Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be tudna illeszkedni az új...

Be tudna illeszkedni az új környezetbe? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos a border colliem. Nyár elején (tudom, hogy még korai, de jó előre gondolkozni) mindig kimegyünk nagyiékhoz 3-4 hétre, mert anya még dolgozik és nem tud otthon lenni velünk, mert érettségiztet. Apa Pesten dolgozik, és ilyenkor csak hétvégén jön haza (Miskolcon lakunk). Ezért, hogy ne maradjunk otthon egyedül (én 12 éves vagyok, az öcsém 10), kimegyünk nagyiékhoz. Eddig ebből nem volt probléma, másik nagyi járt ki a mi kertünkbe locsolni a virágokat. De szeptemberben vettünk egy kskutyát (tulajdonképpen az enyém), és hozzá van szokva a napi 4-5 óra játékhoz, tanításhoz, sétához, ezért nem akarom otthon hagyni. Nagyiéknak azonban van egy kutyájuk (keverék), ő 6 éves. Nem tudom, hogy befogada-e egy másik kutyát. Szerintetek mit tegyek? Hogy lehetne ezt zökkenőmentesen megoldani?
2013. jan. 28. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Addigra a kutyus lesz kb. 11hónapos. Ha rendesen szocializálva van mindkét kutya akkor "befogadják" egymást.

Ha a falkasorrend rendben van nálatok akkor is meg kell tűrni mert te mint falkavezér befogadtad a kutyát.

Egyébként ha mind a ketten rendesen vannak nevelve; rendszeresen vannak sétáltatva akkor szerintem semmi gond nem lesz. De te jobban ismered a kutyádat neked kell tudnod, hogy viselkedik más kutyákkal, ès korrigálnod kell ha valamit nem jól csinál.

2013. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

A nagyi kutyája szokott más kutyákkal találkozni? Szokta sétáltatni? Hogy viselkedik más kutyákkal? Milyen neműek a kutyák? szukák, kanok? Ivartalanítva van valamelyik?


Jó lenne először valami semleges helyen találkoznia a két kutyának. Mennyire lakik messze a nagyi? Nyárig gyakorolhatnátok az összeszoktatást.

2013. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a kutyátok egyáltalán nem is találkozik más kutyákkal, hogy ez a kérdés felmerül? A szocializáció elengedhetetlen részét képezi a kutyatársaság és az ottani kulturált viselkedés, szóval ne csak akkor, hanem minél előbb és minél többet vigyétek kutyák közé, így nem lesz belőle probléma.


Amikor összetalálkoznak figyelni kell hogy dominál-e (mereven néz, fenn a fej-farok, a másik fölé áll, stb.) valamelyik és rá kell szólni. Ennyi a nagy titok.

2013. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj! Nagyi kutyája menhelyről való, kb egyáltalán nincs szocializálva. Sétálni nem viszik, mert azon a környéken ahol laknak ez nem szokás, mert mindenkinek keverék kutyája van (Szikszó), és mindegyik gazdi túl van a 70-en. Nem tudom mit csináljak...Nagyim azt mondta, hogy nemrég átszökött hozzájuk a szomszéd kutyája (szuka 1 éves), és az ő kutyájuk csak megszaglázta és otthagyta.

Nagyiék kutyája 6 éves, fiú, a mienk 6 hónapos lány. Egyik sincs ivartalanítva...

2013. jan. 29. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Még addig egy-két hétvégén el kellene mennetek a kutyával, szüleiddel együtt a másik kutyához látogatóba, hogy szokják egymást. Ha szüleid is ott vanbak ezeken az első találkozásokon, tudnak segíteni ha esetleg baj lenne.
2013. febr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!