Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Mit gondoltok erről a cikkről? (lent bövebben)

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem felháboritó hogy a keverék kutyásokat ennyire lenézik.Miért?Szerintem a keverék kutyások is törödnek a kutyájukal mint a fajtatiszta kutyások.Nekem keverékem van és soha nem is lesz fajtatiszta mert én a keverékeket szeretem.Miért ilyenek a kevrék kutyásokkal?Mindenki véleményére kiváncsi vagyok.


2009. szept. 5. 20:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%

Előszöris: "Nekem keverékem van és soha nem is lesz fajtatiszta mert én a keverékeket szeretem."-->ugyan azt csinálod amit a fajtatisztapártiak. Szidod a fajtatisztákat. Talán neked kéne elkezdenek jó példát mutatni. Nekem meg mudim van és soha nem lesz keverékem mert a mudiba beleszerettem. Most akkor én ugye gonosz sznob és hülye ember vagyok.

Másodszor, az érvelése tiszta és érthető volt, nem tudom miért kell felhéborodni azon, amit a genetikájáról mondott. Nézz szét a menhelyeken. Mennyi keverék van? Nincs tele velük a menhely? Akkor mégiscsak igaz, hogy a legtöbb ember számára a keverékek sajnos értéktelenek. Ha te találsz egy keveréket és befogadod, akkor arra is igaz, mert különben nem találtad volna meg! Minden keverékre igaz, aki a menhelyen van, hogy a gazdái nem becsülték. Mégis miért került oda?

Szerintem a cikkben semmi sértő nincs, a tényeket írja le, nem mond rosszat a keverékekről (hacsak neked az nem rossz hogy nem ellenállóbb-hű mekkora sértés) a FELELŐTLEN EMBEREKRŐL mond rosszat.

És szerintem SOK ember akinek kevréke van, nagyon keveset tud a kutyákról. Hogy mivel bizonyítom? Avval, hogy sokkal többször dobják ki őket, sokkal többször kezelik őket értéktelenként, szaporítják őket, tele van velük minden. Keverék kóbort lépten, nyomon találsz, fajtatisztát kevesebbszer. Miért? Mert aki 200ezerért vesz kutyát, az már egy kicsit hajlandó utána nézni. Nem úgy mint a Józsi bácsi akinek csak azért kell, hogy ugasson, oszt nem baj ha közben minden évben szül és kenyérhéjon él. Tény, hogy ez sokkal többször esik meg a keverék kutyákkal. :(

Minden tiszteletem azoké akik keveréket fogadtak be. Azokat akik pedig kidobják vagy engedik szülni, mélységesen elítélem.

Nekem ugye mint mondtam, mudim van MERT EZ TETSZIK. Ennyi. És nem vagyok sznob.

2009. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is keverék kutyám van, de szerintem tökmindegy hogy egy kutya fajtatiszta vagy keverék, ugyanolyan jó kutya. A cikkel azonban nem értek egyet, mivel érdekes, állatorvonál gyakrabban látni a "drága" kutyafajtákból, mint keverékekből...
2009. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hozzáteszem, hogy fajtatiszta is lehet értéktelen valakinek, dobhatja ki, elletheti, kerülhet menhelyre. De mégis egy kicsit kevesebbszer. Soha ne bántsuk a keverékeket és a fajtatisztákat! MINDIG AZ EMBER A HIBÁS! Aki rosszul bánik a keverékkel, az a fajtatisztával is úgy fog! A fajtatisztával bánik rosszul, az a keverékkel is úgy fog. Ezért nem érdemes szídni a fajtisztákat, mert nekik semmi bűnük. És a tartóikat sem hogy nekik az van! Mert nem attól rosszak ha rosszak, hanem saját maguktól!
2009. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Kedves 20.49! Talán azért, mert valami igazság van abban, hogy a fajtatisztákkal többet törődnek! De nem azért mert fajtatiszták, hanem mert olyan a gazda! Miért nem ismeritek be, hogy a szegény keverékekkel skkl kevesebbet törődnek? Hiszen azért van velük tele a menhely..
2009. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Előző vagyok és kedves első válaszoló! 16 éve foglalkozom kutyákkal és az első kutyám vizsla volt a második keverék. Hangsúlyoznám, ha valakinek keverék kutyája van mi a francért (már bocsánat) jelentené azt hogy keveset tud a kutyákról?? És azok akik megvesznek egy fajtát mert látták a tévében, vagy tetszik a szőre színe? Azok szerinted mennyire értenek a kutyákhoz?
2009. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
mármint az előző a második voltam
2009. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Azt momdtam, hogy sajnos sokkal többször fordul elő a keverékekkel hogy nem értenek hozzájuk (Józsi bácsi a faluban és stb)! És kikötöttem, hogy a fajtatidztákkal is megesik, de kicsit kevesebbszer. Persze rengeteget vásárolnak divatból. OLvass figyelmesen.
2009. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az 1.-nek: Én nem tartom sznobnak azokat akik fajtatiszta kutyát tartanak.És én azzal a mondattal pont azt mondtam amit te a mudiról.Én a keverékekbe szerettem bele.És én nem a genetikára értettem ezt hanem arra amit a másidik válaszoló irt.És szerintem senki nem szidja őket kedves harmadik válaszoló.Én nem értem miért foglalkoznának kevesebbet én napi szonten 3 órát sétáltatom,játszom,tanitom és mégis lenézik.
2009. szept. 5. 21:09
 9/25 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért de egy csöppet ideges vagyok.
2009. szept. 5. 21:10
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

Igen ugyanolyan jó! DE akit nem érdekel a kutya, értéktelen neki, nem tud róluk semmit annak keveréke lesz! Mert abból sok van, bárhol, és nem kell fizetni érte. Ezért hiszik azt amit mondasz, hogy kevesebbet foglalkoznak vele! Így is van, de nem azért mert keverék, hanem mert ilyen emberek, és mert ilyenek, ezért keverékük lesz. Így érthetőbb? Az ilyen rossz emberek miatt térsul bennünk a keverékekkel a tudatlanság, felelőtlenség. Amúgy én csak azért írtam a mudimmal, hogy legyen a egy példa a tiédre. Én beleszerettem a mudiba, ennyi, igazából így hangzik.

És te jól bántsz a keverékeddel,de valahogy ő is hozzád került, menhelyről befogadtad, találtad és akkor nála is érvényesül a tudatlanság, mert különben nem került volna hozzád. Mert azt ugye merem remélni, hogy nem a te elletésből származik.

2009. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!