Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 bichon kutyám és az a...

Van 1 bichon kutyám és az a problémám, hogy eléggé el van hízva. Kutyakaját nem eszik csak azt amit mi. Minden nap kap sülthúst, rántotthúst. Úgy tudom van valami (zab, köles, árpa. ) amit ha belekeverek neki a kajájába akkor eltelíti?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki, hogy mi az amit bele lehet neki keverni az ételébe?, mert elég sokszor eszik, napi 5-ször is és mellé kap jutalomfalatokat. A másik kérdésem, hogy elég sűrűn eszik szárított marhafület (tescóba lehet venni), az nem hízlal ugye?
2013. febr. 6. 20:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az enyém is egy zabagép, folyamatosan enne. (mint minden egészséges kutya - tegyük hozzá)

Reggel száraztápot kap, este meg valami mást. Többnyire sajt, sonka, főtt kaja, nyers gyümölcs, zöldség... És ő is kunyizik, ha mi eszünk, adok is neki, de max 2 kicsi falatot. (tudom, hogy ezt sem kéne)

De ha csak egy kicsit is el lenne hízva, akkor azonnal leállnék a nassolással. Az életével játszotok, pláne, ha amúgy is rosszak az ízületei.

2013. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Nagyon szeretjük őt oda figyelünk rá. Általában csirkehúst eszik, de nem fűszereset, a prézlit is levesszük. Senki nem tudja hogy mi az amit rakhatok neki a husiba és elég lesz neki igy napi 1 étkezés?
2013. febr. 7. 09:52
 13/16 anonim ***** válasza:
Alapvetően a színtiszta hús nem hizlal, amin nincsen zsír, se semmi. Mondjuk keversz mellé rizst, esetleg zöldségeket az úgy korrekt. Vegyetek jó minőségű tápot, és folyamatosan mindig csak egy kicsit keverj mellé, majd egyre többet, hogy átálljon a tápra. És mikor már napi egy étkezésnél tartotok ott már esetleg tudod csökkenteni az aznapi adagját, míg le nem fogy kellőképpen a kutya. Utána már fokozatosan lehet adni a súlyának megfelelő mennyiségű kaját, a megfelelő mozgatás mellett persze. De ne egyik napról a másikra vegyétek le a napi 5 kajálást 1-re, hanem fokozatosan, napról napra, pl. 2 napig napi 4, következő 2 napig napi 3, utána már csak napi egyszer. Szerintem nem feltétlenül kell rohangálnia, elég ha többet sétálsz vele, rohangálás helyett. Az embernél is figyelni kell a fogyásnál, ott sem megy egyik pillanatról a másikra, és fokozatosan kell.
2013. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én még azt leírnám, hogy amire gondoltál a kérdésedben, az a krumpli :) Azt a kutyus nem tudja megemészteni, csak végigmegy rajta, így adhatsz azt is neki, mert jól fog lakni tőle, de nem fogja hízlalni.
2013. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom krumplit nem szabad enniük, rosszat tesz. De lehet hogy ez nem igaz, keress rá a neten, vagy inkább kérdezd meg az állatorvost.

Viszont almát és répát ehet, és jól elveszi az étvágyat.

2013. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
az enyéim eszik időnként, soha semmi bajuk tőle. a fokhagymáról is most tudtam meg, hogy elvileg nem ehet, de ezek simán kétpofára zabálnák, ha tehetnék.
2013. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!