Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fájt neki?

Miért fájt neki?

Figyelt kérdés
Tegnap herélték ki a beagle kutyámat,6 hónapos... Ott voltam a műtét alatt,az orvos elvileg elaltatta,de a műtét alatt végig sírt és vonyított. Azóta nem eszik semmit. nagyon az az érzésem,hogy el sem lett altatva normálisan....

2013. febr. 7. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nah már az se teljesen normális hogy te bent voltál a műtét alatt..
2013. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem még a farkaskarom levéltelnél se engedtek be, pedig kértem. Érdekel minden tudományos dolog, nagyon szívesen megnéztem volna, mert ez is egy "műtét". De tilos volt.


Ha te ott lehettél, már abból látszik, h nagyon gáz dokit választottál.

2013. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

kedves első: én is mindig bent vagyok a műtéteknél !!!

Ivartalanítás után 1-2 napig nem nagyon szoktak enni sőt hányás is előfordulhat . Kitartás napról napra jobb lesz :-)

2013. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Azonnal vidd el egy normális állatorvoshoz, hogy megvizsgálja!

Ahogy előttem írták, Te bent sem lehettél volna, az altatás pedig azt jelenti, hogy a kutya alszik! Mélyen, és semmit nem érzékel a műtétből!

Ki volt ez a hentes, aki a kutyádat műtötte?

2013. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

jézusom! egész biztos hogy nem kapott eleget és pontosan érezte a fájdalmat! mi két napja műtöttük a kutyát, először kapott injekcióban altatót majd a lábára is erősített egy fecskendőt, még a műtét elején az altató hatása "kiment" a kutyából és elkezdett sírni, az orvos azonnal nyomott egyet a fecskendőn és a kutyus pár másodperc múlva el is hallgatott. bármilyen reakciót produkált is a blöki az alváson kívül (hangok, mocorgás akármi) mindig a fecskendőből nyomott egy kicsit aa kutyába! szerintem az egészen az még csak rontott hogy a kutyi amikor szenvedett te ott voltál, tehát esetleg érezte a szagodat és a fájdalom nem szűnt meg a gazdi jelenlétében.


amikor adod az ételét ugy hívd oda hogy szinte már a popóját nyalod ki. ha eszik nagyon kedves hangnemben szólj hozzá hogy milyen ügyes satöbbi. próbáld egy kicsit kézből is etetni esetleg elsőre. iszonyú cuki hangon beszélj hozzá, annak ellenére hogy az enyém nem sírta végig a műtétet így csináltam (mert rossz volt a lelkiismeretem bevallom és ő is egy kicsit megváltozott lelkileg) és nagyon bevált. még a párom is lesett olyan eddig még sosem hallott hangnemben beszéltem hozzá. ezzel elértem azt is hogy a kutyi szépen megnyugodott. ha kell oszd el az ételét sűrűbb adagokba. amikor viszont már azt tapasztalod hogy kezd visszatérni a régi énje, ugy térjen vissza a tiéd is mert a végén még elkényeztetésbe fog átesni a dolog, és ezzel (hogy stílust váltassz) csak az a cél hogy visszatérjen a régi kerékvágásba. amikor pl. én etettem ilyenekt mondtam neki hogy "azaz, jujj de inom, de ügyi kutyi" stb. ugy csináltam mintha a világ legcsodálatosabb dolgát tenné, mintha elkezdett volna vizen járni. persze nem hangos kitörő örömmel hanem nagyon finom halk hangnemben. remélem tudtam segíteni.


ja és azt a hadd ne írjam állatorvost pedig cseréld le. megérdemelné ha ilyen "altatásban" kaszabolnák szét,és még finom voltam!

2013. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Little red miért lenne gáz? engem is beengednek jó nem vadidegen orvos de aki házhoz jár hozzám évek óta simán bemehetek a műtétekhez !!!
2013. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy Bács Kiskun megyei állatorvos,nevet nem írhatok,de akkora sokk érte a kutyámat h azóta is remeg... és a műtét alatt úgy sírt én még így állatot nem láttam sírni....olyan volt mitha csak megbénította vna vmivel...
2013. febr. 7. 10:26
 8/17 anonim ***** válasza:

ma 10:24 vagyok


azt kifelejtettem hogy minden másban így csinálj mint az ételnél. pl. ha feláll és megy két kört azért is "ájulj el". tulajdonképpen mindenért amit elkezd művelni és régen is tette még ha tétován is csinálja, biztasd. az enyém nagyon szereti rágcsálni a kezemet, amikor elkezdte erőtlenül rágcsálni mikor ébredezett fel azért is totál ugy csináltam mintha a világ legcsudibb dolga lenne.

2013. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
amúgy az a gáz hogy szerintem egy kutyát már önmagában az altatás is megvisel . az enyémet pl. láthatóan megviselte ahogy lassan hatott az altató szegénykém össze vissza nézett, nem értette mi történik vele, és bár nem evett az elalvás előtt hányt is szegénykém. én akkor amikor sírt (kezdett múlni a hatása az altatónak) már ki is mentem mert nem bírtam (pedig csak pár másodpercet sírt), a többit már csak a páromtól tudom, ő maradt vele.
2013. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
jah és mégvalami. a következetesség ugyanúgy maradjon meg! tehát ami azelőtt is tilos volt most is tilos. a mienk pl. az ágyra szeretett volna felmenni ahova soha nem mehetett és nem is mehet. igaz nem zavartuk el durván (amíg olyan kis mimóza volt) hanem szépen megfogtuk és visszaterelgettük a popóját a helyére. amikor odaért naaagyooon megdicsértük. :) erre is nagyon figyelj oda, mert ha a sajnálat miatt olyan dolgokat ráhagysz amit egyébként nem szabadna akkor annak nagyon meg fogod fizetni később az árát.
2013. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!