Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tudja hogy tudom...

Valaki tudja hogy tudom rávenni az anyukámat hogy vegyen nekem egy kutyát?

Figyelt kérdés

Valaki tudja hogy tudom rávenni az anyukámat hogy vegyen nekem egy kutyát, tudom hogy nagyon tetszik neki is, de van egy kis tesóm, aki 4 és fél éves, nagyon rosz, folyamatosan vonyít, és ordí, a szobájába nem lehet bemenni mert okkora kuoi van...akinek van tesója szerintem tudja milyen ez!!!

És amikor megkérdezem, hogy mért nem kapok, akkor természetesen azt mondja hogy nézzek csak rá, és azt mondja hogy ha lenne ég egy kutyánk is és akkor az én szobám meg kutya kakával lenne tele, és nincs rá szükségem, DE IGEN IS VAN RÁ SZÜKSÉGEM.... Azért mert amikor például ugy érzem hogy szükségem van valakire akinek kibeszélhetem magamat.... És általában be futok a szobámba- mivel anyukám fórdító és amikor be megyek és lekezdek vele beszélni akkor le írja még azt a fejezetet amit írt, és azt mondja hogy most dolgoznia kell... ugyhogy nincs kivel beszélnem - akkor befutok a szobámba és ugy érzem hogy sírhatnékom van. És úgy gondolom hogy ha lenne egy kutyám akkor ki tudnám sírni magamat és holnapra sokkal jobban érezném magamat, tudom hogy hülyén hangzik, de szerintem ti is éreztetek így valamikor már. Lehet hogy ez nem ide való téma de valahogy elkellet mondanom valakinek a bajomat...

És azt is szokta mondani anyu hogy egy kutya nagy felelőség, én ezt tudom, de imádom a kutyákat, és az állatokat, de nem tudom hogy elmondani neki, mert egyböl mondja hogy az csak egy nnnnnyyyyug lenne, már nevet is tudok a nemlétező fú bichon havanesémnek.

Írjatok létszi, és ne nézzetek hülyének!!!:´(

???


2009. szept. 3. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,meg kell értened anyukádat.Szerintem épp elég elfoglaltság neki két gyermek nevelése,eltartása.

Nekem is gyerek korom óta nagy vágyam volt egy kutyus,de sosem engedték...Nekem tudod mi segített? A menhelyi önkéntes munka!!(a mai napig ott ragadtam)

Ott aztán kiélheted a vágyaidat és még tapasztalatot is szerezhetsz,nem beszélve arról,hogy anyud látni fogja a kitartást,és hogy nem csak puszta hóbort.

Én 5 évet "húztam" le ott,mikor végre rátaláltam a (sokadik) igazira,amibe végre anyu is (nagy nehezen) beleegyezett...mondjuk,ha valami rosszat csinál a kutyum drága jó anyám még a mai napig is azzal jön,hogy vissza kéne vinni,de hát ő már csak ilyen morgó medve!:D

Szóval szerintem ne erőszakoskodj,ne hisztizz,hanem bizonyíts!!!

2009. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Első körben inkább egy nyugodt környezetre lenne szükséged, aztán talán jöhetne egy kutya. Addig semmiképpen sem.

Tanusíts megértést anyáddal szemben, van elég gondja így is.

Légy türelmes, inkább várjál pár évet. Addigra tesód kicsit felnő és nem okoz annyi gondot remélhetőleg.

2009. szept. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak, mert a kutya neki jelentene plusz terhet és plusz költségeket!

Meg kell értened hogy a kutya nem annyi hogy hazaviszem és van...komoly felelősséget és anyagi terhet jelent a családnak! főleg anyukádnak! ...mert hát ki fog a kutyával foglalkozni amíg iskolában vagy vagy tanulsz, vagy nyári táborba mégy, vagy buliba a haverokkal...


ha a munka oroszlánrésze az Övé akkor a döntési jog is!


Viselkedj felnőttként és értsd meg hogy ha ezt nem tudja most egy kisgyerek mellett felvállalni!

2009. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek!

Viszont:

Ne azért tarts kutyát, mert nem jössz ki jól az emberekkel! Előbb rakd rendbe a lelked, fejleszd magad, légy bátor, és dolgozz a problémáid megoldásán... Még ha később állatokkal is fogsz foglalkozi, mindig együtt kell tudnod működni emberekkel.


Ha ez a fő ok, amiért kell kutya, elképzelhető, hogy elkényezteted, és több gond lesz vele, nem lesz "társ" hanem egy neveletlen kis fickó, aki mindig csak zavarba hoz mások előtt, és sok gondot csinál.


