Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! A fele tap, fele hus...

FONTOS! A fele tap, fele hus etrend jo lenne a kutyaknak?

Figyelt kérdés
Jelenleg tappal etetek,de arra gondoltam,hogy az nem e lenne jobb ha hussal kevernem a tapot?A tap Brit tap,tehat kb 30-40% a hustartalma,en 200 g tapot adok kutyamnak naponta,es ha hussal kevernem akkor ha 100 g tapot es 100 g hust adnek,az ugy jo lenne e vagy valamelyik sok?Azert gondoltam ezt igy,mert olcson tudnek hust venni husbolti ismerosomtol,a husnyesedekeket megkapnam nagyon olcson,es igy kevesebbe is jonnek ki az etetessel es ugy gondolom jobb lenne,mert 60-70% az etrendjenek hus lenne ugy.Vagy nem jo otlet?

2013. febr. 4. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember nyersen akar etetni, akkor kb 40% húsos-csont, 30% hús, 30% zöldség/gyümi.


Az a baj azzal, amit kiterveltél, hogy ha így eteted a kutyád, akkor meglehet, hogy csak a húst fogja enni, ami egyoldalú táplálkozáshoz és fogyáshoz vezetne. Az én kutyám biztos, hogy így tenne. -_-

2013. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Húsból minimum dupla annyi kell, mint tápból. Nem 1:1 a megfelelőségi arány!
2013. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen "cifrázni" akarod, akkor szerintem inkább úgy csináld, hogy napi egy etetés hús, egy pedig táp. Bár lehet hogy így is fenn áll az esélye, hogy a "tápos étkezés" nem fog neki tetszeni. Ki tudja.. Próbáld meg :)
2013. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenféle képen,csak arra gondolj egy táp annál jobb minőségű minél több benne a hús.Nálam az arány 2 rész hús,1 rész táp.Szinte biztos,hogy válogatni fog benne,én ezt úgy küszöbölöm ki,hogy a húst mondjuk hőkezelt csirkefej szétnyomom alaposan darabokra és összekeverem a táppal.Pici vizet teszek rá,hogy az apró húsdarabok jobban keveredjenek a táppal.Ez elég gusztustalanul néz ki de akaratlanul is megeszi a tápot.Ezzel a módszerrel bármit meg lehet etetni velük,én a párolt zöldséget is összegyúrom a hússal gond nélkül eszi.
2013. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is vegyesen etetek. Én ennyire nem vagyok tudatos, úgy csinálom, hogy egy nap táp, a következő nap meg nyers hús, csontos hús. Mindkettő mellé szoktam répát reszelni és lenolajjal meglocsolom. Mi most nemrég kezdtük a nyers kosztot bevezetni, még fejlesztünk rajta. Az enyém nem válogat.
2013. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg fogja enni a kutyam,nem az a valogatos tipus,Igy gondoltam a husival pont,hogy jol osszevagom vagy daralom es nem tudja majd kivalogatni hogy csak azt egye meg belole.:-)Es akkor ha a tapbol 200 g-ot adtam,akkor 100 g tap melle 200 g hust,vagy megtobbet adjak?
2013. febr. 4. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy keverni nem a legjobb megoldás, mert a tápnak más a lebontási ideje, mint a húsnak. Én is Brittel etetek, hetente 1x vagy 2x viszont húst adok zöldségekkel, gyümölcsökkel. Ezeken a napokon tápot nem kapnak. Eddig még nem volt olyan, hogy nem ették meg másnap a tápot. Igaz, nem egy kutyám van, ezért általában mindent felfalnak, nehogy véletlenül a másiké legyen. :)
2013. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csak húst adnék, hanem csontos húst és zöldséget/gyümölcsöt is.

Mindenképp külön etetésként javasolnám én is, mivel más a táp és a rendes kaja emésztési ideje.

Ill. az egyensúly sem mindegy. Pl. a húsnak foszfor tartalma van, ami kivonja a kalciumot a szervezetből, tehát, ha a Britnél nálatok minden oké, akkor ha csak húst adsz hozzá, okozhat némi gondot, így mindenképp adnék neki pl. farhátat is a rendes husi mellé.


Én BARF (nyers) étrend szerint etetek, hús, csontos hús, zöldség-gyümölcs + kiegészítők. Csak ajánlani tudom :)

Mi is olcsón jutunk husihoz, olcsóbb az 50 kg-os kutyám etetése, mint ha Brit Care-t adnék neki.

2013. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!