Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A falkasorrendet a kutyák,...

A falkasorrendet a kutyák, hogy rendezik egymás között?

Figyelt kérdés
Van három kutyám, egymás közt a sorrendben a legidősebb kan van legfelül, aztán egy ivartalan szuka, majd egy kölyök kan. Viszont a kölyök hamarosan ivarérett lesz, és már súlyosabb, nagyobb, mint az idősebb. Az állatorvosom szerint 99 %, hogy a másik kettő felé fog kerülni. Még nem ivarérett viszont látom, hogy a szukával már "harcolnak", de csak játékosan. Az idősebb kan egyáltalán nem játszik vele mostanában, sőt rámorog, ha a kicsi nekiugrik. A kérdésem arra irányulna, hogy egyből az idősebbtől fogja akarni a szerepét, vagy fokozatosan felfelé? A kan már érezheti, hogy bajban lesz a kölyöktől azért lenne vele távolságtartóbb?
2013. febr. 10. 14:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
8-as, ezt valóban csináltam én is a szukámmal, de csak ideig-óráig tartott. Emberrel szemben egyből behódol a kutyám, akár idegen kutyával is, de a sajátjaim kialakítottak maguk közt egy sorrendet. Elkerülhetetlen volt, hiába akartam én a szukát feljebb,(vadász kutyák lévén) mert ügyesebb, de munka miatt nem tudtam folyamatosan velük tartatni. Ahogy fentebb írtam ideig-óráig tart, de a kan folyamatos próbálkozása miatt, a szuka aztán önként behódolt. Ellenben, néha próbálkozik még, mint akkor mikor én próbáltam befolyásolni, de fel is adja. Nem tudom melyiknek örülnék jobban a sorrendben a két kan közül. A jelenlegi makacs, de kezelhető erős fogással, viszont nagyon jó saját döntései vannak. A kicsi még sokat játszik, de őt is jónak látom, még nem látom a személyiségét teljesen. Lehet ha lejjebb kerülne az idősebb, kevésbé kellene erős fogás, könnyebben irányítható lenne. Egyébként teljesen ügyes, okos mind a három.
2013. febr. 10. 19:40
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem az a lényeg, hogy melyik kutyád van előrébb a rangsorban, mivel lehetnek akár közvetlenül egymás után/alatt is! Az a lényeg, hogy az agresszivitást kettejük között semmilyen formában se engedd! Ha pl. a kapunál őrjöng az egyik, mert elmegy valaki és nem engedi oda a másikat is ugatni, akkor fegyelmezd! Csapatmunka kell, hogy legyen, én ezt vallom! (persze szerintem nem jó az őrjöngés a kerítésnél, csak egy példa volt). Ez etetésnél én az idősebb kutyámnak adok először, de nem azért, hogy feljebb legyen a rangsorban, hanem azért, mert ő az idősebb és a kicsinek meg kell tanulnia az idősebb kutyákat tisztelni! És pl. etetésnél is érdemes őket együtt etetni, úgy értem egymás mellett és nem odaengedni őket a másik táljához. Míg kicsi a kutya, ezt könnyen megtanulja és tisztelni fogja azt, hogy a másik kutya éppen eszik és nem zavarom. Ivarérésnél persze minden kutya bepróbálkozik ezzel-azzal, de ha jók az alapok, akkor már minden könnyebben megy.
2013. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem őrjöngenek, vagy semmi ilyesmi. Mindhárom tud érvényesülni is.

Etetésnél kb egy méterre vannak egymástól, és sorba kapják a tálat. Ez mindig így volt, de nem bántják egymást evésnél. Régebben lopások előfordultak. :D Mostanában nem látom.

A kérdés csupán kíváncsiságból született.

2013. febr. 10. 21:11
 14/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg nincs gond :)
2013. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!