Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek alapján legyen kutyám?

Ezek alapján legyen kutyám?

Figyelt kérdés
tetszik a labrador kutyafajta, kölyköt szeretnék. lesz neki csináltatva fedett elég nagy kennel, kutyaház. 1 bajom van csak. néha félek a kutyáktól. volt pl német juhászunk, én etettem, keféltem, simogattam, de amikor egyszer csak vittem neki enni valót, valamiért megijedtem tőle, eszembe jutott a sok kutyatámadás, ezért elkezdtem félni tőle, ő meg megérezte h félek és nekem akart ugrani, szerencse h láncon volt és befutottam a házba. se ez csak ritkán van. tényleg csak azért félek tőlük néha mert sok kutya megtámadta a gazdáját. abban reménykedem h ha velem együtt nő fel, akk összeszokunk és nem fogok félni. hogyan kezeljem ezt a problémát?
2013. febr. 2. 20:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
21:31 : le tudnál írni pár jó tanácsot hogy a kutyát hogyan tanítsam meg arra h nem ő főnök? kutyasulira se pénzem se időm nincs.
2013. febr. 2. 21:35
 12/27 anonim ***** válasza:

"egyébként az sem olyan nagy nem is tudom mi ha a kutya, mivel nem tekint felette való személynek téged, bevédi előled az ételét. az még nem jelenti azt hogy meg fog enni"

És te tőle kérsz tanácsot! Naná, mert mondta hogy minden további nélkül legyen kutyád.

"erős személyiségű gazdi kell, én meg olyan vok h néha eszembe jut vmi akk elkezdek félni tőle" Remek kezdet. Támogassuk a kérdezőt egyből kutyatartásra és nem arra, hogy ismerje meg a kutyák viselkedését+ rendezze félelmeit.

Na innentől meg is érdemled ha megkóstol. Csak szegény kutyát sajnálom előre(meg azokat akiket még bánthat).

Ha meg se pénzed, se időd végképp nem értem minek ez az egész.

2013. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

ma 21:45


azt amit te beidéztél azt nem ugy értettem mint ahogyan te azt első olvasásra gondoltad, ha engem pl. kaja előtt figyelmeztetne a kutyám, vagy odakapna, nem tojnám össze magam, nem is dobnám az utcára, nem is szaladnék elaltatni mert akkor tuti egy idegbeteg, HANEM ELGONDOLKODNÉK HOL INOGHATOTT MEG A POZÍCIÓM ÉS AZON VÁLTOZTATNÉK! ilyen egyszerű. sok ember egy ilyenért már azt hiszi a kutya a hibás, miközben a gazdi nem állta meg megfelelően a helyét! ugyanakkor megkérdezném tőled, ha már annyira azt gondolod hogy csupa butaságot írtam, te valaha voltál már olyan suliban ahol a kutya gazda közti viszonyra figyelnek? csak egy kicsit kell gondolkodnod, azt írta a kérdező hogy a kölyöktől nem fél, főleg ha a legnyugodtabbat választja sok gondja nem lesz. aztán jön az ovoda és általában a kutyák kb 7-8 hónapos korukban válnak először kezelhetetlenné (itt még mindig kölyökről beszélünk) ne mondd már nekem azt hogy a suliban nem fogják tudni megtanítani a kutyájával bánni mert akkor itt helyben szívinfarktust kapok! és ahogy megtanulja mindezt amíg a kutya nődögél mellette ugy lesz önbizalma is és nem fog kattogni hülyeségeken.

2013. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

amúgy meg ha úgy vesszük éppen a te tanácsodba tudnék belekötni:


hol tapasztalja meg hogyan viselkedik egy kutya? utcán, menhelyen? ott is ugyanúgy betalálhat egy problémásat, vagy morrant egyet a kutya és összetojja magát a kérdező, közbe meg lehet csak ásított a kutya.


esetleg menjen el terápiás kutyákhoz, talán okés talán mégsem, mert lehet hogy a kérdező már nem fog félni egy terápiás kutyától de többitől és a sajátjától ugyanúgy fog, mert ugye azok azért nem ették meg tuti mert terápiás kutyák voltak. semmi eksztra nincs a kérdező problémájában, egy kölyökkel és rendszeres sulival, simán elfelejtheti ezt a hülyeségét hogy a saját kutyája megeszi őt.

