Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámat egy...

Hogyan tudnám a kutyámat egy picit lefogyasztani?

Figyelt kérdés
egy ivartalanított másfél éves kan labradorról van szó. Nem mondom, hogy kövér de van rajta 3-4 kg felesleg! Hogy fogyókúráztassam?
2013. febr. 2. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Hozzám 1,5 hónapja került egy kutyus, aki el volt hízva, most már jó formában van. Úgy képzeld el, hogy konkrétan nem látszott a horpasza. Olyan volt min az öreg nénik elhízott kutyusai.


Ő egy törpeuszkár, 8 kg-ról indultunk, 6,5 kg-ra kellett lemennie.

A fogyókúra alatt csak száraz tápot kapott és csak kézből, séta közben, így azonnal égtek a kalóriák. Az útmutató szerint javasolt adag 70%-át kapta meg egy nap. Semmi nasi, de tényleg semmi! És ami a legfontosabb: napi 3 óra séta! minden nap. Esőben, hóba, fagyban.

Így heti 21 deka lement róla, ami az ő súlyához viszonyítva nagyon jó. Most már súlyánál van, és látványosan sokkal jobban érzi magát a bőrében. :)

2013. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Heti 20 dekát akartam írni. :)
2013. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
naponta 4 séta van ebből 3 10-15 perces egészség ügyi, meg egy játékos séta ami általában 1 óra, de van amikor másfél. Panel kutya:P:D És csak száraz tápot eszik:D
2013. febr. 2. 10:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy séta legyen minimum két óra, nekünk is az vált be. Főleg hogy ő nagyobb mozgásigényű mint az én törpeuszim. :) Lehet hogy a tiédnek még több is kell.
2013. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A táp adagját is csökkentsd szerintem kb 20%-kal kevesebbet adj neki.
2013. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ivartalanítás óta 25% al kevesebbet kap az állatorvos javaslatára! :D
2013. febr. 2. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem, ez mikor volt? Lehet hogy még ez is sok neki. Ki kell tapasztalni, lehet hogy magas a tápértéke, nem próbáltál esetleg olyat ami kifejezetten ivartalanítot kutyának van?
2013. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát próbálnánk, de 1 hónapra 17ezer lenne a kaja neki, és én exspot kullancs és bolha elleni szert használok az havonta +2ezer valamint lupo san zöld kagylót is adok neki az meg 1.5-2 havonta 7ezer pluszba ami már rengeteg és sajna anyagilag nem győzöm... szóval sajna az a táp kilőve :/
2013. febr. 2. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem melyík táppal etettsz?
2013. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!