Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülgyulladás miatt vakarózhat...

Fülgyulladás miatt vakarózhat a kutya?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nemcsak a fülét, hanem az oldalát is vakarja. Bűzmirigye rendben van, de egy éves és kb már 8-szor biztos be volt gyulladva a füle. Ez mitől lehet? Ne mondjátok, hogy kérdezzem az állatorvost, mert ő sem tudja! Csak adja a fülcseppeket.
2013. febr. 1. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya? Simán lehet, hogy azért vakarózik ott, mert fáj, vagy viszket neki...
2013. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy viszket neki, németjuhász egyébként, szoval nem jellemző a fülgyulladás, mert álló füle van. Mégis...
2013. febr. 1. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:

AZt nem tudom hogy attól vakarózhat e, de ha ilyen gyakran begyullad a füle, van neked egy tanácsom.

Szerezz be Aloea Vera First-öt (FLP termék), és azzal fújd be neki minden nap néhány hétig, aztán már csak havonta 1x azzal pucold. Nálunk bevált, azóta nem gyulladt be újra a füle.

2013. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ilyen nekem volt itthon egy időben. Még kipróbálok valamit, aztán ha visszajön, akkor megveszem ezt. A doki ugyanis elmondta, hogy legalább 3 !!! hétig nem szabad abbahagyni a fülcseppezést, mert ezért is gyulladhat vissza neki. Kár, hogy ezzel a jótanáccsal megvárta a 8. fülgyulladást....
2013. febr. 1. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki rendszeresen használ Aloe Vera termékeket. :) Mondjuk ezt pont nem ő javasolta, de pl műtét utáni sebkezelésre ezt ajánlotta.
2013. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy a humán orvosok sem, ajánlanak soha ilyen alternatív megoldásokat, pedig sokkal de sokkal eredményesebbek, és kevésbé terhelik le a szervezetet.

A fülcsepp kúrát azért még fejezd be, ha már elkezdtétek, majd utána fújkáld Aloe-val.

2013. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem még azt is mondta, hogy mikor nincs a füle begyulladva, akkor betadinos szappant kicsit felhigítva, fecskendezzem a fülébe, hogy a zsírt kioldja. Nade, az nem ugyanolyan, mintha a fülbe menne a víz? Kioldja ugyan a zsírt, de akkor is túl bemegy valamennyi, nem?
2013. febr. 1. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!