Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények kaukázusi juhászkut...

Vélemények kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Légyszi, aki ír véleményt (amit köszönök), azt is írja meg, hogy volt-e már valaha ilyen kutyája. Nekem is ilyen kutyám van, és elkeserítőnek találom, hogy az emberek szemében milyen egy vérszomjas, idegbeteg vadállatnak van feltüntetve ez a fajta.

2013. febr. 3. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép fajta.Nem gyártok előítéletet egy fajtáról sem, nem nagyon ismerem. Láttam egy filmet (Myrsky a juhászkutya) nagyon tetszik bár a benne szereplő kutya sem valami barátságosnak van feltüntetve.
2013. febr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Remek, csodálatra méltó kutya, csakúgy mint minden pásztorkutya, tágas területen, határozott és kemény kezű gazda mellett. Csak sajnos többen vannak az olyanok, akik szeretnék megnevelni a kaujukat, mint akik meg is tudják, ezért valamelyest valóban tartok az ilyen kutyáktól (ez nem a kutya hibája, hanem a buta embereké).
2013. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem a kaukázusi kutyák nagyon okosak,jó házőrzők.Egyik ismerősünknek ilyen kutyái vannak,én nagyon szeretem őket.Mindig barátságosak,játékosak.Sajnos nekem nem lehet,mivel kicsi a kertünk,így csak kis termetű kutyánk lehet.
2013. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ez eddigi válaszokat, várom a következőket is!:) Örülök, hogy ilyen vélemények is vannak a kaukról.:)
2013. febr. 3. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a fajta, csodálattal nézek rájuk. Szép nagyok, tekintélyes méretű fajta. Ha valaki ilyet választ, az gondoljon bele, hogy erősen kell fogni!
2013. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Egy kutya fajtával sincs baj csak azzal hogy az emberek sokszor nem az igényeiknek megfelelő kutyát választanak

Vagy pedig édi bédi míg kicsi aztán meg nem érdekli őket és nemelyek kikötik a kert végébe ezek a kutyákból lesznek idegbetegek.

Vannak fajták amikel könnyebb de minden kutyát tanítani kell és akkor nem lesz baj velük

2013. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fannybaba8 ***** válasza:

Nekem van.

Nagyon jó kutyák, hatalmas, fenséges és bátor. Viszont eléggé makacs tud lenni. Nagyon nagy szive van és én azokat ítélem el akik úgy gondolják hogy vadállatok a Kauk. pedig nem az egyik legjobb nagytestű fajta.*-* <3

2013. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a kaukázusi nem vadállat, de nem is plüssmaci!


kemény, bizalmatlan, lobbanékony, megfélemlíthetetlen kutyák, nem valók gyenge kézbe és apró, kertvárosi udvarokba.


egy fajtareprezentáns, jól kézben tartott kaukázusi ideális családi kutya, türelmes a gyerekekkel és idősekkel, külön képzés nélkül őrzi a házat, amire egyszer szocializálják, ahhoz egész életén át jól viszonyul (legyen az akár a városi forgalom, vagy épp a haszonállatok). viszont a nem megfelelő gazdánál kerítésugró/szaggató, önsétáltató, postások réme, családirtó kutya válhat ugyanebből a kutyából.


a probléma pedig ott kezdődik, hogy az emberek - és a kaukázusi tulajdonosok - döntő többsége tökéletesen homályban van a legalapvetőbb pásztorkutya-tulajdonságokat illetően is.

(pl. a speciális etetési igények, a territorialitásának sajátosságai, ösztönök, stb)

nagyon sok olyan embernek adtam már tanácsot, aki sokadik kutyának vett kaut, nagy önbizalommal, mert előtte meg tudta nevelni a német juhászát, labiját, stb. egyéb fajtájú ebét, aztán rájött, hogy labdával, kutyasulival meg őrző-védő képzéssel nagyon nem abba az irányba halad a kutyája, mint azt ő elképzelte.


én a maga részéről inkább lebeszélni szoktam az embereket a kaukázusiról. aki igazán állhatatos, és tényleg ezt a fajtát akarja, az kutat a pásztorkutyák után és idővel kiérdemel majd magának egy jó kaukázusit, a többiek viszont, akik zéró tudással, vagy "olyan lesz amilyenre nevelem" felkiáltással akarnak kaut venni, inkább válasszanak leonbergit.

2013. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Gyerekkorom óta (7 éves korom óta) volt ilyen kutyusunk, az utcáról fogadtuk be, akkor 1 évesen. Sajnos 14 évesen (!!!) kellett elaltatni, mert bélcsavarodása lett, így az orvos azt mondta, hogy a műtétet nem bírná ki, viszont, ha nem altatjuk, megfulladna :( Mellette volt még 2,, ők is elmentek sajnos már, de megint van 2, bár a szuka (ivartalan) keverék.


Én nagyon jókat tudok mondani róluk! Szerintem egy medvebőrbe bújt cicák:) Nagyon szeretem őket. Mi sosem vertük őket, nem vittük taníttatni, de mindig nyitva lehet hagyni a kaput, akkor is ha a postás jön, mert nem szalad ki rajta. Egy nagyon értelmes kutyának tartom.


Mióta megszületett a kisfiam, egyből elfogadták, a kan (furamód) az udvaron állandóan kísérgetett körbe, körbe. Tegnap, ahogy hó esett, befogtam őt a szánkó elé, és nagyon simán húzta a 2,5 éves kisfiamat. Egyedül persze nem hagynám vele, de szerintem a világon az egyik leggyerekszeretőbb, legbékésebb, LEGCSODÁLATOSABB kutyfajta, és igen is ajánlanám gyerek mellé!!!!!!! Ugyan úgy, mint a pitbullt, mert olyan kutyánk is volt, de ugyan úgy szeretett minket kicsinek, mint a kau!...


Sok ember sajnos a wikipédia alapján leírtak által dönt. Milyen fajta kutya való gyerek mellé, melyik nem...Hát...pff :))

2013. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!