Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény/tapasztalat a Briard-...

Vélemény/tapasztalat a Briard-ról?

Figyelt kérdés
Sziasztok mi a véleményetek/ tapasztalatotok a Briard-ról? mennyire család centrikus? Átlag élettartam? Betegségei amit nem lehet gyógyítani? Betegségei amit lehet gyógyítani..stb ( Kérlek benneteket, hogy a 101 nagykutyás videót ne linkeljétek be mert már láttam!)és Pozitív - negatív véleményt/tapasztalatot is egyaránt írhattok!!

2013. jan. 26. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem briardom van, de számomra nem a legmegnyerőbb fajta. Már kis korában agresszív volt más kutyákkal, ami mai napig meg van a foglalkozások árán is, sokat jártunk vele edzeni, sétálni, kutyaiskolába, ha feloldódott, nem voltak nagyobb konfliktusai, de akit nem ismert, rögtön vicsorgott, ha megtámadták, mögém bújt. Félelemből szült agresszivitása van, amit olyan ember sem tudott kiszedni belőle, aki éveken keresztül ezzel foglalkozott.

Kerten belül egészen jó kutya, valamilyen szinten tanítható is, de egy idő után megmakacsolja magát, és nem csinál meg semmit.

Mindemellett nekem sikerem volt abban is, hogy egy olyan példányt fogtam ki, akinek állandóan baj van a lábával. Az agilityt is be kellett fejezzük, mert ha ugrott egyet, onnantól kezdve a bal hátsó lábára sántított, amit mai napig megint csak nem nőtt ki. Volt olyan, hogy 2 hetente jártunk orvoshoz több napig, mivel baj volt a lábával, leoperáltattuk a kettős farkaskörmeit, hátha az okozza, de nem az volt. 4 röntgen kép készült róla, amin nem látszott törés/zúzódás.

Lehet csak én választottam ilyen szerencsétlenül, de én nem vennék ezek után magamhoz még egy briardot.

Most 3 éves, kertben jól elvan, de nem játszik, a saját feje után megy, nem hallgat a szóra, egész éjjel vonít és a szőrét is nagyon nehéz ápolni. A téli bunda rácsomósodik, és hetekbe telik kiszedni a nyári bundából.

És ez lehet megint csak az én kutyám, de ha rossz helyen fogom meg, például mikor zárom hátra, mert jött valaki hozzánk, és kicsit átkarolom a nyakát, és terelgetem hátra, akkor odacsap, volt mikor megharapott, de ha simogatom, akkor is azon veszem észre, hogy a szájában van a kezem.

Mindezek ellenére, én azt mondom, írj egy tenyésztőnek, hogy neki milyen véleménye van a kutyákról, a jó tenyésztő megmondja a negatívumot és a pozitívumot is! Hiszen mint mondtam, lehet én fogtam csak ki egy ilyen példányt.

De azt ne felejtsd el, hogy ezeket a kutyákat régen arra használták, hogy a farkasokat elűzzék a nyájtól, így ha olyan kennelt választasz, akkor még bőven benne lesz ez a végében! És nem csak a kanok vérmesek, nekem szuka kutyám van.

Szóval beszélj pár tenyésztővel, hogy nekik mi a véleményük róla.

2013. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szia, döbbenettel olvastam amikot a briardról írtál. Nem tudom honnan származik a kutya, de szívesen venném leveled privátban, mert a beltenyészet tüneteit írtad le. Briard szukánk és kanunk is van. A szuka kicsit makacsabb, de jól kezelhető vezényszavakat tökéletesen követi,a kan teljesen engedelmes, bújós, hízelgős egyed. Mind2 szereti a gyerekeket, jól szocializáltak, rendezvényeken is élvezik az emberek, más ebek társaságát- A házat felváltva őrzik. Ha otthon vagyunk bárkit beengednek , kimenetelkor ha kisérünk, meg se mozdulnak. Ha nincs otthon senki akkor a kapun nincs bejárás:) Sétakor póráz nélkül 5-210 méteres körben játszanak, behívásra lábhoz jönnek. A bundát 2 hetente keféljük át alaposan és semmi gond nincs velük. Ha valakit jobban érdekel, milyen a briard keressen ránk (Mátragyöngye-kennel) és egyeztetés után szívesen beengedjük a kutyusok közé. Garantálom, hogy elbűvölödtök...
2014. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!