Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnként fürdetitek a...

Mennyi időnként fürdetitek a kutyát? Nyilván lakásban tartott kutyát.

Figyelt kérdés
Eddig nem volt baj a fürdetéssel.. Nem filóztam rajta hogy esetleg nem így kéne, de most valaki mondta hogy csak havonta egyszer, és csak vízzel lehet. Én nem így fürdetem és sűrűbben, de semmi gond nem adódott még. Más kutyás is hasonlóképpen fürdeti mint mi. Tehát most hogy a jó?
2013. jan. 29. 10:06
1 2 3
 21/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sok kiállítási kutyát rendszeresen, havonta-kéthavonta fürdetnek...én tuti nem csinálnám, nem tesz jót nekik, mondjon bárki bármit!

Ha nagyon sáros volt a hosszú szőrű kistestű kutyám, akkor lavórban vagy kádban zuhannyal TISZTA VÍZZEL mostam le az éves két fürdetés közt!

2013. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Wintersunset! Pont ezért fürdetem sűrűbben, mert sokszor nyakig saras. Séta után feljövünk, fürdőszoba has, mancs mosás, ha úgy van h sarasabb áttörlöm mindenhol. Csak egy idő után ettől függetlenül lesz egy alap kutya szaga..ami egyébként nem zavar..az embernek is van egy alap szaga. csak hosszú távon szagosabb lesz. De ez a kutya parfüm jó tipp. Konkrétan még nem hallottam róla. :)

Válaszokat köszi mindenkinek!

2013. jan. 30. 09:54
 23/26 anonim ***** válasza:
Én 4 havonta szoktam. Egyszer én is megfürdettem baba samponnal mert elfogyott a kutya sampon, de nem vált be nagyon sokat vakarózott.
2013. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha saras, akkor várd meg, míg megszárad a sár és ess neki egy kefével. Tökéletesen ki lehet szedni.


A kutyaszag meg...Nekem fura. Mármint kozmetika során szinte az összes kistestű kutya, amit hoznak hozzám, kutyaszagú. Pedig ők rendszeresen kozmetikázva vannak. A kutyám, aki nagytestű, félévente egyszer lát kádat, pedig szagtalan. És ő is benti kutya. Van egy olyan gyanúm, h ez a gyakori feogdosással is kapcsolatban van. Mert egy kistestűt ugye gyakran vesznek ölbe, sokkal többet érintkezik az emberi bőrrel a bundája. De lehet h ez csak az én agyszüleményem csak, és hülyeség :)

2013. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Little Red, szerintem ennek nincs köze a "fogdosáshoz" :D

Előző kistestű hosszú szőrű kutyám, és most Argos is kutyaszagos...nem lehet disznó szaguk :)

Fürdetés után max 1 hétig van/volt sampon illatuk és sima-selymes szőrük, aztán már normál szaguk és durva tapintású a szőrük...nyáron a legrosszabb, mikor Argos a homokban döglik egész nap...simogatni sincs kedvem olyankor :(

Mennyivel szebb és kellemesebb lenne 2-3 hetente fürdetni, hogy pihe-puha-tiszta legyen...de ő KUTYA, nem porcelánfigura...

2013. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem, nem a sima semleges kutyaszagra gondolok, hanem a büdöskutyaszagra :D
2013. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!