Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szállíthatnék vonaton...

Hogyan szállíthatnék vonaton kölyökkutyát?

Figyelt kérdés
Mire kell figyelnem? Beletegyem dobozba és tegyek a szájára valamit? Most akarom elhozni elég messziről és csak vonattal tudnám megkísérelni az akciót. Már eléggé izgága, kb. másfél hónapos.

2013. jan. 31. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
vagy póráz és szájkosár vagy szállítóbox (kölyök kutya esetén a szállítóboxot ajánlom
2013. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én nem most hanem több éve szállítottam, akkor ott volt az ölembe az utastéren és persze neki is vettem jegyet. ma már ha nem tévedek csak a vonat végébe szállhatsz vele (tehát utastérbe nem), ahova pl. a biciglisták is szállnak.
2013. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szállítóboxban. Akár egy macskaszállítót is kölcsönkérhetsz addig. Vagy egy egyszerű műanyag doboz, aminek nincs teteje. Csak rongyok és törlőkendők legyenek nálad, mert pisi-kaki lesz, az biztos! Ja, és másfél hónaposan még nem hozhatod el, a törvény szerint 8 hetes kora előtt nem szabad elválasztani az anyjától.
2013. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

jó, akkor jelenleg 7 hetes, mire elhozom 8 lesz! törvény...istenem....


Sajnos nem tudok kölcsönkérni boxot, mert senkit nem ismerek akinek lenn, venni meg emiatt nem szeretnék. Inkább beleteszem pokrócba és elhozom ölben akkor, meg teszek rá pórázt.

2013. jan. 31. 23:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát már ne is haragudj, de elég gáz emberek között, vonaton közlekedni egy pokrócba tekert kutyával. Még a cigányoknak is telik babakocsira. Gondolom viszed majd állatorvoshoz is, ahhoz sem ártana, mert nem biztos hogy megmaradna sokáig nyugton az öledben.
2013. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem veszek 8-10 ezerért egy kutyaszállító boxot azért, hogy egyszer egy jó órás utazásra beletegyem és az életbe többet ne használjam. Megérthetnéd az én helyzetemet is. Azt a pénzt inkább az egészségére költöm, minthogy kényelmesen, szabályosan és nem ciki módjára utazzon egy órát. Inkább valami más megoldás érdekelne.
2013. jan. 31. 23:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért, mekkora az a kutya hogy 8 hetesen nem fér el egy kisebb szállítóban? Használtan is vehetsz nyugodtan, 4000 körül már lehet kapni, ha akarod, eladod utána.


Én nem vinném kézben, mert egyrészt nem ismeri a pórázt, másrészt mivel azt írod hosszú az út, előfordulhat hogy pisilnie/kakilnia kell és nem biztos hogy vissza fogja tartani. Az pedig elég kellemetlen lenne ha ez a vonaton történne meg, az utcán meg gondolom nem fogod elengedni, vagy ha pórázon próbálkoznál nagy valószínűséggel azzal lenne elfoglalva hogyan szabadítsa ki magát.

2013. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
akkor szerezz neki valami fonott kosarat vagy egy karton dobozt amit kibélelsz nejlon zacsival alul és teszel bele pokrocot..
2013. febr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én macskaszállító kosárban hoztam el annak idején, akkor még lehetett az utastérben is (de erre a pénztárban inkább kérdezz rá), csak külön kellett venni neki jegyet.


Ha nagytestű lesz, akkor tényleg felesleges emiatt venni. De ha bemész ahhoz az állatorvoshoz, akihez vinni fogod, lehet tud valakit, aki tud neked kölcsön adni 1-2 napra.


Másfél hónaposan meg tényleg ne hozd el, és ne a törvény miatt... hanem, mert ebben az időben még sok mindent tanul az anyjától, amit te nem tudsz neki megtanítani, és az egész életére kihatással lehet!

2013. febr. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt mondtad, hogy messziről hozod, most meg 1 órás vonatutat emlegetsz. Akkor döntsd már el! Vonattal a messziről az minimum fél nap. Az 1 órás vonatozás az szinte még a "szomszédban" van. Bárhogyan is, minimum egy dobozkát vigyél neki, de ne tedd rá a tetejét!
2013. febr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!