Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Allergia? Visszatérő...

SOS. Allergia? Visszatérő probléma, sürgősen válaszokat kérnék, ha lehet.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már írtam ki kérdést,de azóta sajnos romlott a helyzet.

6-7 hónapos schnauzer keverék menhelyes kutyánk van.Október végén vettük magunkhoz.Már kérdeztem táplálással kapcsolatban,viszont 2-3 napja megint visszatért a hasmenése.


Most leírom az egész történést,az elejétől,hátha így tud vki tanácsot adni.Legvégsőbb esetben allergia tesztet végeztetünk,de baromi drága és mellette még 6 másik állatunk is van!Plusz 8-án megyünk ivartalanításra is,szóval megpróbálnám házilag kikövetkeztetni,hogy mire lehet allergiás.


2-3 hónaposan vettük magunkhoz.Akkor az orvosnál chippátírással kezdtünk és mivel akkor is ment a hasa,így második védőoltás helyett,vmi más szurit kapott a hasmenésére,illetve béltisztító tablettát.Ezek rendben elmulasztották a hasmenését.


Eltelt közel 3 hónap,és most már lassan 3-4 hete hol megy a hasa,hol nem.2x voltunk már állatorvosnál.


1.alkalom,szintén béltisztító tabletta,diéta.Rizs+főtt csirkehús.Megette a macska kakiját,így a dokinő arra gondolt,emiatt ment a hasa.A rizs és csirke helyre is rakta.Később kapott még lazacolajat.Eltelt így 4-5 nap.Addigra leváltottuk a tápot.Happy Dog Medium Juniorról Brit Prémium Medium Juniorra.Viszont ahogy elkezdtük belekeverni az ételébe,a széklet állaga normális lett,de iszonyat sokszor kakilt.Akár 10x is egy nap és rengeteget!.Ismét orvosnál voltunk,megint tabit kapott és ürülékvizsgálatot is végeztek.De negatív lett.Előttünk 2-3 kutyus is volt hasonló tünetekkel,így a dokinő arra gondolt,hogy vmi vírus lehet.Megint 4-5 napit csak rizst kapott,husival,majd vettem másik tápot.Dog Chow Juniort.Bárányos rizsest.A rengeteg széklet eltűnt,de megint hasmenés lett belőle.


Ez 3 napja volt kb.Azóta ismét csak rizst meg főtt húst kap.A széklete mostanra normális lett,viszont ma 2x normálisat kakilt,az előbb pedig egy hatalmas recsegős f*sást produkált.


A kedve amúgy nagyon jó.Eszik,iszik,ugrál.Játszik a másik kutyával és a cicákkal is.A viselkedéséből semmi változásra nem lehet következtetni.Teljesen tanácstalan vagyok.Esetleg még arra tudok gondolni,hogy folyamatosan megeszik mindent.Akár a kertben,akár sétánál.Próbálunk rá figyelni,de nem lehetünk 0-24 a sarkában.A műanyag zacskótól kezdve más állat ürülékéig,vagy bármilyen faág,gally..bármi amit megtalál,azt megeszi.


Kicsit hosszú lett,de igyekeztem nagyon részletesen leírni a dolgokat.


Szerintetek allergia? Ha igen,hogyan deríthetném ki házilag,hogy mire allergiás?

Illetve más ötletek?


8-án ígyis úgyis állatorvoshoz megyünk az ivartalanítás miatt,de addig megpróbálnám itthon kezelni,mert már rengeteget költöttünk rá emiatt,és most nem megy még erre is költeni.


Köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 31. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is most hozok menhelyről kutyust. nekem megírták ha bármi baja lesz tegyem fel itt hasmenés vagy valami más betegség azonnal vigyem vissza hozzájuk kivizsgálják. Tehát segítenek mindenben. Azért írj a menhelynek is.
2013. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó ötlet,holnap telefonálok nekik is.

Neked meg jó kutyázást kívánok:) Remélem szerencsésebb gyomrú lesz a kutyusod :)

2013. jan. 31. 17:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tápváltást hogy csinálod? Én a leírásod alapján azt veszem ki, hogy őrült gyakran váltotok tápot, ami semmiképp sem jó, mivel a tápváltást a legtöbb kutya emésztőrendszere megsínyli. A tápváltást követő hasmenések szerintem egyszerűen ettől vannak. Próbáljátok meg huzamosabb ideig etetni ugyanazzal a táppal.

A legtöbb allergia valamilyen formában megjelenik a bőrön is.

Én most BARF étrenddel etetek, s a kutyák egyáltalán nem hasmenésesek. Talán nektek is jót tenne.

2013. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az új tápot a rizsbe keverem,de először nagyon keveset. Kb fél marékkal először.De az etetést követően fél órán belül bef*sott,így a következő etetésnél nem akartam belekeverni már.Előtte rendes állagú,normális mennyiségű széklete volt.


Nem szoktam váltogatni a tápokat,tudom,hogy nem tesz jót.De ilyen problémával még egyik kutyámnál sem találkoztam.

2013. jan. 31. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lazán lehet giardiás is. Az tuti, hogy nem múlik el magától.
2013. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Kell egy jó kis széklet labor vizsgálat! Lehet baktérium a beleiben és azért fosik visszatérően.
2013. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felhívtad őket?

Köszi :) Igyekszem jó gazdija lenni! :)

2013. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen tüneteket produkált a giardisás kutyánk, csak a 3 napig gyüjtött széklet minta vizsgálatával lehetett kimutatni.
2013. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megyünk a dokihoz :/ Remélem nem giardiás...
2013. febr. 1. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!