2013. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
vegyél egy kistestűt. az ha felnő se fogod veszélyeztetve érezni magad
2013. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
és ha ez még nem lenne elég magam is féltem így mint a kérdező a kutyáktól. visítva rohantam ha megláttam egy kóbor kutyát. gyerekként ugy nőttem fel hogy ha buksi kutya eszik nem megyünk a közelébe, ha buksi kutya morog akkor abbahogy teszem azt a simogatást. akármikor hazamentem szabályosan csöngettem hogy a szüleim fogják meg addig a kutyánkat amíg én bemegyek a házba! aztán mikor idősebb lettem ugy döntöttem akarok egy kutyát ami rám hallgat. meg is tanultam sok mindent amit ha már gyerekként tudtam volna nem kellett volna így élnem az életemet. nem voltam rehabos kutyákkal körbevéve, nem vettem részt semmilyen különösösebb terápián, mert ez egy egyszerű félelem volt a részemről. kutya+kutyasuli. ennyi volt a titok, nem több. megtanultam a kutyák testbeszédét és bizony nagyon kevés kutya van amelyiktől esetleg megijednék (a mentálisan sérült kutyák). a saját kutyámtól meg aztán végképp nincs az az isten hogy féljek. sajnálom de nem megy. maxi bizalommal vagyok irányában, mert tudom hogy én vagyok a vezető és soha nem akar engem bántani. "felnéz" rám ha úgy tetszik. ha valamire azt mondom hogy nem akkor az nem. ha a eszik, már attól ellép a kajája mellől mert odaléptem (többek között) ennél milyen egyéb bizonyíték kell hogy én vagyok a vezető?
2013. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

ma 22:09


ez elég nagy butaság. tény hogy az apró mérete miatt kevésbé félnek a kistestűektől, de azok is ugyanúgy tudnak idegbajosak lenni ha a kérdező nem megfelelő gazda. tény hogy nem ajánlanék egy hatalmas kutyát sem. a labrador épp tökéletes. De. KUTYASULIVAL!

2013. febr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"le tudnál írni pár jó tanácsot hogy a kutyát hogyan tanítsam meg arra h nem ő főnök? kutyasulira se pénzem se időm nincs."


sajnálom de nem írhatom le ezeket neked, mert nem biztos hogy úgy tudod kivitelezni ahogyan azt kell. nem beszélve arról hogy te könnyen megijedsz. ha a kutya esetleg megmorrant akkor rögtön kárba vész minden mert átadod magad a félelemnek. a párom is szokott pl. félni a kutyámtól ilyenkor morgolódik is neki a kutya de nem meri megharapni mert tudja hogy azt neki nem szabad, ott vagyok és nem hagyok semmi elkapást a kutyám részéről a párom felé. ezért is fontos számodra a kutyasuli. mert mindig ott lesz egy ember aki "vezetni" tud téged a cselekvésben, meg tudja MUTATNI a dolgokat, nem csak elméletben elmondani. javaslom hogy gyüts kutyasulira és aztán vedd meg a labidat. ellenben semmiképp sem tanácsolom azt hogy kutyád legyen, mert nem fogsz tudni helyt állni a félelmeid és kétségeid miatt. az valóban nem jó, sem neked sem pedig a kutyának.

2013. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Amelyik kutya láncon van az fél és azért támad akár még olykor olykor a gazdáját is megtámadja

A keneles tartás se a jó egy kutyának az még nem baj ha kint van egy kutya tartva de szabadon egy elkerítet udvaron legyen

2013. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
de a kennel miért nem jó? szabadon van de mégis el van kerítve
2013. febr. 2. 23:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!