Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz, hogy ilyen...

Tényleg igaz, hogy ilyen szomszédproblémával nem lehet sehová se fordulni? (kutya)

Figyelt kérdés

Kis kertes házban lakunk. Mellettünk lévő szomszédok néha szoktak hangosak lenni, bár ez nem annyira zavar.

De múlt héten hoztak egy skót juhász kutyát, és azóta a kutyának be nem áll a szája.

Egész nap, egész éjjel : ugat, nyüszög, zajong

Szomszédok ezt konkrétan le se sz*rják.


Állatvédőket nem tudom rájuk kihívni, mert etetni etetik normálisan...(legalábbis ahogy elnéztem)

De én el nem hiszem, hogy ez őket nem zavarja....de nem csinálnak vele semmit. Egyszerűen hagyják, hogy éjfélkor is, tehát egész este zajongjon, nyüszítsen, uvítson. A hát hátsó ajtaját (az övükét) is szokta éjjel kapargatni nyüszítés közepette.


Mit lehet tenni? Szóltam már nekik minimum 10-szer, de nem használt, mert vagy nem értik, mi a probléma, vagy azt mondják, hogy oké, visszafogják, de semmi nem történt.


Tényleg csak tűrni lehet?



Egyáltalán mi lehet a kutya baja?


2013. febr. 10. 10:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet. A jegyzőhöz. Ugyanis a tartható kutyák számát nem lehet megszabni, de a tartás módját igen. És ha éjszaka sokat ugat a kutya, az csendháborítás, de én utána néznék és birtokháborítás miatt is bejelentést tennék a jegyzőnél. Fontos, hogy mindenképpen készíts videót bizonyítéknak és ha mégiscsak akad olyan szomszéd még, akit szintén zavar a dolog, akkor mindenki tegyen bejelentést, különben lehet, hogy a szőnyeg alá söprik a dolgot. A bejelentést írásban tedd meg és vetesd át egy példányon, hogy ne tudják az átvétel tényét letagadni.
2013. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
A kutya baja meg valószínűleg az, hogy jó magyar szokás szerint lesz@rják magasról, nem foglalkoznak vele. Az is lehet, hogy benti kutya volt szerencsétlen, azért akar bemenni. Azért, mert valaki naponta ad enni a kutyának, még nem lesz jó gazda. Az az alap.
2013. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
15%
igaz. 2013. január 1-jén hozták a törvényt, hogy a tulajdonos ott tart állatot ahol akar és a szomszédoknak semmi köze hozzá.
2013. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jelenteni lehet a jegyzőnél de történni nemfog semmi. Nekem a szomszédom, disznót, libát és csirkéket meg kakast tart a hátsó kertben (Budapest nem vidék és mi itt lakunk 10 éve ők tavaly költöztek ide) Olyan bűz van a malacoktól, hogy az ablakot se lehet kinyitni és az egész utcában érezni a libák egész nap folyamatosan gágognak (aki hallott már 20-30 libát egyszerre gágogni az tudja milyen hangos) a kakas meg naná, hogy éjféltől hajnali 6.-ig folyamatosan kukorékol (mivel megzavarodik, hogy a városban egész éjjel világos van) Éppen áruljuk a házunkat de amikor jönnek megnézni és meghallják az a zajt meg megérzik a disznók bűzét kb fordulnak is ki vevők... már többször szóltunk a szomszédnak (nem csak mi de már kb az utcában mindenki és többen fel is jelentették őket) semmi se változik a jegyzőnél megmondták, hogy ezzel nem tudnak mit csinálni amíg jól tartják az állatokat
2013. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Örülök a lepontozóknak, látom a joggal köszönő viszonyban sincsenek.

[link]


Azért kell bemenni és nem levelet írni a jegyzőnek, mert az ilyen eljárás indítása általában illetékköteles.

2013. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Ne foglalkozz vele, a nők soha nem az értelemről voltak híresek.

Azt meg kizártnak tartom, h január elsején hoztak erről döntést.

2013. febr. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
13:21-es! Ez a baj, h hagyod magad lerázni. A jegyzők nem épp arról híresek, h szeretnek dolgozni. Herevere megy a hivataléban, oszt' csókolom. Állj a sarkadra és kérj mindenről papírt! Nincs ideje foglalkozni ezzel az üggyel? Adjon róla egy papírt, amin pecsét és aláírás van. Nem tud mit kezdeni vele a meglévő jogszabályok alapján? Adjon róla egy papaírt, amin aláírás és pecsét van. Munkára lehet őket bírni, csak mindig kérni kell egy papírt :D
2013. febr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!