Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyacsőszködés. Otthon van...

Kutyacsőszködés. Otthon van valaki a témában?

Figyelt kérdés
Budapesten, lakásban lakunk 2-3 éve, és van egy 11,5 éves spánielem. Lassan elkezdek dolgozni, és nem tud senki otthon maradni vele, és nem tudok megkérni senkit, hogy legyen vele napi 3-5 órát, vigye le sétálni, stb. Aki volt már ilyen helyzetben, vagy ismer valakit, aki igen, hogyan oldotta meg?
2013. febr. 5. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Reggel elmész dolgozni előtte leviszed sétálni. Haza érsz és egyből leviszed és kész :)
2013. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de én nem így gondolkodom. Számomra ez nem megfelelő megoldás.
2013. febr. 5. 22:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának nem kell, hogy kiszolgálja valaki 24/7. Nem fog belehalni ha dolgozni mész (vagyis normális esetben nem kéne... nevelés ugye...) A legtöbb kutya így él és az égvilágon semmi bajuk. A legtöbb ember nem háztartásbeli milliárdos és babysittert sem tud fogadni a kutya mellé mégis boldogok.
2013. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jó pénzért szívesen elvállalnám, még tanítgatnám is:) Egyébként semmi baja nem lesz a kutyának attól, hogy egyedül van, teljesen természetes dolog(nak kéne lennie).
2013. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kutya alkalmazkodni fog a megváltozott körülményeknek. Ki fogja bírni amíg hazaért csak vidd le mielőtt elmész.
2013. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem csak a pisi-kaka dolog miatt aggódik. Hanem hogy egyedül marad a kutya. Nehéz lesz neki, az biztos, hogy órákig egyedül van, holott ez korábban nem volt így.

Kezdd el hozzászoktatni, hogy egyedül legyen. Először rövid időre (30 perc), majd egyre többet. Ha nem rosszalkodik, dicsérd meg. Szoktasd a fekhelyére. Egyébként szerintem a magány ellen legjobb a kutyának a társaság... De gyanús hogy nem akarsz még egy gondot (kutyát) a nyakadba venni.

2013. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen hirdetések is vannak, de biztos van szomszéd tini, vagy ismerős kismama vagy bárki, akit meg tudsz kérni, hogy napközben vigye le. Keress rá a kutyasétáltatást vállalok hirdetésekre. De szerintem a legjobb egy ismerős fiatal lenne, aki suli után leviszi egy órára. Rendes vagy, hogy gondolsz erre.
2013. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kutyámmal itthon vagyok általában. De előfordul olyan is, h elmegyek reggel és csak délután érek haza. Semmilyen leleki megrázkódtatást nem okoz neki.
2013. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez komoly, hogy a kutyus nemsokára 12 éves és még sosem volt egyedül több órára? Hogy csináltad?

Azt írod dolgozni kezdesz, de suliba addig is jártál biztosan. Na mindegy, nem erről szólt a kérdésed.


Kutyapanziót is igénybe vehettek, akad olyan is, aki még a szállítást is magára vállalja (hozza-viszi, de ez napi szinten elég drága megoldás lenne, legalábbis nekem.


Szerintem ne csinálj ügyet ebből a 3-5 órából, ne idegesítsd magad, ne aggódd túl, semmi baja nem lesz.

2013. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm a válaszokat! Napi 8 órában dolgoznék + az oda és vissza út. Természetesen volt már egyedül 5 órát is, amikor iskolában voltam, de próbáltam úgy felvenni a tárgyaimat, hogy minél kevesebb időt kelljen egyedül töltenie. Másik kutya sajnos nem jöhet számításba, de nem miattam nem. A kutyám nem gond, egy cseppet sem, de el kell kezdenem dolgozni. (Sőt, szeretnék..) Napi 9 óra nagyon sok lenne neki egyedül, és nem tudnék nyugodtan dolgozni, ha arra gondolnék, most rossz neki. Nem ehhez van szokva, és nem is szeretném hozzászoktatni. No, de úgy tűnik, hogy lesz valaki az ismerőseim közül, aki szívesen vigyázna rá, úgyhogy, remélhetőleg meg tudom oldani, hogy ne kelljen ilyen hosszú időre bezárva lennie.
2013. febr. 6. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!