Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megevett vagy 90 darab...

Kutyám megevett vagy 90 darab kálciumtablettát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 hónapos németjuhász kutyám van.. gyengék a hátsó lábai és nemrég vittük el orvoshoz. Röngeneztetni kell valamint aztmondta az orvos hogy vegyünk neki olyan csonterősítő tablettát amiben a kálcium és a foszfor majdnem egyenlő!

elmentem a Fressnapfba és ott tudtam venni ilyen multivitamin féleséget ami a kritériumoknak megfelel!

hulla fáradt voltam és ráraktam az asztalra de lelopta a kutyám és megette az összeset! Lehet ebből baj?:S mit tegyek?:S


2009. szept. 2. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen lehet! Jó esetben egy kiadós hasmenés de akár komolyabb is. Vidd orvoshoz!
2009. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Semmi baja nem lesz. :)
2009. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
74%
A vitamint gyakorlatilag nem lehet túladagolni, ez az embereknél is így van, amit nem tud felszívni a szervezet, az egyszerűen kiürül. Amennyit bír annyit elraktároz belőle, a többi egyszerűen kijön. Egy telefont az állatorvoshoz mindenestre megér.
2009. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vitamin túladagolás létezik , de a kálcium nem vitamin bocsánat.

Amúgy dj neki sok vizet hogy igyon, mert ez a sok sok kálcium kőképző és vesekárosító hatású, így ki tudja üríteni nem rakódik le a veséjében.

Ha viszont tüneteket észlelsz a kutyun akkor azonnal vidd el orvoshoz.

2009. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Calcium-D-Sandoz túladagolása esetén a következő tünetek jelentkezhetnek: hányinger, hányás, nagyfokú szomjúság érzet, székrekedés.Embernél.

Meg kéne hánytatni, vagy valami vízhajtót adni neki. Telefonon megkérdezhetnéd az állatorvost.

Másik, hogy felpezseg a hasában, attól rosszul lehet.


A kálcium nem vitamin, mint írják, viszont ezt is túl lehet adagolni.

2009. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen ugyanez történt meg velem egy éve, mikor a Német juhászkutyám 5 hónapos volt. Én is az asztalon felejtettem este, és megette az összes kalcium tablettát. Nem lett semmi baja, csak reggelre egy hatalmas nagy hasmenés végeredmény várt az ajtóban. Elképzelhető, hogy hányni is fog, de a hasmenés az tuti.

2009. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a biztos ha felhívsz egy állatorvost!
2009. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt nem mondta a doki véletlenül, hogy miért fele-fele arányú? Általános szabály: kalcium:foszfor 3:1.

Én a csonterősítő tabletta mellett zöldkagyló kivonatot is adnék neki, mert lehet, hogy a csonterősítőtől megerősödnek a csontjai, viszont az ízületei nem fogják tudni követni! Ilyen a Korvimin és a LUposan Gelenkraft, utóbbi kapható a Fressnapf-ban is, előbbi internetről megrendelhető.

Olvasd el, nagyon hasznos :)

[link]


Kérdésedre válaszolva: egy jó nagy hasmenés és hányás várható. Azért kérdezz rá telefonon a dokinál, de nem hinném, hogy komoly a baj.

2009. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a sok professzort. A vizet is túl lehet adagolni, régen egy kínzási forma volt. Sőt, bele is lehet fulladni. Viszont ivott egy csomót a kutyám. Hívjam az állatorvost?
2009. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!