Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laparoszkópos ivartalanítással...

Laparoszkópos ivartalanítással tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van valaki, akinek így ivartalanították a szuka kutyáját, és nem olyan hasfelvágós módszerrel?
2013. febr. 6. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a laparoszkópos ivartalanítás egy csoda! Mindenképpen megéri rákölteni a többlet összeget: olyan pici sebek voltak, hogy szinte nem is láttam. (3 milliméter)

Kivették amit kellett, elmagyarázták, hogy mit miért csinálnak úgy.


Azért rohadtul nem mindegy, hogy egy 6 kilós kutyán egy 5-10 centis seb van vagy egy 3-4 milliméteres... én nem sajnáltam rá a többlet pénzt. Ennyi és kész, az életében csak egyszer kellett megcsináltatni.


Annak meg külön örülök, hogy nem műtötték ki a méhét.

Döbbenet, hogy még egy www.ivartalnitas.hu (ahol először próbáltam tájékozódni) mennyi ostobaságot ír az ivartalanításról ("Én arra az álláspontra jutottam a sok elolvasott anyag, a sok állatorvossal történő megbeszélések után, hogy a szuka kutya helyes ivartalanítása, ha mind a petefészkeket, mind a méhet kiveszi az állatorvos" - micsoda ostobaság?! Kit érdekel, hogy egy félművelt hülye milyen álláspontra/következtetésekre jut ... majdnem kipakoltattam a kutyámat az ilyen fogyatékosok írására hagyatkozva basszus!!)


Én orvosi kérdésben orvosoktól várok megalapozott választ mostantól! Nem érdekelnek az ilyen szennyhonlapok félhülye bloggerei, de elvárom azt is, hogy egy állatorvos ne az egyéni tapasztalatait hozza fel indokként, hanem -úgy ahogy az én állatorvos csapatom: kutatási eredményekre hivatkoznak, amelyet több száz-több ezer kutya bevonásával végeztek kutató állatorvosok/tudósok... Erről ennyit

2015. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, azért (is) ivartalanítsam a kutyát, mert így elkerülöm a gennyes méhgyulladás vagy a méhrák kockázatát. De ha meghagyják a kutya méhét, akkor nem áll fenn továbbra is ezek kockázata?
2022. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azóta megtudtam, hogy nem áll fenn, mert a méhgyulladás hormonális eredetű, és a petefészkek eltávolításával megszűnik a hormontermelés. A méh elsorvad, így mindenféle méhbajt el lehet kerülni.
2023. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!