Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó séta módszer, nem fog...

Ez jó séta módszer, nem fog szegény kutya lelkileg összetörni tőle?

Figyelt kérdés
Tőlünk kb. 10-15 percnyi sétára van a kutyafuttató. Úgy gondoltam odáig a kutyámnak végig láb mellett kéne jönnie, nem szaglászhat, nem csinálhat semmi mást. Mikor odaérünk akkor persze elengedem a pórázról és mehet a dolgát végezni meg amit akar, viszont nem túl szigorúak ezek a szabályok? Kicsit sajnálom szegényt. Nagy kutya, így ami neki a kényelmes sétatempó, az nekem már szaladás, sose jött össze a laza pórázos, szaglászós séta. Eddig lobogtam a póráz végén.
2013. febr. 7. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyit minimum ki kellene bírnia, sőt, órákat is.


Az meg, hogy lobogsz a póráz végén nagyon rossz jel. Az a kutya amelyik húzza a pórázt, az nem jólnevelt, nincs tisztában az erőviszonyokkal. Mindenképpen meg kellene neki tanítani, hogy ne rángasson.

2013. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb hagynám, had végezze el a dolgát, utána mehet láb mellett, mert nem szívesen büntetném a kutyát amiatt, hogy szaglászik, hiszen hívja a szükség - és az mint tudjuk, nagy úr. Adj neki pár percet az elején, ha nem, hát nem, viheted láb mellett.
2013. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már tud láb mellett sétálni, ha azt mondom lábhoz, akkor jön szépen mellettem (járunk kutyasuliba). Aztán ha azt mondom mehetsz, akkor az azt jelenti, hogy mehet szaglászni meg ilyenek, viszont ennek mindig pórázhúzás a vége. Pedig jó lenne, ha tudna laza pórázon sétálni (nem láb mellett) szaglászva kedvére.
2013. febr. 7. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
A pórázfegyelemre eddig milyen módszereket próbáltál?
2013. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
rendben, hívja a szükség, de ez 10-15 perc. Ennyit ki kellene bírnia.
2013. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen rendben van. Egy idő után én is bevezettem ezt a szabályt az első kutyámnál. Pórázon nincs kaki/pisi/szaglászás. Nem várom el szemkontaktusos lábnál követést, csak laza pórázon ahogy kedve van, de azt a hármat nem szabad. Akkor se, ha csak utcai séta van. Leégne a képemről a bőr, ha a belvárosban a sétálóutcán megjelölne egy kandellábert, vagy valaki házának a falát. Biztosítok neki elegendő lehetőséget rá, hogy szaglásszon és jelölgessen máshol. Mivel ez bevált, így a második kutyánál már eleve így kezdtük, persze amíg kicsi volt, addig nem ennyire szigorúan, mert akkor még nem tudta visszatartani, de ahogy nőtt, úgy megszűnt ez a probléma. Mostmár ő is csak szabadon engedve végzi a dolgát.
2013. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!