Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a kaukázusi...

Mit gondoltok a kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés

2013. jan. 28. 16:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legkeményebb fajta, ami sajnos kezd divatba jönni. Én pártolom azt, hogy az ilyen pásztorkutyákat csak engedéllyel lehessen tartani, mert tapasztalatlan, felelőtlen, tutyimutyi gazdák mellett egy kau brutális fegyverré válik. Veszélyt jelent mind a fajtársaira, mind az emberekre, még a gazdájára is. Csak olyannak adnék kaut, aki már nagy tapasztalattal és tudással rendelkezik, aki már tartott előtte is keményebb pásztor kutyákat és aki eléggé kemény kezű, különben 100%, hogy csak elrontana egy ilyen kutyát, márpedig az végzetes hiba is lehet.
2013. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Nekem 2 szuka Kaum van, imádom őket.:) Ha valamire kíváncsi vagy, akkor kérdezz bátran.:)

Jah, és nem vadállatok, mielőtt vki lehurrog, h miért van 2 ilyen "veszedelmes" kutyából rögtön 2...

2013. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 ratata ***** válasza:
100%
én azt gondolom róla hogy sokan nem hajlandóak belátni milyen feladatra lett kitenyésztve.Egy agresszív, önálló gondolkodású zord strapabíró munkakutya(pásztor,őr).Emellett erős falka ás territoriális ösztönökkel rendelkezik és a dominanciára való hajlam is nagyobb benne az átlagnál.Röviden hataározott erős jellemű embernek való kutya.
2013. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A másodiktól kérdezném hogy heti hány séta kell nekik. És hogy nehéz volt őket kölyök korban fegyelmezni mert az enyém egy rosszcsont most 2 hónapos mit gondolsz erről tieid is rosszak voltak? mert nekem volt már 2 német juhászom kölyök koruktól kezdve én neveltem őket ezért egy kicsit konyítok a neveléshez de ők mindig azt csinálták amit mondtam . ezért össze vok zavarodva. KÉRLEK SEGÍTS!!!!
2013. jan. 28. 18:28
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

"konyítok a neveléshez"

A kauhoz ennyi sajnos nem lesz elég! :(

2013. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én futni szoktam minden nap, és jönnek velem, teljesen behívhatóak, úgyhogy szabadon vannak, Ginny fut mellettem elég sokáig, utána szimatol, Lolly elvan, nézgelődik, de jön ő is. Amikor szólok, akkor persze rögtön ottvannak, muszáj, ha esetleg legeltetik a birkákat, vagy kint vannak a lovak valahol, akkor odahívom őket, nehogy megijesszék az állatokat.

És persze muszáj határozottnak lenni, sokat játszani, és tanítani, agyilag lefárasztani, ne csak egész nap vegetáljon.

2013. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%

hát, amióta engem kis híján megölt egy kau, (ami a gazda által nyitva hagyott kapun kijött az utcára, és egy bokorban szimatolt, és én nem vettem észre hogy ott van)

Azóta nem igazán a szívem csücskei...a gazda, amikor hallotta, hogy mi van, és kirohant a házból, akkor még őt is megtámadta a kutya. Holott, az én bűnöm annyi volt, hogy kijöttem a mi házunk kapuján, és tettem kb 10 métert az úttesten...

Én, ha meglátnám, hogy valaki póráz nélkül ilyen kutyákat elenged minden lelkifurdalás nélkül feljelenteném, és nem azért, mert az elengedés ellen vagyok, szimplán azért, mert szerintem veszélyes kutyák. Szerintem soha nem lesznek annyira engedelmes kutyák, mint más fajták( golden, németjuci, meg ilyenek) bár, az is lehet, hogy én már túlságosan elítélem ezt a fajtát, de értsetek meg, az életem végéig viselni fogom a nyomát annak, hogy valaki nem figyelt oda, az amúgy ő bevallása szerint teljesen jó, kezelhető, engedelmes kutyájára...

2013. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Hidd el, én megértelek, engem 3szor megharapott a szomszéd kuvasz, de attól még nem félek tőlük, főleg mert van 2 az utcában, és együtt szoktak játszani a Kauimmal. De nekem is ez kellett ahhoz, hogy ne verjen hevesen a szívem, ha meglátok egyet.
2013. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

-túl nagy

-tül szőrös

-túl nyálas

2013. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
én nem félek amúgy a kutyáktól úgy általánosságban, csak a kauktól... persze, lehet, hogy a tieid tényleg tök jó fejek, meg minden, mert végül is, ha már elmered engedni az valami, de én még akkor se mennék oda egy kauhoz se, hiába mondanák, hogy óó, ő sose bántana... egyetlen egy kau van ,akivel jóban vagyok, ismerősöméké, de őt 8 hetes kora óta ismerem, és ő is ismer engem, szóval őt bírom, de az idegen kauk.. hát nem tudom. úgy vagyok vele, hogy jobb, ha van köztünk egy két betonfal, meg egy vizesárok:) az a tuti.
2013. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!