Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy jó kutyasétá...

Hogyan zajlik egy jó kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Holnap szeretnék elmenni a kutyámmal sétálni,ez lenne az első.

Az udvaron már próbálgattuk a pórázon való vezetést.

4hónapos,labrador kan.


2013. febr. 1. 17:25
 1/5 anonim válasza:
36%
Mivel még nem vitted ki egyszer sem, ezért ismeretlen lesz neki a terület amerre viszed és menne jobbra balra... Végig bal oldaladon vezesd a lábad mellet, hogy hagy szokja a helyes sétálást
2013. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első séta lesz. Az a lényeg, hogy ne érje semmi rossz élmény a kutyát. Ne feledd, erre is tanítani kell! Csak annyit vidd, amennyit ő is szeretne menni!


Amikor én a mudimat tanítottam sétálni, bizony sokszor hirtelen hazafelé vette az irányt. Csak amikor már mer menni, akkor érdemes, erőltetni nem szabad. És utána megtaníthatod neki, hogy menjen lépcsőn, hogy ugorjon árkot, hogy megálljon az útszélén, csendben menjen el a kerítés mögött ugató kutya mellett stb. Azt én nagyon élveztem :))).

2013. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg csak szép lassan. Én elkövettem a hibát, hogy több órás sétára akartam vinni az ilyen korú kutyámat, sokszor az ölemben cipeltem haza, mert nem bírta. Szóval először csak a ház körül, aztán fokozatosan menjetek távolabb.
2013. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tapasztaltam a kutyáimmal amikor kicsik voltak, hogy ilyekor hajlamosak megállni és bámulni mindenfélét amit addig nem láttak. Ilyenkor eleinte türelmes vagyok, de ha már jobban megy neki, akkor nem engedem, hogy annyit megálljon.
2013. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is most kicsi a kutyám és nemrég mi is átestünk az első sétán. Én nem javaslom a folytonos bal oldalra "pakolást" elsőre. Fontos, hogy az első pár alkalommal ne zavarja a póráz és nyakörvráncigálás, hogy ne legyen neki rossz élmény és ne okozzon problémát, mikor meglátja, hogy leakasztod őket a fogasról. Vigyél magaddal a zsebedben egy zacsiban néhány virsli vagy sajt kockát, amivel esetleg bátorítani és ösztönözni tudod, ha valamitől kicsit megijedne. Fontos, hogy ha az étel sem ösztönzi, hogy mondjuk elmenjen a félelmetes dolog mellett, akkor nem szabad még erőltetni. A pisire és kakira dícsérj rá. És ne legyen túl hosszú, mert még hamar elfáradnak és cipelheted vissza a kezedben, ha túl messzire viszed :)

2013. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!