Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet olyan kutyával...

Mit lehet olyan kutyával csinálni amelyik nem eszi a tápot?

Figyelt kérdés

Sokfélét kipróbáltunk már, azt tanácsolták,hogy rakjuk elé ki a tápot és ha nem eszi meg akkor úgy járt, de utána sír nekem,hogy éhes és megsajnálom na meg idegesítő is..

Royal C-t kiskorában még ette ledarálva, de aztán már nem, Happy Dogot sem, Belcandohoz hozzá sem nyúlt.. most voltunk az állatorvosnál kaptunk halas próbacsomagot, de ez sem kell neki. Inkább csirkehúst,virslit, házikosztot, zöldségeket eszik..majdnem mindennap főzni kell neki,de van mikor elfelejtünk venni és ilyenkor jó lenne,ha megenné a tápot is.


Mit lehet vele csinálni?


2013. febr. 5. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Leteszed elé a tápot, ha nem eszi meg 20 percen belül elveszed. Ne foglalkozz hogy utána hisztizik. Következő etetésnél megint lerakod elé. Ha éhes megeszi. De azt is próbálhatjátok hogy a házi kajába teszek tápot. Kicsit hagyd állni, hogy megpuhuljon (már ha olyan a házi kaja, már mint nedvesebb), és úgy add oda, így talán nehezebben válogatja ki a tápot belőle. Majd fokozatosan emeld neki benne a táp adagot. Valószínűleg hozzá szokott a házikoszthoz, és azért nem eszi meg a tápot, mert tudja hogy egy kis hisztivel nem kell megennie, mert kap házi kaját.
2013. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Csináld úgy, ahogy az első írta, de fontos, hogy ne kapjon a kutya házikosztot senkitől, pár nap múlva elég éhes lesz és megeszi majd. Ha főzni akarsz neki főzz, de ahogy látod ez néha főtt kaja, néha táp rendszer nem fog működni. Idővel megszokja, megszereti majd a tápot.
2013. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kitti:) válasza:
0%
Az én kutyám se ette meg először a tápot én is sokféle mindent próbáltam!Az vált be, hogy kiöntöttem neki a kaját és nem foglalkoztam vele és nem adtam neki mást én sajnáltam szegényt de rá kellet vennem a kiskutyámat, hogy egye meg és már a végén egészen meg kedvelte!
2013. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Keverj bele egy kis konzervet nyomkodd össze alaposan,hogy a konzerv teljesen szétmenjen ,és jusson minden szem tápra.

Egy pici vízzel tudsz ezen a dolgon segíteni.(ez azért is jó mert nem áll össze egy darabba)

Sokan mondják:"nem akarja enni a tápot"én nem értem mit nem értenek sokan,a tápnak egy előnye van,hogy komplex.Amúgy meg természet ellenes. Te örülnél neki ha állandóan teljes értékű pirítóssal tömnének?

Én minimális tápot etetek a széklet konzisztencia miatt.

Szerintem az a koszt amit adsz neki,táp kiegészítéssel a lehető legjobb.

Én 2kg-os hőkezelt csirkefejet vagy valami mást veszek,egy diszperzites vödörben lefedve 4-5 napig eláll a pincébe(néha van pici szaga de nem vészes).

A zöldséget külön főzőm azt a hűtőbe tárolom.

Vettem egy microsütőt egy 10-zesért a tescoban abban melegítem naponta a kajáját.

2013. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Mi próbáltuk ezt a tápos módszert, hogy elvesszük, visszatesszük, de nem ment. Annyira egy csökönyös kutya, hogy lefogyott. Aztán ismét maradékon élt. Persze ki lehet próbálni az előző lehetőségeket is, kutyája válogatja, hogy mennyire hajlandó "beadni a derekát".
2013. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

ügyes ez a kutya ! már most nevel titeket :) ti pedig hagyjátok :)

etetési javaslat : 2 napig SEMMI KAJA ( hacsak nem kölyök még ) akkor elég 1,5 nap .sok mozgatás játék,séták,fárasztás!

semmi jutifalat ! semmi nasi !

csak víz ,de az mindíg legyen előtte!

aztán ,jöhet a táp ( lehet kicsit bolondítani,ezzel,azzal ),csak kis adag , 10-15 percig otthagyod, ha nem eszi meg elveszed ,elrakod és a következő etetésik SEMMI KAJA! akkor újra elővenni a már kész kaját és újból 10-15 perc:)

érdekes, hogy vannak akik nehezen értik meg ! mi diktálunk nem a kutya!

2013. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hovarju ***** válasza:
50%

Én sokáig próbálkoztam amíg a kutyám megette a szárazat.

Nagyon sok félét megkóstoltattam vele. kölyök korában pedidree konzervet vettem neki (aztán elmondták, hogy milyen és azért-meg azért mert a második doboz után nem ette, lecseréltem)

Kipróbáltunk legalább 5 féle száraz ételt és többféle prémium kategóriás konzervet is.

Volt, hogy szemenként dobáltam neki a földre, próbáltam eldugni, hogy keresni kelljen. A száraz étel levessel vagy bármilyen lével való leöntése nem jött be. Volt, hogy párizsival, sajttal próbáltam "kibélelni". Aztán rátaláltunk az Acana bárányos,almás eledelére, és ez bejött.

A kutya már lassan 4 éves lesz, kb.3 éve kapja ezt a tápot. Nem kell "kibélelni", kuncsorogni neki, hogy megegye. Lerakom a tálba az ételt és kb.5 perc alatt elfogy.


Nem csak száraz eledelt kap, megeszi és szereti a házi kosztot is. Viszont a nyári melegben, kirándulás, nyaralás alatt, illetve ha valamiért nem volt idő, energia főzni, nagyon jól jött, hogy megeszi a szárazat.

Szóval szerintem ne add fel. Próbálkozz és biztosan meglesz majd az az eledel, ami nektek is bejön.

2013. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon kevés kutya eszi meg magában a száraz tápot. Legalábbis jószántából. A nedves táppal és főtt kajával összekeverés a megoldás nálunk is és sok más helyen is. Így a kutya jóízűen megeszi és meg is rágja a száraztápot. Szerintem ez a lényeg.
2013. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%

Végre egy normális épelméjű kutya, amelyik normális kaját akar zabálni, erre mégis mindenki mindenáron rá akarja tukmálni a tápot. Mintha egy kutyának kötelező lenne kizárólag tápon élni.

Én a helyedben örülnék neki, hogy imádja a kajamaradékot, és nem kell mindenféle hülye tápokat vásárolgatni neki állandóan.

2013. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

És az mióta probléma, ha valaki táppal akarja etetni a kutyáját?


Szerintem minden kutya házikosztot szeretne enni, de nem minden gazdi fog külön főzőcskézni a kutyájának, többek között én sem, meg még kismillió másik sem, mert erre találták fel a teljes értékű kutyatápokat. A kérdező erre a problémára keresi a választ, nem arra, hogy mit főzzön a kutyának, mikor leírta, hogy nem tud neki állandó jelleggel főzni.

2013. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!