Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinois vagy dobermann?

Malinois vagy dobermann?

Figyelt kérdés

Egy jó őrző-védő kutya aki jó frisbee-re, és aki könnyen tanítható.

Más fajtát is írhattok.



2013. jan. 29. 18:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A dobikról mostanában elég sok rosszat hallani, legalábbis a magyar felhozatal azt mondják, nem kifejezetten alkalmas munkára. Nem tudom, mennyi igaz, de tényleg elég kevés dobermannt lehet látni versenyeken. A malinois munkamániásabb, egyúttal lefárasztani is nagyobb feladat, csak akkro vállald be, ha ezt az elkövetkezendő 10-15 évben biztosítani tudod neki.
2013. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és én inkább rotit választanék a helyedben, ha a mali munkaigénye túl sok neked.
2013. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ha frizbi akkor malinois. Láttam már dobermant is frizbiversenyen, de nem igazán arra való. Bár én szemlyesen biztos, hogy a dobermannt választanám.
2013. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Húha hát nem tudom mennyire durva egy mali mozgásigénye?

Roti jó frisbee-re??

Esetleg más fajta ami jó frisbee-re és jó őrző-védő is egyben?

2013. jan. 29. 18:51
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Roti szerintem nem igazán alkalmas frizbire. A malinak biztosítani kell legalább 3 óra mozgatást, nem csak simán sétálni vele, hanem folyamatosan feladatok, laszti, frizbi stb. Kutyasuli nélkül én nem vállalnám be, kell neki a szocializálódás és az aktív foglalkozás.
2013. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Fannybaba8 ***** válasza:
0%
Malions nekem is van Frizbee, Agility nagyon jól megy csoda kutyák.*-* Dobermant nem ajánlom kemény kutyik!
2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
És te mennyit mozogsz és mit vele naponta?
2013. jan. 29. 19:05
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, az az igazság, hogy az őrző-védőhöz egy viszonylag nagyobb testméret kell, a frizbiben viszont pont a kisebb, rugalmasabb testalkat a jobb. Szóval el kell döntened, hogy melyik a fontosab. Vannak barátságtalanabb, ragaszkodóbb, egygazdás frizbire alkalmas kutyák, de ők nem biztos, hogy olyan erősek mint egy őrző-védő kutya. A malinois tényleg jó frizbire, de bizonyos gyakorlatokat szerintem elég nehéz lehet vele megcsinálni mert vagy te nem bírod el, vagy ő nem elég rugalmas hozzá.
2013. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
nekem van mind a kettő:) nem ördöngösség, csak jó idegrendszerű legyen. Minden reggel egy hatalmas futás, heti 3 tréningnap, engedelmes, ö.v., és otthon még este egy nagy labdázás. ha van napirendje a kutyának, ahhoz maximálisan alkalmazkodik, és a nyugalmi időszakot is alvással vagy hizelkedéssel tölti. A mali egy kifejezetten kedves kutya, bár érzékenyebb mint a dobermann. a dobermann néha bunkó, és képzéséhez sokkal több türelem kell, nem olyan alázatos, mint egy mali. Ha megunja a melót, egyszerűen otthagy a fenébe, vagy még van olyan időszak, amikor ő ezt jobban tudja, és a behivás az egyik gyengéje. Sajnos bele van kódolva mindegyikbe:)))))
2013. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
50%

Nekem régi vágyam egy éjfekete dobermann kan...de ennek sztem lőttek :(

1. vágatlan füllel-farokkal NEM KELL

2. az egészségük katasztrófa...még a szuper kenneleknél is gyakori a korai halálozás...szívbetegségek főleg


Jó munka és sportkutya a mali...de napi szintű aktív kutyázást igényel, nem csak 1 óra pórázos sétát, vagy fél óra labdázgatást!!!

Alkalmas lehet még a hovawart, a beauceron és a snaci frisbeere és őv-re...de nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszi az ember...

2013. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!