Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 bichon kutyám és az a...

Van 1 bichon kutyám és az a problémám, hogy eléggé el van hízva. Kutyakaját nem eszik csak azt amit mi. Minden nap kap sülthúst, rántotthúst. Úgy tudom van valami (zab, köles, árpa. ) amit ha belekeverek neki a kajájába akkor eltelíti?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki, hogy mi az amit bele lehet neki keverni az ételébe?, mert elég sokszor eszik, napi 5-ször is és mellé kap jutalomfalatokat. A másik kérdésem, hogy elég sűrűn eszik szárított marhafület (tescóba lehet venni), az nem hízlal ugye?
2013. febr. 6. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

jézusom..

napi 5 étkezés zsíros kajákkal? Az egy hogy elhízott,örülhetsz ha a veséje,mája még rendbe van ezek után

Nem éhes az a kutya hanem ti etetitek agyon.

Szorítsátok le napi egy étkezésre,az is fél adag,legjobb lenne light kutyakaját kapnia és minél előbb állatorvossal konzultálni.

Jutalomfalatokat is elfelejteni persze,napi 1 étkezés light tápból és annyi. Ha nem eszi meg,elveszitek tőle és másnap újra lerakod elé,meg fogja enni ha éhes.

Ha szereted a kutyád most az egészségét tartsd szem előtt,nem az hogy milyen cukin kunyizik jajj biztos éhes.

Nem éhes, csak nem hülye:)

Marhafület rágcsálhatja azzal nincs gond.

2013. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És mozgást elfelejtettem írni,vigyétek le többször sétálni,apportírozz lent vele,kocoghatsz is,menjetek el kutyasuliba ott is sportolhattok.

Vedd kezedbe sürgősen az irányítást!

2013. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ. Nem tőlünk kunyizik, hanem a tányérja helyén kapar és sír. Mindenképp megpróbáljuk amit írt. Amúgy a hús hízlalja?
2013. febr. 6. 20:59
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ő, izééé... Ugye ez a kérdés most csak vicc??

Egy felnőtt kutya naponta egyszer, max kétszer ehet!


A következőt csináld a fogyókúra idejéig:

Csak száraztáp. A csomagoláson található adag 70%-a, melyet séta közben adsz neki jutalomfalatként + heti egy koplalónap! És a legfontosabb, naponta minimum 2, de inkább 3 óra séta! Az én törpe uszkárom elhízva került hozzám és így szabadult meg 1,5 hónap alatt 1,2 kilótól!

2013. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos veleszületett izületi problémája van, már 7 hetesen kijött rajta a két hátsó lábát nem emelte illetve egyszer lebénult szegénykém. Szóval a futkározás után nem bír lábraállni :(
2013. febr. 6. 21:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagy súly csak még rosszabbat tesz az izületeinek. Hidd el, ha sikerül lefogyasztani, akkor a szaladgálást is jobban fogja bírni. De az ahogy most etetitek, sürgősen abba kell hagynotok, bármennyire is könyörög, mert így nem lesz hosszú élete szegénynek... :(
2013. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is csak azt tudom tanácsolni, amit az előttem szólók, a mozgás lehet séta is, csak csináljátok.

Én a napi egy kaja helyett azt mondanám, hogy felezzétek el, és reggel/késő délután kapja meg azt, illetve egy kicsit kevesebbet amit egy adagnak ír a táblázat.

És ne foglalkozz a hisztivel, mert pontosan tudja, hogy azzal mindent elér. Ha gondolod priviben küldök képet, hogy nézett ki a kutyám még nyáron, és hogy néz ki most, ugyanezzel a módszerrel fogyott le rengeteget. Sok sikert és kitartást! :)

2013. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Te jó ég. Napi 1, max. 2 étkezés, light kutyakaja és a család minden tagja tartsa magát, senki ne kényeztesse és szánja meg és adjon neki többször enni. Ez lesz a legnehezebb, elviselni a nyüszítést - de hát az egészsége a tét. Sok sikert!
2013. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a hus nem hizlal. ha nem akarsz neki tápot adni, amit megértek, nem probléma, csak ne rántott hús legyen. mehet marha, vad, ezek erős húsok, és ha nem tömöd mellé szénhidráttal, akkor nem is hizlalnak. csinálj, egy zöldség, gyümölcs mixet, szinhús, és ezt add neki, és ne csak egyszer, hanem naponta legalább 3-szor kis adagokban. ha csak 1-szer kap enni hirtelen, a szervezet védelmi reakciója beindul, és sokkal többet hasznosit, mint általában. Sétáljon a kiskutya, de futtatni nem szabad, amig le nem fogy. és TILOS a nasi, kérd meg a családtagokat is.
2013. febr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért annyira drasztikusan nem kellene nekiállni diétáztatni a kutyát, előbb kellene beszélni egy állatorvossal vagy akár többel is, hogy mit javasol. Egy kutya gyomra amelyik ennyit eszik egy nap, ki fog készülni a hirtelen, drasztikus váltástól. Az öt étkezés nagyon sok, legyen neki kettő, reggel-este így annyira nem viseli meg. Kis termetű, lakásban tartott kutyáknál pedig a koplalónap teljesen felesleges. 2 étkezés, és sok séta, nem kell futnia, de mozogjon!
2013. febr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!