Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalaníthatom a...

Mikor ivartalaníthatom a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kan kutyám és szeretném megkérdezni hogy szabad-e már ilyenkor ivartalaníttatnom? A másik kérdésem pedig az utánna elkövetkező tapasztalatokkal kapcsolatban lenne, meddig lábadozik a kutya? sétáltathatom-e majd?


Azért kérdezem mert én külföldön vagyok és amikor két hónapos volt a kutya az orvos azt mondta nekem hogy másfél éves kortól lehet. aztán mondtam neki hogy a neten utánnanéztem és ugy olvastam hogy már 6-8 hónapos kortól lehet. akkor elröhögte magát és azt mondta hogy nyilván mindenki másképp csinálja. fontos nekem még az is hogy lehetőleg az ivarérettség előtt szeretném ezt elintézni (szintén internetről ugy tudom ez is lehetséges) mert állítólag az még jobb ugyanis nem maradnak meg a kutya szokásai mint pl. jelölgetés. persze nem szeretném megkárosítani a kutyámat ha esetleg valami oknál fogva tényleg várni kell az ivarérettségig. és még azt szeretném megkérdezni kinek mennyibe került ez.


(Egy másik orvoshoz fogom vinni de szeretnék tájékozódni mielőtt megint a képembe röhögnének.)



2013. jan. 28. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de lehetőleg személyes véleményeket várnék, mert mint ahogy azt már írtam olvastam neten, nem egy állatkórház lapját és ki lettem röhögve. Azon felül éppen a net miatt vagyok ennyire összezavarodva. Személyes véleményeket tapasztalatokat kérnék, előre is köszönöm.
2013. jan. 28. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az évarérettsége előtt egy kicsivel, ha jól tudom. A lábadozás időtartama sok mindentől függ, pl.: mennyire viseli meg az ivartalanítás...A sétáltatás: Ha meggyógyult, és már nem lábadozik a kutya, sétáltathatod.
2013. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Bocsi, ivarérettsége.
2013. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár már most is ivartalaníthatod. A kanokat nem annyira viseli meg maga a folyamat, talán az altatás miatt többet 'szenved', mint a golyók elvesztésétől. Ez csak egy apró vágás, here zacsiból ki, ondóvezeték elköt, és kész. A legtöbb kutya a saját lábán megy ki a rendelőből. Ugyan úgy viheted sétálni, ehet, ihat, mindent csinálhat. Arra kell figyelni, hogy a műtét előtt 12 órával ne egyen. Inni ihat, de az altatás miatt hányhat, és kellemetlen, hogyha tele van a gyomra. Hogyha nem ébresztős altatással műtik, akkor pedig meg kell várni míg teljesen elmúlik az altató hatása, és csak utána szabad enni és inni adni neki. Amíg nagyon kótyagos, nem bír járni, addig nincs víz mert félrenyelhet. Ne félj, nem lesz semmi gond :)
2013. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves első. Most olvastam el, tehát ezek szerint már két hónapos korban is megcsináltathattam volna. Az a baj hogy akkor az orvos azt mondta nekem hogy ha annyira akarom akkor elvégzi majd 6 hónaposan (Akkor még ugy tudta 6-8 hóstól lehet) de nem ajánlott. Így hát megijedtem és ugy döntöttem várok. Viszont azóta is foglalkoztatott a kérdés hogy lehet az orvos tévedett. Ezért is van szükségem személyes tapasztalatokra. Mert ha például senki kutyája nem halt bele 5 hónaposan, akkor talán nem is fogok megijedni ha ez a másik is azt fogja esetleg mondani hogy saját felelőségemre megműti.
2013. jan. 28. 19:53
 7/9 A kérdező kommentje:

-Akkor még ugy tudtam 6-8 hóstól lehet


Köszönöm, az eddigieket, mindenkinek ment a zöld kéz. :-)

2013. jan. 28. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom hogy ivaréretség elött bármikor lehet általábn max 8 hónapos kor elött megszokták csinálni de ezt csak a mi állat dokink mondta
2013. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amerikában bevett szokás már a pár hónapos kutyikat ivartalaníttatni. Nekem 2 évesen lett a kutyám ivartalanítva, ő menhelyi volt. Nem látszott rajta, hogy megviselné. A varratszedésig 10 nap telt el, addigra teljesen rendbe jött. De már a műtét után 2 nappal futkozott, és játszott :) Minden rendben volt. A szukám pedig 6 hónaposan lett kipakolva, semmi gond nem volt vele :)
2013. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!