Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogják ellenőrizni a...

EagleHUN kérdése:

Hogyan fogják ellenőrizni a chip meglétét?

Figyelt kérdés

Menhelyről kihozott chippelt ivartalanított kutyám van.

Be is van oltatva minden évben.

De sétáltatáshoz a kis könyvét nem szoktam magammal vinni!

Maximum ha tömegközlekedéssel utazunk, a kalauz volt már hogy kérte.

Szóval mi van akkor ha a közterület felügyelő kérné de nincs nálam a kis könyv? Később is igazolhatom a meglétét? Vagy fölszaladok lehozom neki? Vagy lesz náluk chip olvasó készülék?

Tudom most sokan azt mondják majd hogy vidd magaddal, de ha elfelejtem, akkor mi van?



2013. febr. 7. 11:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kellet lepontozni, azért mert kíváncsi voltam a jogszabályra, szerintem ez tök normális. Na mindegy.

Megnéztem, valóban magamnál kell hordani. De én egyetlen egy embert sem ismerek aki magánál hordaná. Még csak bele se fér az a nagy cucc a kis kutyasétáltatós táskámba. ABba csak jutalomfalat van, szarózacsi, kulcs, zsepi, telefon. Az oltási könyvet csak összegyűrném.

Pedig a chip ilyen szempontból nagyon jó lenne, ha az ellenőrző személyek olyan készüléket kapnának, amivel az állat adatait is meg tudják nézni.

2013. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Olyan készülék NEM LÉTEZIK! És nem szeretni kell egy törvényt/jogszabályt/előírást, hanem betartani.
2013. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Milyen készülék?
2013. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Olyan készülék ami a számsort megjeleníti, és a hozzá tartozó adatokat is olyan nincs. Nem is hinném, hogy lesz valaha is.
2013. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Pedig ma már egy okos telefon is sokkal több mindenre képes ennél. Lehet hogy most nincs ilyen, de jó lenne ha lenne. :)


Nem fogok elkezdeni lázadozni azért mert nem tetszik, a szabály az szabály. Ezentúl magamnál fogom hordani. Csak még sosem hallottam erről és most meg vagyok döbbenve.

2013. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én eddig hordtam, jól is néz ki :D Eszembe nem jutott, hogy fénymásolatot vigyek, tudom ez az én hülyeségem, de köszi az ötletet :) Lehetne ilyen készülék, de ameddig nem teljesen állt be ez az egész rendszer addig fölösleges ilyen újításokat végezni. Mellesleg a törvényben a chip megléte a fontos, nem az, hogy regisztrálva is legyen :/
2013. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ma 14:14

Tévedsz..

Kötelező a regisztrálás is.

2013. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a törvényt, és nincs benne, hogy kötelező a reg, csak az h el legyen látva a transzponderrel, de ha belinkeled nekem azt a törvényt amiben benne van szó szerint azt megköszönöm. Mivel nálunk a doki nem is regisztrál, ha nem kéred tőle külön!
2013. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"(3) Az eb transzponderrel történő megjelölését követő 8 napon belül a beavatkozást végző magánállatorvos köteles az állatnak az Ávtv. 42/A. § (4) bekezdése szerinti adatait a transzponderrel megjelölt ebek adatait nyilvántartó országos elektronikus adatbázisban (továbbiakban: adatbázis) regisztrálni."


Ez az adatbázis jelen pillanatban még a petvetdata

2013. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, viszont nem téged büntetnek meg ha az állatorvos mulasztott. De köszönöm szépen. Mi regisztrálva vagyunk :)
2013. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!