Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a lófajtákról? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Angol telivér, Appaloosa, Arab telivér, Lipicai, Nóniusz, Shagya arab.

Mit gondoltok ezekről a lófajtákról? Alkalmasak Díjugratásra és Díjlovaglásra? Ha vannak tapasztalataitok akkor azokat írjátok le.


2010. máj. 22. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Szia sokat nem tudok mondani mert én csak Kisbéri Félvérekkel dolgozom , és versenyzem (Díjugratás) !

De Appaloosa lovat hamarosan szeretnék venni (Ők inkább westernre jók ) !

2010. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Lipicai,Nóniusz inkább kocsis lovak.

Appaloosa,Shagya arab inkább western lovak.

Angol és arab telivérek akár jók lehetnek díjlovaglásra,de szerintem inkább gyorsasági versenyekre jók.

2010. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Angol telivér: Galoppályára való

Appaloosa: Főleg western stílusban használják

Arab telivér: Távlovaglásra alkalmas leginkább

Lipicai: Fogatozás és díjlovaglás


Ezeket a fajtákat ismerem jobban a felsoroltak közül, de persze ez csak általánosítás, nyilván bármelyik fajtába találhatsz olyan lovat amelyik kiválóan ugrik, vagy alkalmas díjlovaglásra. (mondjuk furcsának tartanék egy appaloosát díjlovagló versenyen)

2010. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, ezek közül ami díjugratásra az esetleg az angol telivér. Arab telivér és a shagya az vagy táv vagy western, lipcai díjlovaglás, fogat, nóniusz fogat, appaloosa western. Díjugratásra inkább magyar sportló, holland, német svéd sportlovak, kisbéri, esetleg gidrán :) Én is kisbérikkel foglalkozom leginkább, nagyrészt ezzel a fajtával indultam csak versenyeken, de volt egy telivérem is. :)
2010. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angol telivérek nagy számban versenyeznek militaryban(olimpiákon pl.jó részük telivér) és díjugratásban.

Olyan válassza ezt a fajtát,aki jobb lovastudással rendelkezik és van ideje sokat foglalkozni a lovával,nagyon meghálálja.

Hobbylónak csak úgy alkalmas,ha minden nap mozgatva van normálisan,akkor soha semmi gond velük.

Másik előnyük,hogy olcsók,főleg ősz táján,mikor kell a hely a csikóknak a versenyistállókban.

Általában 100 ezer ft körül már kapsz egészséges,fiatal lovat(a galoppon csak az számít,hogy pénzt keressen,ha nem keres eleget,mennie kell).

Ősszel rengeteg egészséges telivér kerül vágóra.

2010. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!