Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért viselkedett...

A kutyám miért viselkedett így? Megakart volna harapni?

Figyelt kérdés
Ma kimentem hozzá játszani és észrevettem hogy szagolja a kabátomat, és utána az ujját mintha harapni akarta volna. Amikor nem hagyta abba egy kicsit rácsaptam az orrára. Mindig foglalkozok vele, simogatom, játszom vele. 3 éves nőstény rottweilerről van szó.
2013. jan. 29. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet vmi kajamaradványt érzett rajta de ettol fuggetlenul a gazda es ruhazata szent.
2013. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem játszani akart veled. Azonban egy kutyával nem elég csak játszani, és simogatni. Nevelni is kell. Ha csak játszol vele azt hiszi, hogy egyenrangúak vagytok, de te nem kutya vagy, hanem a gazdája ezt éreztetni is kell vele. Neveld keményebben, ne engedj meg neki mindent. Ha labdával játszotok, vedd ki a szájából a labdát, ha nem akarja odaadni, akkor nem tisztel, és meg kell fegyelmezni. Egy jól nevelt kutyától ellehet venni a kajáját, a csontot a szájából, stb. ha ezeket nem tudod megtenni, nem vagy elég határozott vele. Egy rottweilerrel sokkal komolyabban kell foglalkozni és nevelni. De ne ijedj meg tőle, biztos csak játszani akart veled, azonban ha neked nem tetszik ez a játék tudasd vele, határozottan. Üdv.
2013. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A ruhák húzkodása játék, játékra való felhívás, de egy idő után nagyon kellemetlen, mert a kutya egyre akaratosabb és követelőzőbb lesz, ez elég veszélyes tud lenni főleg ha nagytestű kutyáról van szó. Még csírájában fojtsátok el ezt a viselkedést. A rottweiler sokkal többet igényel játéknál és simogatásnál, még három éves korban sem késő elkezdeni képezni, sőt.
2013. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis csak szaglászott és te rácsaptál az orrára? A semmiért?
2013. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még soha nem viselkedett így. Ezért is lepődtem meg ezen. Amikor mondom neki hogy menj be a helyedre akkor bemegy. Amikor hazamegyek akkor is puszival üdvözöl. De anyut és aput inkább tekinti falkavezérnek mint engem. Jobb hogy ha távol tartom magam tőle mert megharaphat?
2013. jan. 29. 14:33
 6/12 anonim ***** válasza:
foglalkozz vele sokat és neveld, akkor nem fog megharapni, de ha játszol csak akkor lehet eldurvul és megharap, de nem azért mert bántani akar, csak játszik, viszont jó erőben van és nem érzi hol a határ, tanitsd meg neki mit lehet és mit nem. Miért pont rotweillert vettetek?
2013. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak játszani akart! Az enyém is mindig ezt csinálja, én hagyom neki, pedig nagytestű (50 kg.), de ha szólok, hogy elég abba hagyja.

Miért kell már előre félni, hogy megharaphat?! Szeresd a kutyát, tanítsd és játssz vele!

2013. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2013. jan. 30. 09:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintetek a kutyam utal?
2013. jan. 30. 10:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma kimentem a kutyamhoz egy masik kabatban es
2013. jan. 30. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!