Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 10hetes Amerikai staffords...

Egy 10hetes Amerikai staffordshire terrier kutyusnak mennyinek kéne lennie most az ideális súlyának?

Figyelt kérdés
A mienk most 9kg. Felnőttkorára kb 30-35kg között lesz. Esetleg tud valaki ilyen táblázatról?
2009. szept. 4. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem felesleges ezen gondolkodnod,mert mire eléri teljes kifejlett testömegét izomzatát nagyon sokat fog változni! ha nem túl vékony a kutyád,jól táplált és arányos akkor nincs gond,de annyit fejlődik még.... nekem volt úgy h 2hónapig semmi sem változott rajta! szal sztem felejtsd el ezeket az elvárásokat hisz lehet egy 10 hetes kutya jól izmolt,erős felépítésű hogyha 1 éves kora után nem gyarapodik a tömege és marad 25kiló!!! például a mi kutyánk kölyök korában nagyon nagyon vékony volt,testvéreihez képest is fele akkora volt,most múlt el 1éves és 32kiló,hihetetlen szálkás,erős jó felépítésű,mozgékony kutya... most azzal törödj h minőségi tápot kapjon,szeresd,neveld következetesen és 1 éves kora után elkezdhetsz a súlyával foglalkozni,mert onnantól tudod formálni növelni az izomzatát!!! addig csak maradjon kölyök és játsz vele! de 9 kilósan tökéletes megfelelő!!!szea
2009. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kölyök fejlődése egy egyedi folyamat. Vannak korábban és később érő típusok, máshogy fejlődnek a szukák és a kanok, és még ezeken belül is lehetnek méretkülönbségek (ez jó esetben a standardon belüli érték)


Azt tudok javasolni, hogy a bordák felett húzd végig a kezed, ha a borda érezhető akkor nincs túlsúly, ha nem vagy kevéssé kitapintható akkor van, de kölyök korban az még nem gond.


Ha mindenképpen vélemény kell akkor a tenyésztődet keresd meg megnézi a kutyát és megmondja hogy milyen.

2009. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!