Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy "nem szabad"?

Figyelt kérdés

Az én kutyám már tudja ezt, csak nem tudom hogy volt neki megtanítva, mert már tudta amikor hozzám került. Ezen kívül semmi más parancsszót nem ismert, még csak ülni sem tudott.


Csak azért kérdezem, hogy tudjam, hogy tartsam karban ezt a tudást, mert az elmúlt néhány napban észre vettem, hogy más egyre erőteljesebben kell neki mondani, és van hogy 2x is.



2013. jan. 28. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondj egy példát, hogy milyen szituációban szeretnéd letiltani.
2013. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pl, olyan helyre akar bemenni, vagy olyan bútorr akar felugrani, ahova nem szabad.

Eddig tökéletesen működött a parancsszó, most mint ha kicsit gyengült volna a hatékonysága, de lehet hogy csak rémeket látok. :)

2013. jan. 28. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mikor bevezeted a kölyöknél, akkor csak erőteljesen, hangosan mondod a tiltószót. Ez elég szokott lenni, ha mégsem, akkor egy dobbantás, taps, ráordítás is mehet közben. Utána ha abba hagyta az adott cselekvést, mindig rá kell dicsérni, ki kell oldani.

Később egyszer mondod, hogy nem szabad és ha már másodjára is mondani kell, akkor mehet mellé egy grabancrázás, egy tockos, egy ráordítás vagy egy szemmel verés, esetleg komolyabb büntetés -az adott viselkedés súlyosságától függhet. Nyomatékosítani kell, hogy amit megtiltasz, azt valóban tilos megcsinálnia. És persze ezután is mindig ki kell oldani az okozott feszültségből a kutyát.

2013. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok. Legközelebb ha nem hallgat az első nem szabadra, majd szemmel verem. :) A parancsszó karbantartásához úgy gondolom ez bőven elég.
2013. jan. 28. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!