Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A PFÚJJ! Parancsot így jól...

A PFÚJJ! Parancsot így jól tanítom? Folyt. Lentebb.

Figyelt kérdés
Leteszek a földre egy darab sajtot és ha hozzá közelít, mondom, hogy pfújj! Ha nem nyúl hozzá, akkor jutalmazom falattal.
2013. jan. 29. 17:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A husky nem kutya, hanem félig macska félig kutya:) Igencsak következetesnek és határozottnak kell lenned ehhez a fajtához. Nem bántásból, de én 3 és fél hónapig jártam kutyasuliba az enyémmel, mire kicsit normálisabb lett, de a mai napig rengeteget kell dolgoznom, hogy hallgasson rám. Szóval tényleg kutyasulit javasolnék, mert ezt nem lehet sem egy, sem két oldalban leírni.
2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nagyon hatásos módszer, hogy kavicsokkal félig megtöltött műanyag palackot vágsz mellé, mikor felvesz ételt séta közben, közben persze menjen a tiltószó is. Ha ott hagyta, utána lehet dicsérni.

Illetve utcán rakj ki csalikat és arról próbáld letiltani. A fontos, hogy játszd el hitelesen, hogy mérges vagy rá. Valóban higgye el, hogy azért, mert földről feleszik valamit, te keresztben le fogod nyelni.

2013. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Jártunk suliba 2,5 hónapot, aztán kaptam egy komoly betegséget és abba kellett hagyjuk. Kint póráz nélkül sétálunk, hogy szaladgáljon, mert ivartalanítás után kissé meghízott.

Kispalikee, nagyon jól írtad, néha tényleg úgy dörgölőzik mint egy macska, lök fel mindenkit. :)

A kavicsosat tudom, de még soha nem próbáltuk, szerintem holnap cipelem azt is magammal, meg a tíz méteres kiképző pórázt. :)

2013. jan. 29. 19:41
 14/21 anonim ***** válasza:

Wintersunset

Ezt hogy tanítottad meg neki ennyire hatékonyan? Mi ezzel elég nehezen boldogulunk, eléggé kaja orientált a kutyus...

2013. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem tanítottam, nem az én érdemem, én csak rászóltam ő meg többet nem vette el. :)
2013. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Utolsóelőttinek: rengeteg múlik a kutya habitusán, vannak olyan kutyát, hogy bármilyen következetes és határozott vagy, időről időre bepróbálkozik. És olyanok is vannak, akiket bárhogy elkényeztethetsz, akkor is jó és szófogadó kutya lesz. Saját viszonylatainkban kell nézni a dolgokat.
2013. jan. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az enyém alapvetően elég szófogadó, csak hogy a kaja mindent felülír, és ez elég nagy gond... Múltkor valami csövik odacsalogatták magukhoz kajával, meg mindent feleszik az utcán. Attól félek egyszer csak feleszik valami mérget... Szóval erről nagyon le kellene nevelnem valahogy.
2013. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%
NEM :) a pozitív megerősítés remek dolog, működik is, sok esetben, csak sajnos a kutyák nem h@lyék, így megértik, ha ott vagy ,és nem veszi fel a földről a falatot, akkor több falatot kap, ( amíg ott vagy :), és ebben az esetben is midíg kell ,hogy legyen nálad jutifalat,miníg, különben egy kis idő muúva rájön,és teszi amit akar:) egy tiltás tanításánál, a célravezetőbb módszer, a negatív visszacsatolás,a kutya felé . na nem a grabancrázás, meg a hangos beszéd,és a szemmel verés :) ( hogy ez az utolsó mekkora h@lyeség:), a nyakörv megrántása erősen, vagy egy komolyabb tockos a kutya nyakára, esetleg ,más kényszerítő eszköz ( fojtó,szöges, stb ) ( valaki aki nem érti : a fojtó nyakörv használata NEM A KUTYA FOJTÁSÁN ALAPUL !! ) A PFUJJ parancsot sok esetben lehet és kell alkalmazni, nem csak a földön lévő tárgyaknál! és akkor is ,ha esetleg 10-20 méterre vagy a kutyádtól . észre sem veszed és már felkapta,mivel arra képezted ,hogy hagyja a földön,már késő a reakciód ! erre is jó a negatív megerősítés .
2013. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Nagyon jól leírtad a mi helyzetünket - is. Szófogadó a kutyám, de amikor kezdetekben tanítottam, hogy nem kukázunk a földről, akkor pl.jutifalat ellenében kiköpte. Igen ám de egy idő után irtó rafináltan "megtanulta" a disznaja, hogy olyat is a szájába vett amiért nem jár pfuj: pl. fadarabot kiköpte és vágyakozva nézte, hogy mit kap...

No azóta nem kap semmit, és bár nagyon sokat javult ez a rossz szokása nem 100%-os mert sajnos mindig akad valami rettenőt érdekes fölszednivaló, de én már megtanultam a póráz és a kutya mozgásából hogy "kapás" van és egy NEM! kíséretében határozottan arréb viszem:)

2013. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Érdekes amiket leírtatok, mindegyikben van igazság. Minden kutya más, van akinél működik egy módszer, és olyan is akinél ugyanaz már nem. Az enyém tudja, hogy nem szabad felenni, mégis mikor eltávolodik tőlem és esetleg egy árokban talál valamit ahol nem látom, olyan gyorsan megeszi, hogy már esélyem sincs letiltani. Még a fején is látszik milyen sunyi módom ette meg.
2013. jan. 30. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!