Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek alapján legyen kutyám?

Ezek alapján legyen kutyám?

Figyelt kérdés
tetszik a labrador kutyafajta, kölyköt szeretnék. lesz neki csináltatva fedett elég nagy kennel, kutyaház. 1 bajom van csak. néha félek a kutyáktól. volt pl német juhászunk, én etettem, keféltem, simogattam, de amikor egyszer csak vittem neki enni valót, valamiért megijedtem tőle, eszembe jutott a sok kutyatámadás, ezért elkezdtem félni tőle, ő meg megérezte h félek és nekem akart ugrani, szerencse h láncon volt és befutottam a házba. se ez csak ritkán van. tényleg csak azért félek tőlük néha mert sok kutya megtámadta a gazdáját. abban reménykedem h ha velem együtt nő fel, akk összeszokunk és nem fogok félni. hogyan kezeljem ezt a problémát?
2013. febr. 2. 20:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Most még ne legyen kutyád! Egyrészt egy kutyának, főleg egy labradornak a gazdája mellett a helye, nem egy elkerített részen. Ez már eleve táptalaja annak, hogy nem lesz normális kapcsolatotok. Másrészt egyenlőre még eléggé úgy látod a kutyák viselkedését, hogy random történnek valahogy a dolgok a kutya körül, amik ha szerencsés vag, jól végződnek. Olvass an minél több könyvet a kutyatartásról, kutyák viselkedéséről (legalább 10 különböző szerzőtől) és ha már kezded érteni a dolgokat, akkor vállalj be esetleg egy kutyát, ajánlom pl. Cesar Milan könyveit, Jan Fennelt. Jelenleg sem az elméleti tudásod, sem a magabiztosságod nincs meg egy kutyához. Ha most magadhoz veszed, borítékolhatóak a problémák. Egy labrador megtámadni valószínűleg nem fog, bár azért ők is képesek rá, ha nagyon el vannak rontva, de hogy szenvedni fogsz vele, az 100%.
2013. febr. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
mellettem a helye az biztos. de akk sose dolgozzak életemben???? vmiből csak élnem kell, meg a kutyát is ki tartaná el ( oltások, chip, kaja stb ). nem vok itthon napi 8 órát, mert dolgozom, azt csak kibírja. valamint csak így tok neki megfelelő életkörülményt kialakítani h dolgozom.
2013. febr. 3. 11:49
 23/27 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol, hagyd kint a kertben, ennyi. Nem kell bezárni.
2013. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
német juhászunk is átugrotta a kerítést és elszökött 1 napra, valamint a szomszéd és köztem nincs kerítés.
2013. febr. 3. 20:41
 25/27 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kutya beszerzése előtt SZÖKÉSBIZTOS KERÍTÉS kell az egész udvar körül!

Nagy kennelben lehet addig, amíg dolgozol, de előtte-utána nagy séta, játék, futtatás, tanítás.

Van időd-energiád-kitartásod, hogy napi 3-4 órát szánj a kutyával való foglalkozásra???

2013. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
nekünk 50 cm magas a kerítés és nem megy ki a németjuhászunk pedig csak átlépne rajta ha akarna a virágos kert határát is csak egy kihúzott madzag jelzineki ha jólvan nevelve és kellőképen levan foglalva minden nap a kutya akor nem fogg kiszökni és építhetsz akármilyen magas kerítést a kutya ha akar úgyís kiszökik valahogyan nevelni kell a kutyát és nem lesz ilyen bajod akkor
2013. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
van. nekem az csak boldogság és játék ha foglalkozhatok vele.
2013. febr. 5. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!