Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutyust...

Hogyan lehetne a kutyust edzeni? Többi lent

Figyelt kérdés

Adott egy 6 hónapos pitbull kölyök. Tavasszal szeretnék vele elkezdeni sportolni. Biciklizés, nyáron úszás ilyesmi. Jól tudom hogy 8 hónapos kor előtt nem szabad még futtatni sem? Jelenleg így nézz ki:

[link]

[link]


Szeretném ha szép erős és formás izomzata lenne. Ez lenne a cél: [link]


Milyen praktikákat tudtok amivel ilyen szép izomzatot lehet elérni? Súlyhúzás? Illetve Tavasszal építek a kutyának olyan hintaállványt amin tudna lógni. Erre hogyan lehet szépen rávezetni hogy mire is való a gumi amit el kéne kapnia stb? Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.



2013. febr. 7. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak egy cikkel tudok segíteni:

[link]


Nem vagyok nagy szakértő, de láttam már lógatni kutyát, imádták, alig lehetett tőlük elvenni. Ők addig hagyták lógni a kutyust, amíg el nem engedte a kötelet és vissza nem esett a földre.

2013. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Inkább őszig várj! Az 1 éves kort kellene kivárni, előtte még az ízületeinek nem tesz jót a megerőltetés. Nyáron, a melegben pedig amúgy sem lehet megterhelni a kutyákat. Emellett remélem zöldkagyló kivonatot kap már pár hónapja. És mielőtt elkezded az edzést, mindenképp szűresd le dp-re a kölyköt! Ezt már most is megteheted.


Addig is úsztathatod amennyit tudod, az is remekül izmosítja és nem is terheli meg az ízületeit.

2013. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 éves kor előtt nem szabad. És intenzíven csak másféléves kor után ajánlott.


Lógatást azt szépen fokozatosan kell.. Én most kezdem majd először rá kell venni hogy ne eresze el(ez egy pitnél nem nehéz) aztán felakasztod a kötelet valahova előszőr úgy fogja hogy mind a négy lába érjen le aztán szépen fokozatosan lehet növelni a magasságot addig amíg egyik se. Az hogy ezt milyen gyorsan éred el kutya függő. De a nyakizmot nem árt lassan építeni ezért én úgy fél évre saccolom amíg úgy tud lógni hogy nem ér le a lába egyáltalán. Igazából lehet hurkát csinálni neki azon is lóghat vagy őv-s fogó párnán is. A gumi valamiért nem olyan jó azt olvastam valahol.


[link]

A link házi hurka készítéshez van :)

2013. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek. Nem kap zöld kagyló kivonatot mivel azt mondták nekem az orvos és a tápot árusító áruház is hogy felesleges tartalmaz eleget a táp és csak ártok neki a túl sok kálcium és foszforral. Eddig Orijen tápot kapott most Taste of the Wild tápot kap csirkéset meg halasat keverve.
2013. febr. 7. 18:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés tápba van zöldkagyló :D.. Totwba aszem egyikbe se. és ha van is elég biztos nincs. 30kiló felett 1200mg ajánlott belőle napont annyi meg nincs a tápban.


A kálcium meg a foszfor hogy jön ide azt nem is tudom :D

2013. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kalcium építi a csontokat, a foszfor pedig bontja őket... ha egyensúlyban vannak, akkor szerintem nem lehet belőlük túl sok, akkor van baj, ha a kettő közül az egyik több, mint a másik.
2013. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A zöldkagyló kivonatnak kevés köze van a Ca és P bevitelhez. De ezt az orvosnak tudnia kellene... Nagyon is érdemes adni a kutyának! Már eddig is kellett volna.

És azt még mindig fenntartom, mielőtt elkezdesz vele akármilyen sportot is, mindenképp szűrd le dp-re!

2013. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a célként meghatározott kutya izomzata vajon teljesen természetes módon, csupán kiegészítők és edzés hatására lett olyan? Csak kíváncsiságból kérdem.
2013. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hááát az a kutya ami a cél, szerintem tele van szteroiddal, ráadásul ha a kutyusod nem lesz olyan testalkatú, akkor ha belegebed a sok edzésbe se fog így kinézni.

Én az aktív sportolással várnék másfél éves koráig. De addig egy zörgő flakonnal a húzást el lehet kezdeni. Valamint nyáron az a kevés úszást is. Az bicajjal viszont tényleg megvárnám a bő egy évet.

A zöld kagylóra meg annyi, hogy ha egy keveset adagolsz neki, akkor se fog semmi se történni. Mi a Luposan-t adjuk (mivel ez por) de a negyedét kapja már, mint ami elő van írva neki.

2013. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már most szép a kutya, szeretem a piteket. Nekem amstaffom van, én is izmosítom már vagy két éve. Én nem foglalkozok vele tudatosan, hogy na most húzatom, meg egyebek. Rengeteget sétálok vele, imád sprintelni, és kellemes hűvös nyárestéken biciklizni is szoktam vele. De másfél éves korában kezdtem el vele jobban mozogni. Annyira nagyon nincs felfújva, de a combjain és mellső lábain látszik jobban az izom. Amilyenre szeretnéd gyúrni, az egyáltalán nem szép szerintem. Szerintem is van abban a kutyában biztos szteroid, meg ki tudja még mi. A lényeg, hogy egészséges legyen, ne legyen elhízva.
2013. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!