Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnként fürdetitek a...

Mennyi időnként fürdetitek a kutyát? Nyilván lakásban tartott kutyát.

Figyelt kérdés
Eddig nem volt baj a fürdetéssel.. Nem filóztam rajta hogy esetleg nem így kéne, de most valaki mondta hogy csak havonta egyszer, és csak vízzel lehet. Én nem így fürdetem és sűrűbben, de semmi gond nem adódott még. Más kutyás is hasonlóképpen fürdeti mint mi. Tehát most hogy a jó?
2013. jan. 29. 10:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Minél ritkábban annál jobb. Én max. fél évente szoktam, vagy ha kint belefekszik valamibe, ő mondjuk rövid szőrű. Vagy sima csapvízzel, vagy hígított kutyasamponnal, különben többet árt a fürdés mint használ. Könnyen kiszáradhat a szőre, bőre, a nem megfelelő tisztítószertől, és ez okozhat korpásodást, kellemetlen viszketést, szőrhullást is a kutyánál.
2013. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Teljes fürdetést évente kb. 2-3 alkalommal, de vizezett kutyasamponnal. Sétáltatás után, amikor a lábai és a hasa alja koszos akkor sima vízzel lemosom.
2013. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamibe belemászik és büdös, akkor fürdik természetesen. De amúgy 3-4 havonta.
2013. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
49%
Én a kutyámat aki már 4 éves 2-3 hetente fürdetem, és semmi baja sincs...És baba samponnal mosom, jobb mint a kutya sampon. Egyébként hosszú szőrű.
2013. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Még az elején barátaim tanácsára én is baba samponnal mostam meg a kutyát egy kiállítás előtt... a fekete mudim szürke lett, annyira korpás lett tőle a szőre, úgyhogy azért a baba samponnal csak óvatosan. :)

Egyébként, akkor fürdenek, ha már büdik. Ez évente olyan 3 alkalmat jelent.

2013. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
Értem és köszi, de én még semmit nem tapasztaltam, h korpásodna tőle. És mindig alaposan lemosom a sampont róla. :)
2013. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Fél évente, de az is lehet, h ritkábban.
2013. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nagyon megoszlik a dolog. Én hetente-kéthetente fürdetem, baba tusfürdővel, mondjuk nagyon kevéssel. Nem korpásodik, nem hullik a szőre, bőrproblémái sincsenek, sőt, szép fényes neki a szőre mindenhol, bár rövid szőrű. Egyik ismerősöm a Wu2 sampont ajánlotta, mert az állatorvos ezt tanácsolta nekik, ez nem hozza le a védőréteget a kutyáról, és ők is hetente fürdetik, és semmi baja nincs a kutyának. Esetleg majd megkérdezem még a mi állatorvosunkat hogy mit mondd, ő elég korrekt szokott lenni.
2013. jan. 29. 10:43
 9/26 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom hogy minél ritkábban annál jobb, csak ugye iszonyatosan szeret kinn lenni, és az sem zavarja ha a háta közepe is saras lesz. Ezért is szoktam sűrűbben fürdetni..havonta 3-4alkalommal. Nyáron persze más lesz a helyzet, akkor nem tudja annyira koszolni magát.
2013. jan. 29. 10:46
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Általában 3-4 havonta, babasamponnal fürdetem őket, szép puha, selymes tőle a szőrük.
2013. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!