Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért fajtákat...

Az emberek miért fajtákat keresnek elsősorban, hogy mit tartsanak?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy a jellemük, kinézetük miatt, de ezeket egy menhelyen is meg tudják nézni. Mért nem egy aranyos kiskutyát keresnek, akit örökbe lehet fogadni? Az is valószínű, hogy aki itt a fajtákat keresi nagy százalékban fogalma sincs róla mi az, hogy tenyésztő vagy szaporító és kapásból az olcsót keresi, mert neki úgyse kell törzskönyv, nem akarja kiállításra vinni szöveggel. Mondom nem mindenki, de nagy százalékban, ebben biztos vagyok.

2013. febr. 1. 21:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
53%

Én azért választottam törpe uszkárt, mert ő egy viszonylag kis mozgásigényű, ellenben jól tanítható kutya, aki híresen jól kijön más állatokkal, cicákkal is. Így kitűnő választás nekem, egy kis lakásba, cica mellé.

Míg ha elhozok egy keverék kutyust, nem tudhatom hogy felnőttkorban milyen mozgásigénye lesz, nem goja egy csesztetni a macskát, aki cserébe akár a szemét is kikaphatja. Én emiatt annyira biztosra mentem, hogy már egy felnőtt "kipróbált" kutyát fogadtam örökbe a fajtamentőktől. Róla biztosan lehetett tudni, hogy meg fog felelni neki az a környezet, amit én biztosítani tudok.

2013. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
goja=fogja :)
2013. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

#9.


Az a "tenyésztő", aki törzskönyv nélkül, 20-30 ezerrel olcsóbban adja a kölyköt, mint törzskönyvvel, az NEM TENYÉSZTŐ!!! Ugyanis nem a törzskönyv a drága, az kb. 6-8 ezer ft. Az a drága, hogy a kölykök és szüleik minőségi tápokon, vitaminokon élnek, megkapnak minden oltást, féreghajtást, chipet, a szülők szűrtek a fajtára jellemző betegségekre, stb-stb

2013. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyet értek a kérdezővel. Manapság az emberek legnagyobb része OLCSÓN!!! akar kutyát, persze fajtatisztát és kölyköt. Fizetni érte kemény pénzeket, azt már nem, nem kell törzskönyv, nem kiállítani akarják, csak szeretni.

De a kutya legyen a családdal kedves, de mégis jó házőrző, ne romboljon, ne akarjon naponta több órát sétálni és futni, lehessen egyedül hagyni, stb-stb...csak igények vannak a gazdik részéről, de a kutya igényei fel sem merülnek!!!

Tehát szerintem ha vkinek "CSAK" társnak, házi kedvencnek kell kutya, nem akar vele különösebben semmit csinálni, esetleg néha sétáltatni, és pénzt se akar rá sokat költeni, akkor igenis menhelyről vagy gyepiről hozzon ki kutyát!!!

Túl van tenyésztve a legtöbb fajta, és olyanok tartanak német juhászt, vizslát, kaut és még sorolhatnám, akiknek KUTYÁT SEM KÉNE TARTANIUK!!! Nincsenek tisztában a fajta igényeivel, a mozgatással, a neveléssel.

Sőt, tovább megyek. Mentett FELNŐTT kutyát kéne tartaniuk, mert a kölykökre meg időt nem akarnak fordítani.

Nekem ez a véleményem...

2013. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért akarjatok már jót a menhelyes kutyáknak is légyszi. Aki olyan tudatlan, hogy nem bír el az akármilyen fajtatiszta kutyával, arról miért feltételezitek, hogy egy menhelyessel jól fog bánni? Mindenkire próbálják rásózni a menhelyes kutyákat, de nekik is van lelkük, sőt, szegény kis hányattatott sorsuk van, annak pont bem egy nemtörődöm gazdára van szükségük. Szerintem egyszerűen vannak emberek, akiknek semmiféle kutya nem való.
2013. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!