Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltérőek a vélemények. Kaphat...

Eltérőek a vélemények. Kaphat a kutya csontot vagy sem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy lehet adni nekik. Disznóból megfőzve bármit, szárnyasoknak pedig csak a combját nem szabad mert szilánkosan törik. És elég sok ismerősöm rendszeresen eteti csonttal a kutyáját, az egyik legkedveltebb a csirke farhát.


Ezzel szemben azt mondta nekem az állatorvos, hogy nem szabad nekik csontot adni egyáltalán. Egyrészt felsértheti a gyomrát, másrészt bélcsavarodást kaphat.


Akkor most mi van? Kaphat csontot vagy sem? Ti adtok?


Az én tapasztalatom az, hogy amikor velős csontot adok neki, utána eléggé erőlködik a székeléssel, és volt hogy látszott is az ürülékében egy éles kis csont darab. Ez azért elég ijesztő volt.



2013. jan. 31. 15:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

ilyet én se halottam hogy nem lehet a kutyának csontot adni a kutyáknak a gyomrában lévó savak lebontják a csontot is így jutnak kalciumhoz a vadon élő ragadozók is pl a farkas

Persze ha hasmenése van a kutyának akkor átmegy rajta emésztés nélkűl a csont de nekem németjuhászom van más estleg kisseb kutyafajtáknál nem biztos hogy így van

2013. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
de az elöttem írónak is igaza van és ha egy nagyobb csontot pl valamilyen lábszár csontot adsz neki amin rágódhat azzal leglább elfoglalja magát
2013. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem csontot adni a vizslámnak, mert iszonyúan habzsol. Marha velőscsontot szépen elrágcsálja. A farhátra nehezen szántam rá magam, de semmi baja nem lett. Meglepően sokáig rágta, nem úgy, ahogy gondoltam. Gyomorcsavarodást pedig csak akkor kap a kutya, ha kajálás után elkezd ugrabugrálni, intenzíven mozogni.
2013. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A mohosag jo osztonszintre utal. A moho kutya kutyakent eszik, mivel tisztaban van vele hogy a kajabol nem biztos h mindig jut elegendo ezert a legrovidebb ido alatt kell a legtobbet magaba tomnie. Ha nem ezt teszi akkor esetleg vki elkergetheti vagy megeheti elole a kajat. A kutyak gyomra nagyon rugalmas igy rengeteg kaja fer bele. Tehat en a mohosagnak orulni szoktam. Masik ok h a kajaval motivalhato kutya konnyen tanithato.


A csontevesrol: Gondolj bele, egy farkas vagy akar egy vadon elo kutya mit csinal egy allati tetemmel? Kicsontozza?!?' Es ha eg egy galamb vagy csirke? Akkor szepen otthagyja a csontokat azzal a cimszoval h "jaj ez szilankosan torik"! Hat nem. Megeszi ugy ahogy van. Mivel jo esellyel az allatok tudjak mi a jo nekik ezert logikus h amit megeszik az szamara eheto, emesztheto kulonben mar regen kihaltak volna. Tehat barmilyen csontot ehet a kutya. A szeklete valoban kemenyebb lesz tole, de legalabb kinyomja vele a buzmirigyet is egyuttal. Fontos h a csont magaban nem elegendo taplalek, a csontban keves a tapanyag, csak azon nem tud megelni a kutya.

Es akkor miert ellenzi az allatorvos? Mert rizikoforras es ugy tanuljak h ezt keruljek el. 1000-bol 5x vLoban okozhat gondot mivel a tenyesztessal sajnos egyutt jarnak bizonyos belso deformaciok is. Ezekben az esetekben egy kemeny porcdarab is ugyanazt a serulest okozta volna de konnyebb a csontra fogni a dolgot.

Szemely szerint szoktam adni csontot (mindenfelet pl levesbol a maradekot) a kutyamnak es vidaman elvan, el, es par perc alatt be szokta habzsolni az egeszet.

2013. febr. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ebben az egészben csak egy dolog sántít. A farkas a természetbennem főzi meg magának a csontot. :)
2013. febr. 1. 07:56
 16/16 anonim ***** válasza:

én nem is írtam h meg kellene főzni... tehát nem sánta az a farkas sehol sem... Csak azt írtam h én azt is szoktam adni.


Illetve annyi még, hogy a disznócsontot nem célszerű nyersen adni a kutyának a disznóhúsban található élősködők miatt (pl: galandféreg)

2013. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!