Szóval, ha rendbe rakod magad, megoldod a problémáidat, jó sokat utánaolvasol a kutya tartás csinjának-bínjának, és nem csak egyetlen és legjobb barátnak szeretnéd, hanem gyermeknek is, akit FEGYELMEZNI és nem utolsó sorban szeretgetni kell, akkor tarthatsz kutyát.


De tényleg vannak ismerőseim, akiknek az emberekkel van gondjuk, ezért vettek kutyát, hogy valahova kiadhasság a szeretetüket és vissza is kapják... De a kutyáik olyanok, mint ők; antiszociálisak, agresszívek és félénkek.

Ha elkezdesz segíteni magadon, a kutyád majd csak előre mutat, hogy jól csinálod, csak így tovább!!!

De önmagában a kutya nem fogja megoldani a problémáidat!

2009. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

szia koma , az anyu fogja levinni a kutyát wc-re naponta 10 × ,és ő megy a boltba kaját venni, és anyu mossa pisit ,meg a kakit a szőnyegről,és anyu ,és anyu ,és anyu

! AKKOR SZERINTED KI DÖNT ??

reggel nagyon korán kelni, kivinni wc-re ,este egyedül a sötétbe levinni ??

anyu nélkül ?

az anyuk nem ezt akarják, az anyuk azt szeretik,ha a gyerek,azaz TE , megtennéd ezeket,MERT A KUTYA A TE FELELŐSÉGED !

de ,már bocsi, szerintem erre egyenlőre nem vagy képes !

ha pedig mégis igen, azt csak az anyu döntheti el !:)

szurkolok neked,mert szerintem minden gyermeknek kell egy kutya ( az enyém 12 évesen kapta meg )! a család teljes segítségével.

2009. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is a menhelyi önkéntesség mellett vagyok, de ahhoz még biztos fiatal vagy. Szerintem is várj még a kutyával, amíg teljes mértékben felelősséget tudsz majd érte vállalni. Szerintem keress a környéketeken öreg nénit/bácsit, akinek segíthetnél kutyát sétáltatni. Így megismerkedhetnél közelről a kutyás élettel és még segíteni is tudnál egy idős embernek. Ők ráadásul még örülnének is neki, ha beszélgetni szeretnél velük.
2009. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Szeresd a Tesódat :) Lehet négy éves, de neki meg szüksége van egy nagy és okos tesóra!! LEgyél vele, amikor kicsi voltam nekem is nyűg volt a tesóm, pedig csimpaszkodott belém, sajnos akkor nem úgy gondolkoztam mint most. Legyél vele türelmes, és kedves! A Tesód, lehet kicsi, da ha jóbarátok lesztek, akkor már van egy barátod (és ő nem olyan barát lesz, mint a többi. Akkor is veled marad, amikor más már nem, mert a tesvéri kötelék sokkal erősebb bárminél...)!! És anyud is látja, hogy milyen rendes gyerekei vannak, és biztos fog venni akkor egy kutyust. Próbálj összefogni a tesóddal!! Ha nagyok lesztek, egymásra mindig számíthattok majd, és a legjobb barátok is lehettek, de ezen is dolgozni kell, ahogy egy kutyán.. Gondold el, menne utánad a tesód, hogy neki is kell kutya, ezen megint csak veszekednétek, anyunak mégtöbb gond...

Igaz Anyukád egy kicsit többet is figyelhetne tényleg rád. Ha problémád van, akkor menj oda, mond meg neki, hogy Anya szeretnék valakivel beszélni. Ha azt mondja, hogy várj egy kicsit, akkor legyél türelmes, mert biztos meghallgat, ha megvárod hogy ő is teljesen rád tudjon figyelni. Abból a munkából éltek amit ő csinál, tehát neki nagyon fontos az, hogy eltarthassa a családját! Ez nagy teher, hidd el. De az is biztos hogy szeret.


Szóval amit én tennék a helyedben:

1) nem mondanám a tesómra hogy vonyít :) még ha azt is teszi. Ő lehet a legfőbb szövetségesed! Ha látja anyukád, hogy milyen szeretettel vagy a tesóddal, és segítesz neki, amiben tudsz, pl, ha "vonyít", akkor odamész hozzá és megvígasztalad. Csend lesz, anyukád nyugodtan tud dolgozni, hamar végezni fog, hamarabb beszélgethetsz vele:)


2)legyél türelmes. Nem írtad hány éves vagy, de hidd el nálam problémásabb gyerek a világon nem volt még.:) Jócskán felnőtt vagyok, és még mindig problémás.:)

Sajnos a problémákat neked is akarnod kell megoldani. És ha felnőtt leszel akkor is lesznek problémáid...


