Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Evés közbeni morgással mit...

Evés közbeni morgással mit kezdjek, ha már mindent próbáltam?

Figyelt kérdés

Falkavezérséggel kapcsolatosan a szabályokat betartjuk. Már elvettem tőle a kaját, ha morog. Két hete csak akkor kapja a kaját, ha megcsinálja a feladatokat. Alig eszik inkább néha, de nem csinálja. Máskor mindent megcsinál. Semmivel nincs baj, csak ezzel az evéssel.

Mit próbáljak még? Van valakinek ötlete?

4 éves, közepes testű keverék. Pár hete van ez, előtte hatott, ha ritkán Bepróbálkozott a morgással, elvettem, utána befejezte.



2013. febr. 7. 07:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Talán azért ne morogjon, mert, ha talál valamit sétánál, tudjam elvenni...

Gondolom, hogy nem éheztetem két hete a kutyát...

Az értelmes válaszokat köszönöm.

Úgy gondolom, hogy értek a kutyákhoz, soha nem volt még ilyen problémám, ez az első, hogy segítséget kérek, épp azért, mert nem akarok a kutyámnak egy kicsit se rosszat. Viszont nem is beszéltek velem még így soha. Megoldom máshogy.

2013. febr. 7. 11:33
 12/19 anonim ***** válasza:

nézd ha nem írod le rendesen a kérdést nem is tudunk segíteni. most étkezésnél morog és az a baj? vagy amikor valamit felszed az utcábn és szeretnéd elvenni tőle? mert a kettő már megint nem ugyanaz.


az én kutyám pl. utcán felszedett cuccra ha rászólok hogy fúj már köpi is kifele. bár általában jobb szeretem megelőzni hogy a szájába vegye és még azelőtt rászólok ilyenkor meg otthagyja.


kajálásnál még mindig az a kérdés hogy pontosan mi a baj? mikor morog? ugy értem ha elmész melette? vagy esetleg ha belenyúlsz? mikor?

2013. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen reális elvárás, hogy adott esetben el lehessen venni a kutyától a kaját, az meg főleg, hogy ne morogjon ha a gazdi a közelben van. A rangsorban feljebb álló kutya is ha odamegy a másikhoz, az szó nélkül átadja az ételt, ezt már milliószor megtapasztaltam. Az én kutyám nem is eszik ha ott vagyok mellette - de ez már egy másik véglet.


Én csinálnék vele egy kötődési tréninget (séta közben és feladatra kapja meg a kutya a napi adagot), bár nekem nincs személyes tapasztalatom, de sokaknak van, és pozitív.

A másik, hogy hogyan veszed el tőle a kaját. Nem elvenni kell előle, hanem hanggal és testbeszéddel rávenni arra, hogy átengedje neked, a tál marad a helyén. Bántani soha nem szabad.

Etetések között is gyakorolhatjátok az élelemmegtagadást. Szerintem ez egy nagyon fontos kérdés, mert a kaja a miénk, mi adunk enni a kutyának, mi döntjük el, hogy mit ehet és mikor, ezzel tisztában kell, hogy legyen. Abban egyetértek, hogy nem kell feleslegesen cseszegetni a kutyát amikor eszik, de ha morog az nagyon nem normális. A kaja fontos az életében, és ha azt meg tudja védeni könnyen lehet, hogy kiszemel magának más dolgokat is, amiket tulajdonol, és kezdődnek majd az olyan problémák, hogy a kutya nem engedi ki a családot az ajtón, vagy a gyereket az étkezőbe, stb, stb.

2013. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
3%
Az én kutyám egyszer ráfogott a kezemre..kb 2 éves lehetett..de egyből kapcsolt h rosszat csinált..én megvertem érte egy vesszővel..és megtanulta h nem szabad...ne hagyd h megmorogjon stb...mert nem lesz jó vége...mindig tudja a kutya h ki a magasabb rendű..
2013. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A volt kiképzőnk szerint:

"A kutyád olyan módon viselkedik, ahogy semmiképp nem szabadna neki. Főként azért, mert a kutya élete során valószínűleg találkozni fog más emberekkel, állatokkal, esetleg gyerekekkel evés közben, amibe a jutalomfalatok is beletartoznak. Illetve tényleg a talált ételnél is fontos."


Szóval, aki azt írta, hogy, moroghat, mert nem hagyom enni...Erről szó nem volt, ha az övé, akkor az övé. Viszont azzal kezdődött, hogy evett egy pár hete, és a macska elsétált mögötte kb 1,5 méterrel , és morgott rá. Majd odamentem kipróbálni, és rám is. Alapengedelmességi feladatok jól mennek. Ha épp gyakorlatozni kellett neki a kajáért, akkor akkor nem csinálta, ha már jól lakott, nem éheztettem.. Akkor is másodjára megcsinálta, de nem szívesen. Nem vertem/verem meg. Régen a suliban másnak ajánlották a kézből etetést ilyen helyzetre, azért kezdtem én is. Most beszéltem a volt tanárunkkal, nekem is ezt ajánlotta (nem mondtam, hogy csinálom már). Azt mondta, hogy ne ijedjek meg, ha 2-3 hét után akadékoskodni fog, ez mindig így van, "feljebb akart törni" a kutya, és rájön, hogy nem tud. Elvileg egy hónapig kell ezt csinálni. De nem úgy kell elképzelni, hogy egy szem tápot kap egyszerre, majd nem kap többet, mert megsértődök, vagy valami.

Rajta kívül 3 kutyám van (vadászfajták), és teljesen jól neveltek, nem csinálják ezt, pedig soha nem vertem őket. nem csak magamat féltem a morgásától, hanem épp saját magát, mert ő a legkisebb, ha nagyobbra fog morogni, attól félek, tőle fog kapni. Valószínűleg feljebb akar jutni a rangsorban a kutya.

2013. febr. 7. 15:15
 16/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

tegnap 11:13

Munkakutyám van, Német juhász és ő már a hatodik. Nincs kiskutyám és nem is volt. A kutyáim mindegyik 2-és 4 éves korukra kerültek hozzám, amikorra már kialakult szokásaik voltak amik az előző helyükről ivódott beléjük.

Éppen ezért írtam le azt amit írtam, mert bevált.


Vaktában ne irkálj, mert nem tudhatod kinek milyen kutyája van és mennyire ért hozzá.

2013. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Itt mindenki túlontúl liberális a kutyanevelésben.... csak jelzem, csak kolbásszal nem lehet kutyát kiképezni, főleg ha domináns is.
2013. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyámra már sokan elmondták hogy űűű milyen domináns (hozzáértők is <emberekkel és kutyákkal is domináns>) simán lehet kolbásszal nevelni bár a főtt szívet szívesebben adom neki :D
2013. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Odaadom az enyémet...próbálkozhatsz :oP

Rosszul fogalmaztam a domináns szóval. Inkább használnám a kemény karakterűt. Mert az én kutyám nem domináns viszont kemény, munkában meg főleg. Ott ha nincs neki negatív visszacsatolás arról amit rosszul csinál, akkor én hiába erősítek rá csak a jóra, attól még nem feltétlen fogja csak azt csinálni - pedig én azt akarom h csak azt csinálja. Ez olyan h vannak kutyák akiknek nem elég fölfelé megmutatni h eddig mehetsz el, hanem le kell meg kell húzni alulról is a határokat, mert egyébként kihasználja.

Ill. nem mindegy h egy ilyen kutya milyen gazdával van kombinálva. Egyiknél elég egy csúnya nézés, másiknál meg csak a grabancrángatásra érti meg h amit csinált, az gáz.

2013. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!