Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottisok tapasztalat!?

Rottisok tapasztalat!?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy akiknek rottweilerük van (és jó a viszonyuk, foglalkoznak a kutyával, tehát nem a kennelbe ül a kutya egész nap, magyarul felelős gazdi), hogy etetnek!?


Tehát úgy, hogy felnőtt a kutya és nem morog ha a táljához nyúltok, vagy a szájából kivesztek valamit! Esetleg, hogy kölyök korban milyen volt és milyen lett, persze az etetésre, a táplálék őrzésére vagyok kíváncsi.


Köszi szépen!


2013. febr. 8. 14:08
1 2
 1/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Adok neki meleg ételt az edényébe. Akkor nem rögtön engedem, hogy egyen hanem arrébb lefektetem két méterre vagy leültetem és megnézem a tálját, hogy meleg e vagy eheti e. És erre rászoktatom, hogy nem rögtön enni kell, hanem várjon akár öt vagy tíz percet is. Lehet várakozás közben egy kicsit gyakorlatoztatni is pl engedelmességet :

ül-fekszik. Behívom lábhoz megdicsérem kezemmel utána mehet enni.

Ezt mind egyedül kell csinálni ne legyen a közelébe semmi . Se ember se állat.

2013. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
foglalkozni foglalkoztam vele napi 1 óra volt a minimum de nem volt szocializálva 4 embert ismert azokat nem támadta a többi állatokkal sem volt jóban, kiskorában egyszer morgott a kaja miatt de a verés az használt azóta viszont rám nem mordult,én bármit meg tudok csinálni vele szájból csontot bármikor elveszek ha olyan sérülése van összevarrmo neki, ha te vagy a falkavezér te vagy a főnök de első de második kutyának nem ajánlatos a rotti
2013. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én nem akarom megverni, nem hiszek benne, mivel nem megfélemlíteni akarom, de azért köszönöm a válaszod! Persze verés és verés között is van különbség... Plusz azt sem akarom, hogy 4 embert ne támadjon meg össz-vissz, sőt, senkit se támadjon meg ok nélkül! Szóval akkor te tipikus "vadállatnak" nevelted, illetve nem nevelted sehogy, jobban mondva. Nem lecseszésnek szánom, csak az írások alapján erre következtetek. Így van?


Első válaszoló:


Értem a technikádat, én sem engedem, hogy rögtön egyen, de ettől még nem tanulja meg, hogy a tál, a kaja az enyém. Bele is nyúlsz a tálba miközben eszik? Elveszed olykor előle? Hagyja? A szájából ki tudsz venni bármit, mondjuk kaját? Erre lennék igazán kíváncsi.

2013. febr. 8. 14:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Plusz napi 1 óra foglalkozás nem elég egy rottinak, szerintem.
2013. febr. 8. 14:40
 5/13 A kérdező kommentje:
... írásod alapján...
2013. febr. 8. 14:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de most írom, hogy kan kutyával kapcsolatos tapasztalatokra vagyok inkább kíváncsi!
2013. febr. 8. 14:57
 7/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen bele is nyúlok a tálba.Szólók neki hogy menj arrébb és szó is fogad. Ott áll mellettem és nézi, hogy mit csinálok a táljába. Nem morog és nem idegeskedik, türelmesen várakozik. Megfordítom a húst, mert húst eszik és két kilót megeszik egyszerre. Miután belenyúltam a tálba utána egy perc múlva folytathatja az evést.


Ha túlságosan forró és rosszul döntöttem, hogy egyen akkor egyszerűen szólok neki várjál és nyúlok is egyből a tálért és elveszem tőle. Ő meg vár.


A Roti szeret menni nagyon. Ilyenkor a legjobban, mert a forróságot nem szereti. Ilyenkor még 20-kilóméter is elmenne a gazdájával.

Az én tapasztalatom szerint két kilométerenként folyadékot, vizet kell neki adni, legalább egy liter vizet.

2013. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
7-éves kan kutya. 51-kiló. egygazdás. Senki mást nem bír elviselni.
2013. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az mit takar, hogy senki mást nem bír elviselni? Úgy volt nevelve célirányosan, vagy szocializációhiány? És kölyökkorában is így etetted, soha nem morgott akkor sem, ha nyúltál a kajáért, táljába, szája felé?
2013. febr. 8. 15:08
 10/13 anonim ***** válasza:
8 evet elt az en rottweilerem, olyan volt mint egy kiscica :) na jo nem tulzok, de soha nem tamadt allatra, nemhogy emberre, ez jelenti azt, hogy sokat foglalkoztunk vele, nem csak en, hanem az egesz csaladom. Verni nem szabad, ujsaggal csaptunk az orrara ha nagyon rossz volt, de inkabb megijesztettuk vele. Parancs szora kapta a kajat, tehat betanitottuk, hogy ha azt a szot hallja hogy palacsinta, csak akkor mehet a taljahoz enni. Nem morrogott, ha odanyultunk, vagy elvettuk, az etelet csak bamban nezett. Kolyok koraba nagyon eleven volt, de sokat tanitottuk, szerencses kutya volt, mert mindig volt vele valaki a nap 24 orajaban...szocializaltuk, szomszedokkal sem volt tobbnyire gond.
2013. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!