Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom evett csokit. Mit...

A kutyusom evett csokit. Mit tegyek? Hívjak orvost?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Dehogy! Nem lesz semmi baja tőle.
2009. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Egy kis csokitól még semmi baja sem lesz. Az nem tesz jót, ha minden nap eszik valamennyit.
2009. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom ennek a csoki-mízériának valóban van-e igazsága, mert én kutyám evett csokit, nem is egyszer és soha semmi baja nem volt tőle.. Bár mondjuk nem sokat, csak egy-egy falatot. Mennyit evett? És hogyan?
2009. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
semmi bajuk nem lesz. az én kutyám csokifagyit eszik már évek óta és semmi baja nincs tőle. és sok csokit is evett már. nem ennyire kényesek nyugi
2009. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Az én kutyám imádta a túrórudit, soha nem volt tőle semmi baja. Az a kevés csoki, ami azon volt nem ártott.
2009. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
megfog dögleni, de nagyon!
2009. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

"A kakaóbab számos vegyületet tartalmaz, de van egy, amely kártékony a háziállatok számára. Ez a vegyület a teobromin, melyet éppen 130 évvel ezelőtt sikerült elkülöníteni. A teobromin ún. alkaloid, mint a barátja, a koffein. Hatása hasonló, de nem olyan erős. A teobromin a kakaóban, a csokiban és a teában is jelen van. A kóladióban is van, de azzal nem találkozunk a konyhában. Májunk jól ismeri, mivel a koffein egy része benn(ünk) teobrominná alakul.

A teobromin kifejezetten káros a háziállatoknál (macska, kutya, ló stb.), mivel ezek szervezete nehezen tudja lebontani ezt a vegyületet. Egy kisméretű kutya már fél tábla csokitól is megbetegszik. Minél nagyobb testű az állat, annál több tábla csokit ehet bűntetlenül."

(google, a mi jóbarátunk...)

2009. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Hívj,de ne a kutyádnak,hanem magadnak! Hogy kérdezhetsz ilyen hülyeséget?
2009. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

ne fuss mindjárt a dokihoz.

tény hogy a kutyáknak nem tesz jot de egy kicsitöl nem lesz baja. egy állatorvos azt mondta nekem, hogy a kutyáknál a csoki ugy müködik, mint az embernél ha sok koffeint eszik kévé cola stb.. felpörgeti, de csak ha sokat kap vagy minden nap.. a mája valamiért nem bontja gyorsan a csokiban valamit, és lassan ürül ki belöle.. mint minket a kévé,, egy tábla csoki egy 15 kg-s kutyának egyszerre olyan mintha nekünk 5 kávét kellene meginni egyszerre de belölük lassabab nürü l ki.

az én kutyim is néha kap, de csak ugy hogy kinézi a kezemböl a csokis kekszet, és arrol lerágom a nagy részét de valamenynn imarad rajta.

majd irj hogy lett e baja a kutyusnak..

ja ha a gyomrának nem esne jol, ugyis kihányja..

32

2009. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Hagytatok neki is?


Csak a 16:59 válasznak van értelme.

A macskánk is nagyon szertei a csokit. Egyszer eltűntek sorra a csoki-mikulások. Azt hittem a kislány eszi. Közben a macska minden nap kinyírt egyet az ágy alatt. Azért nem volt étvágya. Persze, nem egészséges ennyit enni, De hát nekünk sem!

2009. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!