Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A PFÚJJ! Parancsot így jól...

A PFÚJJ! Parancsot így jól tanítom? Folyt. Lentebb.

Figyelt kérdés
Leteszek a földre egy darab sajtot és ha hozzá közelít, mondom, hogy pfújj! Ha nem nyúl hozzá, akkor jutalmazom falattal.
2013. jan. 29. 17:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez igy jó csak legyen meg a kelő erély és hangsúly.
2013. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
Ez szabály, hogy betartsa a tiltást, nem kell érte jutalomfalat. Legfeljebb csak szóban jutalmazd. Inkább az legyen, hogy lerakod a csalit a földre, ha fel akarja enni és nem hallgat a tiltószóra, akkor azt nyomatékosítod. Ha másodjára is rá kell szólni a kutyára, akkor legyen mellé egy apró büntetés is (szemmel verés, kis grabanc rázás, ráordítás, stb. amire szükség van.) Ha otthagyja az ételt, akkor szóban, legfeljebb egy simivel old ki, jutalmazd.
2013. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszönöm a hasznos tanácsot! Igazából nálunk a dicséret fabatkát sem ér, mert kissé elkényeztettem és itthon állandóan simogatom.
2013. jan. 29. 17:39
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően jó, bár én összekötném valamilyen megengedő jellel is, mint pl. Tiéd!


Én is most tanítom a kutyámnak, vagyis hogy tudja, de olyannyira, hogy gondok léptek fel. Miután mondom neki, hogy Hagyd!, szépen elkerüli a dolgot, bármiről is legyen szó. A gond az, hogy később sem szívesen veszi el, ha játékról van szó nem játszik vele csak néhány perc után, a kaját képes kiköpni, mert azt hiszi hogy még mindig nem szabad. Valami ötlet?

2013. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mehet a jutalomfalat, mi így tanultuk a kutyasuliban is. Kirakták a csalit, majd minden rosszra kellett gondolni, amit a kutya elkövetett, és úgy rászólni, hogy 'fujj'. Majd ha nem ette meg, odébbmenni vele, nagyon megdícsérni, és kaphat finom falatot is. Később már nem kell, de az első időkben nyugodtan.
2013. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Wintersunset: legyen két külön szó arra, hogy egyáltalán nem eheti meg később sem (pl. az utcán talált kaját, kakit stb), és arra, hogy később az övé lehet (nem, vársz vagy ilyesmi). A másodikat lehet finomabb hangsúllyal is, ha ilyen erős hatást vált ki belőle.
2013. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Köszi! Megpróbálom majd megkülönböztetni a két esetet. Nem lesz egyszerű, mert ha csak suttogom neki hogy hagyja akkor is hallgat rá és nem megy a közelébe. A kajáját pl. meg sem eszi ha ott vagyok mellette, pedig soha nem vártam el tőle ilyen szintű tiszteletet. Majd igyekszem megtanítani neki hogy szóra elvegyen/fogjon dolgokat.
2013. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Wintersunset: Ezt a bizonytalanságot tudod úgy csökkenteni vagy akár el is tüntetni, hogy minél többet adsz neki kézből enni. Ilyenkor játszd azt vele, hogy nyújtod felé az ételt, először letiltod és csak engedélyre veheti el. Ezt minél többet, így később el fog múlni az, hogy engedélyre sem akarja majd megenni az ételt, illetve valószínűleg az is, hogy a jelenlétedben nem eszik. Ha csináltok kötődési tréninget, akkor az az idő bőven jó lesz erre, de ha már csak pár napig kézből kapja meg a napi adagját, az is elég lehet. Játéknál hasonlóan. Miután letiltod róla, majd feloldod a tiltást, utána legyen mindig egy hatalmas játék az adott tárggyal, egészen addig, míg ki nem oldódik teljesen a kutya az okozott feszltségből.
2013. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Sokat kap kézből enni, főleg mikor tanulunk, illetve mikor láb mellett tanítom sétálni. Gond nélkül elveszi, nem fél tőlem. Még az elején kipróbáltam hogy átengedi-e nekem a kajáját (három hete, mióta nálam van), azóta nem eszik csak ha odébb megyek. Némileg magabiztosabb ha pár szemet kézből adok neki, szóval jónak tűnik a tanácsod, kipróbáljuk, köszi neked is!
2013. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Wintersunset nyiss egy másik kérdést, itt én várok tanácsokat. :))

A vársz-t azt tudja, igazából nálunk az a gond, hogy kint az utcán eszik fel mindent és hiába szólok, hogy Pfújj!, még azért is. Nagyon dühítő, kint nem hallgat rám annyira. erre valami tanács, gyakorlat? Ha zat írjátok, hogy tekintélyt növeljem, akkor azt is légyszi, hogy hogyan? Makacs fajta, husky.

2013. jan. 29. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!