A barátokkal én sem vagyok elárasztva, de mindig akad egy, aki mindennél több:) És ott a tesó!!! Ő egy nagy gyerek:) a feje lágy sose nő be, az én pénzemet kunyerálja, de ha olyan volt a helyzet, akkor rá mindig számíthattam!!!:) Meg az anyukámra! Csak legyél türelmes, senkinek sem egyszeű az élete... Sajnos:) Neked is meg neki is különböző problémátok van. De legyél türelmes!!


3) Ha tesód kicsit nagyobb lesz, és teljesen összebarátkoztok, és anyukád válláról leveszel egy nagy terhet, mert látja, hogy a gyereki akiket nagyon szeret, és mindent megtesz értük, szóval szeretik egymást, barátok. Ez a legnagyobb öröm egy anyának, ha a testvérek jóba vannak! Veszekedni lehet! Az én kapcsolatom se tökéletes a tesómmal, és mégis, ha össze kell zárni, akkor ketten összezárunk. Akkor is ha előtte egy jót veszekedtünk egymással. Ez a testvéri szeretet!! :) Ne pazarold el kérlek. Sajnos látom mit tezs az ha két testvér nem szereti egymást....

Szóval anyud azt látja hogy a két lurkója szereti egymást, és ha már négy nagy bociszem mered rá, hogy anyaaaaa jó lenne egy kutyaaa..... Akkor nehezebb nemet mondani, pláne két szerető testvérnek. :):):)


Kérlek fogadd meg a tanácsokat, mert midnenki segíteni akar neked, ki így ki úgy, még lehet nagyon "gyerek" vagy és mi meg nagyon "felnőttek" de hidd le tudjuk mi a gyerekkor... :) De mi már tudjuk azt is hogy milyen a felnőtt kor:)


Kíváncsi vagyok, hogy alakul a kis életetek, és ha gondod van, akkor írj nyugodtan emailt is. Szívesen meghallgatlak, és segítek, ha tudok:)

2009. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én amióta az eszemet tudom, könyörogtem kutyáért. 12 évesen meghalt a nagypapám és a nagymamám nem bírta sétálni vinni a kutyájukat. Egy neveletlen 11 éves szamojéd kutyájuk volt. Én elkezdtem sétálni vinni. Azt a tanácsot kaptam, hogy tartsam mindig pórázon és más kutyához ne engedjem oda, mert nagyon neveletlen volt. Én elkezdtem tanítani, 1 év múlva játszott más kutyákkal és póráz nélkül is lehetett vinni. Újabb 1 év múlva a szüleim megengedték, hogy saját kutyám legyen, mert látták, hogy nem maradna rájuk, tudnék róla gondoskodni. Fél év múlva meglett az első saját kutyám. Neked is csak azt tudnám javasolni, hogy valaki másnak a kutyáját vidd rendszeresen sétálni, tanítsd és akkor előbb utóbb anyukád rájön, hogy el tudnál látni egyedül is egy kutyát. És tanulj nagyon sokat a kutyákról, mindent olvass el róluk, én is így csináltam. Ha kitartó vagy, annak meg lesz a jutalma.
2009. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök nektek minden, most már megértettem...

Egyébként 12 éves vagyok.

Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. szept. 4. 14:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ha megértetted :) Nagyon szorítok neked!! A tesóddal, anyuddal és a kutyával kapcsolatban. Én 12 éves voltam, amikor kutyánk lett, nem az enyém, de nem is tudtam volna úgy felnevelni, mint ma felnőttként! Viszont nagy öröm volt az tény.

A lehető legrosszabb korban vagy, tudom még milyen 12-nek lenni, de hidd el ennél csak rosszabb lehet :):):) Na jó ez nem elkeserítés, mert úgy szép az élet ahogy van!!! :) és tudom, hogy ezt te is így fogod majd gondolni. Gyűjts barátokat. Nekem sincs óriási baráti társaság, de kell, hogy legyen mindig legalább egy ember akire számíthatsz. Ha megértetted amit itt írtunk Neked, akkor egy rendes kis ember vagy te, tehát nagyon sok esélyed van arra, hogy jó barátokat szerezz magadnak!!! Nagyon drukkolok Neked, és tudom, hogy jó úton jársz :) Nem egy könnyű, de hát ez van :) Szeresd a tesódat, és anyukádat is :) És minden rendben lesz!!


Egy fontos mondat! Ezt én is hallottam valahol, sajnos nem tudom, hogy kitől származik, lehet hogy csak mondás, de fontos útravaló lehet!! A lényeg, hogy élj úgy, hogy ahol vagy ott szeressenek az emberek, és ha elkerülsz abból a közegből, akkor hiányozz nekik!! :)

Ebben szerintem minden benne van.

Legyél jó, és vigyázz a tesódra :):):)

ÜDv:

az utolsó előtti:)

2009. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!