Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávenni anyukáma...

Hogyan tudnám rávenni anyukámat hogy legyen egy kutyánk?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy eddig még sose volt háziállatom és nagyon szeretnék egyet (attól még tapasztaltnak mondom magam a család kutyáival rendszeresen foglalkozom mamámét megtanítottam egy-két dologra...)

eddig még nem is mertem mondani anyukámnak hogy vegyünk egy kutyát

sajnos anyagilag nem is állunk valami jól de most talán jobb lesz ugyhogy lehet előrukkolok ezzel az ötlettel

de ha nem engedi hogyan tudnám rávenni?

egyszer vagy két hete láttam egy kis kölyök kutyát egy kerítés előtt odamentem hozzá simogattam meg kicsit jáccotam vele de a végén elmentem kicsit követett is de visszafordult

vagy fél óra mulva visszamentem de már nem volt ott szerintem csak elbóklászott a családtól és megtalálták

na azzal a céllal mentem vissza ha ott elsz akkor hazaviszem mert azthittem nem kell senkinek

ezt anyukámnak is mondtam és egyből mondta hogy ,,nem kell nekünk kutya,,

nos hogy tudnám rávenni?

és mielőtt még a válaszolók ezt válaszolnák nekem kutya kell és nem házikedvenc(macska hörcsög egér stb)

köszi a normális választ


2011. júl. 12. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mondd Neki, hogy nagyon fogsz rá vigyázni, leviszed mindig sétálni, emellett segitesz a házi munkákban is!

Ez biztos beválik ;)

Sok sikert!

2011. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

ez természetes( amugy most a szomszéd elment nyaralni és addig megkértek etessem meg sétáltassam) tehát mondhatom azt hogy láttad furira (így hívják) is tudtam vigyázni miért ne lehetne egy nekem is?

nem azzal van a baj hogy azt hiszi nemtok rá vigyázni

2011. júl. 12. 17:27
 3/18 anonim ***** válasza:

sajnos anyagilag nem is állunk valami jól


Leírtad, miért nem lehet. Tudod a kutyát oltatni kell, etetni (nem házikoszttal), felszereléseket megvenni, chipeltetni, és egyebek. Ez pedig nem két forint.


Nem beszélve arról, hogy pár év és lehet, hogy koleszba mész (középsuli, egyetem) és nem lesz módod tovább gondozni pt. Ha befogadsz egy kutyát az 15 évre szóló felelősség.


Én azt mondom, várj még a kutyával, ha már letelepedtél. Addig is, ha mindenképpen szeretnél egy állatot, tarts hörcsögöt, tengerimalacot (bár ez is elég sokáig él) és tanulj. Olcsóbb is eltartani és kisebb is, nem hiszem, hogy ezzel problémája lenne anyukádnak.

2011. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

direkt írtam a kérdésbe hogy kutya kell nem díszhal a kutya az ember legjobb barátja nem a tengerimalac

meg azt is írtam hogy talán jobb lesz az anyagi háttér( nem talán hanem 100% csak az a talán hogy mennyivel)

eddig ezért nem volt kutyus (ezért is) mert tudtam hogy sok pénzzel jár

azért neked is köszi a választ

2011. júl. 12. 17:38
 5/18 A kérdező kommentje:
persze nem a hörcsögökkel van nekem bajom csak az nem töltené be az az űrt amit a kutya igen érted?
2011. júl. 12. 17:40
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem légy kompromisszum kész! Pl: kis keverék menhelyi kutya, max oltásait kell kifizetni. A kicsit úgy értem, h kis testű, mert keveset egyen ugye, akkor nem eszik ki a vagyonotokból. És: a keverékek általában egészségesebbek így az állatorvosi számlák is várhatóan kevesebbek lesznek. Olyat válassz ami rövid szőrű, v ha hosszú, akkor se kell nyírni, mert az is kiadás.

Továbbá ajánld fel, h nyáron mész dolgozni, és amit keresel azt oltásra meg kutyakajára költöd. De számolni kell ekkor is egy jó kezdőösszeggel: egy zsák junior táp, ha felnőtt akkor felnőtt táp, póráz, hám, nyakörv, házikó/fekhely, fésű, néhány játék, kutya sampon, esetleg vmi vitamin.

2011. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

szeretnék mindenképp menhelyi kutyát mert az ugye ingyen van meg azért is mert annál kevesebb lesz a menhelyi kutya

mindenképp rövidszőrűt mint mondjuk a puli:D

mert ugye a rövid szőrnek van egy olyan előnye h nem kell kifésülni naponta nem csak a pénz miatt

és végül nem akarok nagy kutyát mert az nem érzi jól magát a panelba

2011. júl. 12. 18:10
 8/18 anonim ***** válasza:

A puli mióta rövidszőrű?


Ráadásul panelba kutyát? Már értem, szüleid miért nem akarják. Bocsi, ne vedd sértésnek, de tudod a legállatszeretőbb embernek sincs mindig kedve napi 3-4-szer levinni a kutyát, ráadásul órákra. Plusz sulis vagy, tehát fél napig tök egyedül lenne szerencsétlen.

2011. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

hülyéskedtem a pulival

panelba kutya igen egyik ismerősömnek van két kutyája panelba egy idpősek vagyunk napi többször viszi sétálni őket

ráadásul nem lenne egyedül mert itthon van anyukám is meg mamám is

2011. júl. 12. 18:33
 10/18 anonim ***** válasza:
Persze, és majd ők leviszik sétálni,mi? Én is imádom a kutyákat, de nem engedhettem meg magamnak. Így vártam. Kész. Se pénzed, se jövedelmed, de neked kutya kell. Kocsit meg házat nem akarsz?
2011. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!