Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szürke hályoggal tapasztalat?

Szürke hályoggal tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ma diagnosztizáltak kutyusomnál kezdődő szürke hályogot. Akinek van ezzel a betegséggel tapasztalata, megosztaná velem? Ilyenek érdekelnek pl, hogy milyen kezelést kapott, kellett e műteni, mennyi idő alatt rosszabbodott, van e esetleg valamilyen természetes módszer amivel lassítani elehet a betegséget? Meg bármi érdekel ami eszetekbe jut róla.

2013. febr. 7. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ugyanaz, de az én vizslámnak zöldhályogja van. Szegény megvakult. Állandóan 5 féle szemcseppet kell csöpizni egész életében, de így jól érzi magát és már a vakság se zavarja annyira. A szürkehályogot még lehet műteni. Műtesd meg, ha az orvos azt ajánlja, mert így még meg lehet menteni a szemét. Egyébként az állandó csöpizés, állandó felügyeletet jelent.
2013. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki, hogy még nagyon kezdődő, így csöpizni sem kell, és műtétet sem javasol még. Megnyugtatott, hogy ezzel még nagyon sokáig nem lesz gond.Csak el kell mennünk fél évente kontrollra, hogy lássuk nem romlik e.

Amúgy a zöld hályog úgy tudom durvább mint a szürke.

Azért aggódom nagyon, mert ő egy mentett kutyus, és a másik szemére egy éveken át elhanyagolt fertőzési matt már nem lát. Nagyon nem szeretném hogy megvakuljon. :(

Ráadásul a nem látó szemén egy szemhéj korrekciót is el kell végezni. És most még kötőhártya gyulladása is van, csak hogy meg legyen a hab a tortán. :(


A te kutyusod hogy viseli a vakságot? Hogyan dolgozta fel? Hogy tud pl közlekedni a lakásban és séta közben? Attól tartok fel kell erre készülnöm lelkiekben. :(

2013. febr. 8. 09:28
 3/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az én kutyámnak volt. Elvittem egy szemészorvoshoz aki szemcseppet írt, amit naponta /nem emlékszem már hogy hányszor/cseppentettem. A végére a hályog eltűnt. Neki is kezdődő szürke hályogja volt.
2013. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húúú, nekem ez a doki azt mondta, hogy nem lehet kezelni... Megkérdezhetem, hogy nektek mit írt fel, illetve, hogy te melyik orvosnál voltál és melyik városban?
2013. febr. 8. 12:13
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Budapesten.II.ker. Hidász u. A Pasaréti útról nyílik. Ott van egy kisállat klinika. A szemész neve: Dr Szűcs Zsuzsa

Az állatorvosiról ment oda már rég.

Az én kutyám még kontakt lencsét is hordott egy hétig, de nem a szürke hályog végett.

A neten meg tudod nézni, hogy mikor van a rendelés.

2013. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

[link]


Itt nézd meg. Már nem a hidász u-ban van hanem egy kicsit arrébb. Az is a pasarétiről nyílik.

2013. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. febr. 8. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!