Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a flexi ellenesség?

Mi ez a flexi ellenesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyit olvastam, h a flexi így meg úgy, h nem is vettem, hanem egy sima pórázzal sétáltattam a kutyámat. Aztán múlt héten megtelt az is amim nincs is, h a kutya folyton rálép, belegabalyodik, nekem bele kell lépkednem a kutyasza.ba, sárba, ha oda akarom engedni szaglászni egy fáhot- elengedni nem merem, mert rengeteg a kocsi ő meg még kis ugri-bugri 4 hónapos- és akkor arról ne is beszéljünk, h folyton tekergethettem a kezemre a pórázt, h legalább valamennyire tudjam befolyásolni a hosszát, szóval pénteken egy életem egy halálom alapon beruháztam egy flexire.


Had ne mondjam, h mennyivel sokkal jobb. A kutya nem lép rá, biztonságban oda tudom engedi a fákhoz. És az is hülyeség h jobban húz meg miegymás. Ha rövidre veszem akkor ugyanúgy sétál mint eddig, ha hosszúra, akkor meg megy. Ennyi. Nem értem mi a rossz benne, én egyszerűen imádom.


És az sem igaz, h a flexis kutyák nem jól neveltek, meg szocializálatlanok. Egy csomó haver kutya tündérien édes, nyugodt, szófogadó flexis kutya.


Vagy ezek csak ilyen sztereotípiák, v hogy is van ez?



2013. jan. 7. 11:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A póráz feszülése eleve feszültséget kelt a kutyában, tehát ha a kutyád nem totálisan optimum, hanem kicsit is bizonytalan, vagy domináns, akkor a flexi által generált feszkó segítségével pillanatok alatt tudod támadóvá is varázsolni.


De ami még nagyobb problémám a flexivel (ideiglenesezem, ezért ismeretlen kutyánál néha én is használok flexit, tehát tapasztalatból beszélek), hogy óhatatlanul is megöli a kutya és a gazda közti kommunikációt. Iszonyatos önfegyelem, és odafigyelés kell ahhoz, hogy mindig mielőtt megnyomod a gombot a flexin, figyelmeztesd a kutyát egy megállj paranncsal, hogy ebben tényleg következetes légy, ráadásul a kutyára irányított figyelmet is elaltatja, minek annyira figyelni, nagy baj nem lehet úgyse, hisz ott a flexi.

Behívást gyakorolni szinte lehetetlen vele, mert nem tudsz az ellenkező irányba menni és hívni a kutyát, mert megakadtok a két végén. Meg ahhoz sincs flexin elég motiváció, hogy rendesen hívd a kutyát, hisz úgyis fogja a flexi.

2013. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt flexink, de meg is váltam tőle, mert szerintem meg az borzalmas. Egyrészt, engem nagyon idegesít, ha a kutya az utcán előttem megy. De a másik oldalról nézve: látványnak sem épp üdítő ez a felállás - persze, ez szubjektív. Meg, ha mondjuk az ember vissza akarja hívni a kutyát, de az szöszmöszöl, s ezért benyomja a gombot, akkor a kutya teljesen belegabalyodik. A flexivel még a séta közbeni fegyelmezés is ellehetetlenül - de a jutalmazás is, mert ez egy teljesen más hangulatú, koncentráltságú séta, mint a pórázos/szabad.

Szerintem a sima póráz sokkal jobban kezelhető, mint a flexi.

