Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért fajtákat...

Az emberek miért fajtákat keresnek elsősorban, hogy mit tartsanak?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a jellemük, kinézetük miatt, de ezeket egy menhelyen is meg tudják nézni. Mért nem egy aranyos kiskutyát keresnek, akit örökbe lehet fogadni? Az is valószínű, hogy aki itt a fajtákat keresi nagy százalékban fogalma sincs róla mi az, hogy tenyésztő vagy szaporító és kapásból az olcsót keresi, mert neki úgyse kell törzskönyv, nem akarja kiállításra vinni szöveggel. Mondom nem mindenki, de nagy százalékban, ebben biztos vagyok.

2013. febr. 1. 21:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%

Azért amiért pl. kocsit is sokan márka alapján keresnek mondok egy példát.

Szállítani,fuvarozni akarok mit ajánlotok?

-Furgont,kisbuszt.

Márkát?

-Toyota, Merci mert azok megbízhatók, és pl bútorszállításra elég a nyomatéka, jól néznek ki.

Típus?

-Ha nem akarsz nehéz dolgokat vinni akkor xzy típust, ha nehezet is akkor zyx típust, válaszd azt amelyik a leginkább passzol az igényedhez.


Tegyük fel hogy bútorszállításhoz keresek autót és éppen ázsiában vagyok.

A kereskedésben látok számomra ismeretlen típusú kocsikat, és nagyon körültekintően kell választani mert lehet hogy olyan veszek ami nem bírna el egy zongorát max egy kis szekrényt, és akkor baj lesz amikor ez fuvar közben derül ki.


Lehet kicsit bonyolult de azt vettem észre hogy itt az emberek a rendes szöveget nem értik meg, muszáj valami példát beadni hozzá :)

Kérdező te nem az vagy aki feltett anno egy kérdést hogy miért pontozzák le ha menhelyeket ajánl?:)

Mert nagyon hasonlít a hozzá állásod az övéhez :)

2013. febr. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
81%
teljesen máshogy viselkedik egy kutya a menhelyen, mint amikor kikerül egy családba. A menhelyen egyáltalán nem kapsz biztos képet róla. általában akkor kerül felszinre az igazi énje, amikor hazaviszik, bemelegszik, és kb. 2 hét kell amig feloldódik. Én hazavittem egyszer Fifi kutyát, ki volt kötve a csömöri erdőbe. 2 hétig maga volt az álomkutya. Még elhagyni sem tudtam volna, mint az árnyék követett, puncsolt az enyémeknek. na aztán egyszer csak fordult a kocka, ugy nekiment a dobi szukámnak, hogy alig birtam őket szétszedni. Onnantól hiába voltak rendszabályozva, egyszerűen izzott körülöttük a levegő. Szemtelen lett Fifike, ugy járt kelt, mint egy kiskirály, aztán rájöttem, hogy ő egyedüli kutya akar lenni. Igy a barátnőméknek épp elpusztult az öreg kutyájuk, és azon melegében át is költöztettem a kisasszonyt. hát ennek már 6 éve, azóta is jól érzi ott magát. na ez csak egy példa volt. manapság már nagyon sok ember olvas, tanul, és különbséget tud tenni tenyésztett, és szaporitott kutya között. Én is fajtaszerelmes vagyok, de ha látok egy kidobott állatot, simán hazaviszem, aztán keresek neki valami jó gazdát. igazából egy mentett kutyáról is akkor lehet bővebb infot megtudni, ha ideiglenes befogadótól kerül gazdához. ott foglalkoznak vele, része a mindennapi életnek, és látszódik a jelleme. Egy bezárt kennelből sokmindent nem látsz. Minden ember más, van aki a fajtatisztát keresi, van aki menhelyre megy. De a cél mindig ugyanaz. A kutyának jó életet biztositani.
2013. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Én azért kerestem fajtát, hogy tudjam mire számíthatok. Tudtam hogy az általam kiválasztott fajta jelleme a hozzám illő, egy menhelyes kutyusnál ez mindig lutri.


Viszont én mentett kutyát kerestem így is. Szóval ha valaki nagyon fajtatiszta kutyát akar, attól még ugyan úgy lehet egy szerencsétlen sorson segíteni, mert bizony köztük is vannak szerencsétlenek. Leginkább azért mert a szaporítók célpontjai... :( Szinte minden fajtával van aki külön foglalkozik, az én kutyám az uszkár fajtamentőktől van. :) Igaz hogy kölyök általában nincsen, de szerintem felnőtt kutyát is nagyon jó örökbe fogadni, semmivel nem lesz rosszabb a kapcsolat.

2013. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok az aki régen is feltett kérdést.

Most tipikusan azokra gondolok, akiknek otthonra kell egy családi kutya, nem különösebb céllal, csak legyen egy kutya, akivel lehet játszani, sétálni és persze rendesen ellátni, ha szüksége van rá. Nekik jó választás lenne egy akár keverék kiskutya, de sokszor látok pl. vizsla kölyköket is a menhelyeken, amikor egy rakás kölyköt hirdetnek a neten. Milyen jó lenne, ha az első gondolat az lenne, hogy megnézem kik a gazdátlan kölykök és hazaviszek egyet, nem pedig, hogy mennyibe kerül egy kölyök. Ez nem is csak a vásárlók hibája, inkább a szaporítóké. Az általános felfogáson kéne változtatni, tudom ez nem ilyen egyszerű.

