Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mini Yorki vagy Csivava?

Mini Yorki vagy Csivava?

Figyelt kérdés
Nem tom melyiket vegyem meg mert a Csivava jobb lenne mert alergiás vagyok.De a mini Yorkit sokal könyebben lehet tanitani.Mind a kettő meg fogot engem léci segitsetek dönteni.

2013. febr. 2. 19:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Szerintem következetes neveléssel mindkettő ugyanúgy tanítható. Hiába kicsi mindig úgy kell kezelni öket mint egy kutyát és nem úgy mint egy gyereket. Szerintem ennyi pénzből már tudsz jó tennyészetböl venni. Amit el kell döntened hogy mennyi időt szánsz az ápolására. A csivi kevesebb gondozást igényel a yorki többet, pl napi fésülés. Senki nem fog tudni neked erre a kérdésre válaszolni, a döntést neked kell meghoznod.
2013. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Idegesítsetek már... NINCS OLYAN,HOGY MINI YORKI!!!

Inkább ne vegyél semmilyen kutyát, tájékozódj még kicsit, akkor talán nagyobb esély van rá hogy nem fogod egy eszetlen szaporító pénztárcáját teletömni, csak azért mert ő "Mini yorkit" árul.

2013. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Ki ad konkrét választ ? most melyik ?
2013. febr. 2. 21:25
 14/29 anonim ***** válasza:

Csivava fajtamentők vannak,szerintem érdeklődj náluk is.

A yorkie szőrével foglalkozni kell,ezért a csivit választanám.

2013. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Ha allergiás vagy, akkor yorkie, mivel a rövid szőrű csiviből vedlés idején ÖMLIK a szőr.
2013. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a rövidszőrű csivava mellett vagyok. Tenyésztőtől vedd (itt is lehet kapni normális áron, én 40 000-ért vettem számlával)! A yorki szőrével több a gond, ráadásul ott a terrier tulajdonságok is erősek :), bár a csivi is tud makacs lenni...
2013. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Attól,hogy számlával vetted,még nem biztos,hogy tenyésztőtől.Attól még ugyanúgy lehetett szaporító,vagy szaporítóktól felvásárló kereskedő.Általában utóbbiak adnak számlát.

Törzskönyv,szerződés van?

Ha nincs,akkor bizony szaporítót pénzeltél 40 ezer forinttal.

2013. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

ha allergiás vagy csivit felejtsd el!

nézz szét itt: [link]

2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen elolvastad volna a válaszom, akkor láthattad volna, hogy a számla adásával nem a tenyésztőtől vásárlást akartam bizonyítani, nem volt összefüggés a 2 dolog között. Egyszerűen arra próbáltam felhívni a kérdező figyelmét, hogy egy fajtatiszta csivaváért sem kell minden tenyésztőnél 100 000 forintot fizetni. A számlát csak azért említettem, mert ált. számlával minden drágább, hiszen nagy valószínűség szerint ez után adózik... De nem áll szándékomban vitatkozni veled, biztos sokkal okosabb vagy nálam, hiszen jobban tudod, hogy én kitől vásároltam, mint én, pedig emlékeim szerint én voltam ott és nem te... :) :) :)
2013. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

Én szerintem yorkit vegyél. Egyrészt a yorkik sokkal okosabbak és könnyen megtaníthatóak mindenre. És nincs velük több baj, mint egy normális kutyával általában. Nekem yorkim van, aki már 1 éves és már tudja a vezényszavakat is. (ül, fekszik, gyere, pacsi+szobatiszta). Ráadásul az unokatesómnak is mini yorkija van, aki már 5 éves és eddig semmi baj nem volt vele. Csak az oltásokért és általános rutin vizsgálatért járnak állatorvoshoz. Én is és az unokatesóm is 30.000-ért vettük a yorkikat és teljesen megbízható helyről, akinek nem az a célja, hogy pénzt csináljon a kutyákból, hanem, hogy találjon nekik gazdákat.

A csivavákat semmire nem lehet megtanítani. Sok ismerősömnek csivavája van, és próbálták tanítani....de olyan buták azok a kuyták, hogy az már.....

Én a yorkikat aljánlom és ha van kérdésed, akkor NYUGODTAN írj nekem privátba mert szívesen és segítőkézséggel segítek!

2013. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!