2013. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hány méteres pórázzal sétáltatsz? Nekem azóta, h megvan a kutyám, egy másfél méteres pórázom van, nem gabalyodott még bele a kutya sosem, nem lépett rá és nem kellett bemásznom a sárba sei, mivel csak akkor mehet be, ha én is akarom. Anno, mikor még nem engedhettem el, mert nem ment a behívás, akkor napi kétszer elsétáltam az 5 km-re lévő kutyafuttatóra.
2013. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban jól nevelt a kutya akkor nem gabalyodik bele a pórázba! Pedig én 3 kutyát sétáltatok egyszerre és velünk még nem volt ilyen. Kettő megy a baloldalamon egy a jobb oldalamon. A flexi pórázzal nincs baj ha megfelelően használod! A flexi pórázt sportoláshoz találták ki, pl ha futsz a kutyáddal és nem városi sétákra mert arra nem biztonságos! Mi is rendszeresen használjuk a flexi pórázt, mert a tél kivételével minden reggel és este futunk a csivijeimmel. Egy flexi pórázt ha nem akasztasz meg és teszem azt előtted 2-3 méterre van a kuty és hirtelen megijed akkor hogy hívod-húzod vissza? És ha annyira megijed, hogy autó alá ugrik? A szomszédomnak westi-bichon keveréke van és szintén flexi mániás azzal sétáltatja. Előtte ment a kutya kb 2 méterre mert mért ne szimatolgathatna szegény pára. Közelebb értek egy kapuhoz ahol egy nagyobb testű kutya behúzta az akkor fél éves keveréket és elkezdte tépni, a gazdi meg csak csengetett mert mást nem igazán tehetett. Be kell látni, hogy a flexi póráz nem való mindenkinek! De kutya se való sok embernek!
2013. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
6 méteres pórázba sem gabalyodtam bele soha, pedig volt, hogy egyszerre 3 németjuhász vittem sétálni. Meg kell nevelni a kutyát, és nem tekeri rád a pórázt.
2013. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat, jöhetnek még. Nem tudom engem a sima idegesített nagyon, aztán karácsonykor rokon kutyát vittem flexin és nekem olyan volt, mint az álom. Lehet h ez is olyan, h kinek mi jön be.
2013. jan. 7. 13:15
 7/23 A kérdező kommentje:

hát én nem engedem ki amúgy a flexit, szóval rövidre hagyom csak egy-egy fához engedem vele oda meg ilyesmik, amúgy tök úgy használom, mint a simát, csak erre nem tud rálépni. Nem azért lépett rá, mert nem tud szépen jönni, hanem pl mikor ajtót nyitottam csuktam és lelógott a földre meg ilyenek.


De ne aggódjatok, nem engedem el 3m-re minden nélkül. Jön szépen mellettem, és csak biztonságos helyen engedem ki, de ott sem marha messzire. És nem sétáltatom kerítés felőli oldalon sosem, pont azért nehogy összebalhézzon valami kutyával.

2013. jan. 7. 13:18
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 65 kilós felnőtt és egy 45 kilós kölyök kutyát sétáltatok két darab 1 méteres pórázon, és ritka az összegabalyodás, de az is pár másodperc alatt orvosolható. Pórázon nincs pisi-kaki-szaglászás, a kutyafuttatón meg mehetnek amerre látnak!
2013. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én rühelltem azt az időszakot, amikor a 3 kutya pórázából az egyik tönkrement és kénytelen voltam ideiglenesen flexit használni. Ha neadjisten az egyik átment a túloldalra, lazán keresztbement a flexi fölött a normál póráz és onnantól kezdve se ki se be nem tudtam húzni, mert előbb meg kellett oldani a sima póráz másik kézbe vételét. Mér nem veszel állítható nagyságú sima pórázt? Nekünk olyan van, imádom, mert amikor tömegközlekedünk, a legrövidebben van, amikor olyan helyen, ahol nem merem elengedni,a leghosszabbra állítom, amikor meg emberek között, akkor középhosszú. 8 éve vettem az elsőt (az ment most tönkre:( ) és nem cserélném le soha:) [link] ilyen.


A másik, ami miatt meg utálom pont az, hogy amikor sétálok a 3 kutyával és rövidpórázon vannak, szembejön velem egy kisméretű kutya a gazdájával flexin, kérdés nélkül elkezd felénk rohanni, ami nem mindig jó, és a gazdi vagy elkezd üvölteni a kutyával, vagy annyit látok, hogy félig benyomja a gombot, ránt egyet a kutyán és így húzza vissza, akkora természetesen már a kutyája elkezd morogni, vicsorogni, ugatni, és még én vagyok a hibás általában, hogy mért sétálok három kutyával..


és egyébként is nekem a flexi hamarabb akadt be bármibe, ha teljesen kiengedtem, mert onnantól kezdve hogy mondtam a kutyának, hogy mehetsz szaglászni, össze-vissza mászkált, megkerülve a villanyoszlopot stb.. De mindenkinek szíve joga, hogy mit használ..:)

2013. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a kéz :) Utolsó, de én úgy használom a flexit, ahogy te mondod az állítható pórázt. Nem tudom nekem annyira nincs rossz tapasztalatom sem más flexis kutyákkal, sem saját használatból, de ezek szerint kb ezek a konkrétumok ami miatt nem szeretitek...
2013. jan. 7. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!