Aki pedig úgy keres kutyát, mint márka, tényleg fontos neki az adott fajta, nem azért keres kutyát, mert, hogy legyen kicsi és szőrös, játékos stb, (most gondolok a divat kutyákra, amiknek a valódi jellemekről fogalmuk sincs a vevőknek, gondolom ezért a sok idegbeteg kis termetű kutya az utcákon), ő vegyen amilyet akar, de most nem is rájuk akartam kitérni. Remélem értitek.

Nyilván egy ilyen kezdő családnak gyerekek mellé nem a legjobb választás egy felnőtt menhelyi kutya, de biztosan van olyan kutya is, akiről lehet tudni, hogy tényleg nagyon barátságos.

Tehát nem a fajta kutyák ellen szól a kérdésem, még ha félreérthető is volt.

Köszi a válaszokat.

2013. febr. 2. 10:50
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
igy teljesen világos. nyilván ha valakinek nincs konkrét elképzelése, viszont szeretne maga mellé egy tárat, akkor őt menhelyre küldjük, de ott is olyat kell választania, aki passzol hozzá. Ezt viszont nagyon nehéz kennelen belül kitapasztalni.
2013. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%

Az nehezíti ezt a kérdést, hogy azért van egy csomó fajta, aki úgymond kiváló családi kutya. Ha én az x fős családomhoz szeretnék egy cuki szőrös állatot, akkor nekem a leonbergi ugrik fel, mint fajta. 3 lehetőségem van (mint tájékozott kutyás, aki magát felelősnek hiszi):

- felkeresek egy leonbergi tenyésztőt

- felkeresem a fajtamentőket

- elmegyek menhelyekre, s ott keresek egy nagy, szőrös, barátságos állatot


A leonbergit pedig már több mint 100 éve szinte csak társként, családi kutyaként tartják. Szóval, amit te szeretnél, kérdező, arra is van egy fajta. Nekem mondjuk azért van ilyen sorrendben a lehetőség, mert engem nagyon érdekel az adott fajtával való munka. Ha leonbergim lenne, terápiás kutya lenne. (Nekem mudim van, s nagyon érdekel a terelés, csak... kicsit félek a birkáktól... xD)

Az élet minden területére van egy fajta. Ha valaki "csak" társállatot szeretne, arra is van fajta.

Az embereket két dologra kell buzdítani: fogadjanak örökbe menhelyről/fajtamentőktől, vagy vegyenek fajtatiszta, igazolt származású kutyát tenyésztőtől. Én úgy látom, ezen a fúrumon az emberek ezt csinálják. :)

2013. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%
Nekem menhelyről van a kutyám.Van egy imádott fajtám, de nem érdekelnek sem a kiállítások, sem a komolyabb versenyek, egyszerűen csak kedvencet szerettem volna. Persze tudatlanul én is az expresszen és társain kerestem először, de nem értettem, hogy az ár miért a töredéke egy törzskönyves kiskutyáénak. Aztán mikor utána olvastam a dolgoknak, inkább döntöttem a menhely mellett. Az az igazság, hogy semmivel sem rosszabb, vagy jobb egy menhelyi, mint a fajtatiszta kutyusok. Sőt, sokszor valamilyen hozott viselkedésproblémájuk is van, ahogy az enyémnek is. Sokszor elgondolkodtam már, hogy mi lett volna, ha inkább veszek, vagy legalább kölyök kutyust hozok haza, nem egy felnőttet. Már egy csomó pénzt beleöltem a rehabilitációjába, annyit, hogy abból már jó helyről vehettem volna törzskönyves kiskutyát (természetesen olyan probléma van vele, ami a menhelyen nem ütközött ki). De mindezekkel együtt nagyon szeretem, és ha megint döntenem kéne, ugyanígy hazahoznám. De azért nem mindig igaz az, hogy a menhelyi kutya élete végéig hálás, meg megbecsüli a jó helyet, stb.
2013. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Persze van kifejezetten családi kutya fajta is. Igaz sok kérdést kell először tisztázni, pl akar e költeni a vételárra, nem 30 ezret, hanem a többszörösét.

Olvasgatom a kérdéseket, látom azért van aki ezeket végigkérdezi, más pedig egyből rávág egy fajtát.

2013. febr. 2. 11:48
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Nekem egy most 4 hónapos fajtiszta toy uszkárom van röviden hogy az emberek miért fajtisztát keresnek jobban:mert ezek a kutyákat tudja mindenki hogy mondjuk az uszkár a világ 2.legokosabb kutyája vagy hogy a yorkshire terrier makacs ezt nem tudod egy kverék kutyánál csak elmész a menhelyre és azt mondják kedves,barátságos,hizelgő de egy fajtiszta kutyánál nem csak ezt tudsz hanem hogy milyen a fajta jelemzője stb
2013. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

Vannak azért tévhitek, s vannak a valós dolgok. Kizártnak tartom, hogy el lehet dönteni azt, hogy melyik a világ 1. 2. 3. legokosabb fajtája, legfeljebb csoportokat lehet alkotni, s ott sem "okosság", hanem max fogékonyság, tanulási sebesség szempontjából. Pláne úgy, hogy egy ilyen felmérésbe kizárólag a divatos fajtákat veszik bele.

De pl az uszkár különleges szőrzete miatt alkalmas lehet a kutyára egyébként allergiás emberek számára is. Ez egy fontos jellemző.

2013. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!