Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tépi a pórázt? Már...

Miért tépi a pórázt? Már mindent kipróbáltam, egyszerűen nem megy!

Figyelt kérdés

Már épp ez miatt nem is szívesen viszem sétálni a városba.Inkább kimegyünk valami sztyeppre és hadd futkosson magának póráz nélkül...

Nem értem egyszerűen MINDENT megteszek a falkavezérség érdekében,kívülről fújom a Fennel könyvet is de hiába...Annyira elkeserítő!

Próbálkoztam ugye azzal,hogy addig nem megyünk sehova amíg nem hagyja abba,de vártam én már egy helyben 25 percet,míg abba hagyta,de ahogy újra elindulnék kezdődik minden előröl...

Próbálkoztam a szidással is,de még ő morog vissza rám,meg rám ugrál,ha felemelem a hangom.

Bevallom őszintén,(nem vagyok rá büszke)a minap kapott egy sallert,mert már nagyon kimerültem idegileg, és minden abba maradt...láttam rajta,hogy elszégyellte magát,meglepődött,hogy én ilyet is tudok és rendben mentünk hazáig! Most akkor ez lenne a megoldás? De hogy néz az ki,hogy kap a kutyám egy pofont?


2009. szept. 6. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Egy pofon nem verés. A te kutyádnak ez kell. Másik kutya ennyitől összeomlik, a harmadik meg megharap. Mindegyik kutya más. Tudnia kell, hogy te vagy az erősebb. Én a fenekére szoktam csapni,vagy meghúzni a fülét, persze ez nem mindenkinél szerencsés. Az anya és a többi kutya sem Fennelt alkalmazza, hanem odakap és morog... Vagy szenvednél tovább inkább, pedig ott van előtted egy azonnal ható módszer?? Ettől semmi baja nem lesz.
2009. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

így igaz.és ha rád morog akkor már csak azért is csapj a fenekére.ha kell 10-szer is.persze mértékkel!!!a pórázról annyit,hogy nyakörv helyett hámot javaslok,és a vezető legyen láőnc.mennyi idős és milyen fajta?

semmiképp ne hagyd hogy a fejedre nőjön!!!!és türelem!!!az kell egy állat neveléséhez!legyél vele következetes!!!

2009. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogad szót, nyomd le a nyakát a földre, és tartsd lenn,lenyomva, amíg megadja magát! (hanyattfordul)

Üss rá nyugodtan, ha rossz, azt szokták javasolni, hogy ne puszta kézzel, hanem pl. egy összetekert újsággal, hog y akéz a simogatásra maradjon fenn! De szerintem a kutyák nem hülyék, tehát el tudják választani a dolgokat.

Ha megneveled a kutyádat, az egyáltalán nem néz ki rosszul, hanem jól! Tudod mi néz ki rosszul ? Ha egy neveletlen döggel(bocs) mászkálsz, aki kutyába sem vesz téged. Így nevetségessé teszed magadat. A kutya előtt is. Pedig az fel szeretne nézni rád, és tisztelni. Így van beprogramozva. Ha te nem vagy hajlandó vezérként viselkedni, kénytelen ő.Képzeld el, ha mondjuk a falkavezér kutyával verekedne! Nem félnének fájdalmat okozni egymásnak! Akár megsebezni! A kutya különben is másképp veszi a fájdalmat. Kb. mint egy szamuráj harcos.Inkább inspirálja, nem letaglózza, mint az embert.


Azon kívül: arra is gondolj: mi lesz, ha valakit mondjuk megtámad! Akkor rá kell tudnod szólni, és neki azonnal szót kell fogadnia! Nem lehet akkor vitatkozni" vele, hogy kinek legyen igaza, különben veszélybe hozhatsz másokat - és ezáltal magadat meg a kutyádat is!

Neveld meg, amíg nem okoz bajt! A kutya egy veszélyes fegyver is egyben, akár milyen kicsi is! Okosan kell bánni vele, mert különben bajt okozhat! És te vagy a felelős!

Ezt jól gondold meg!


A kutyának tudnia kell, ki hány kiló. Nem alkalmas , hogy ezt filozófiailag tudasd vele, hiszen egy állat! A nyers erőt ismeri, a fizikai törvényeket, az anyagi dolgokat!

Persze, ha látja, hogy haragszol elszomorodik. De ha nem tudja veled összehasonlítani az erejét(vagyis , hogy neked nagyobb erőd van- akár csak a miatt, hogy ember vagy, okos ember)szóval, amíg nem érzi, hogy felette állsz, elméletből nem tudja kikövetkeztetni. Hiszen csak egy kutya!


Hány éves vagy? Milyen az a kutya?



Ja, és először rövid pórázon kell vinni! csak éppen leérjen a földre a lába, tehát 20 cm, vagy 40 cm, amekkora a kutya, de csak szorosan a lábad mellett tudjon menni. H asikerül, jutalmazd meg! Csak ha ez megy, akkor engedd kicsit! hosszabbra. 1 m-re! Ezt gyakorold vele, akár ott kinn, s a végén jutalomból rohanhat egyet.

Nyugodtan csapd nyakon, ha nem elég a szigorú szó.

Ez nem azt jelenti, hogy ezután püfölni fogod, mint szódás a lovát, csak egyszer-kétszer eligazítod! Meg fogja érteni, és boldog lesz, ha a kedvedben járhat. Még boldogabb mint most. Ne légy piskóta! Akkor nem csoda, ha egyben lenyel!

2009. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
" Az anya és a többi kutya sem Fennelt alkalmazza, hanem odakap és morog... " - ez nagyon tetszett :)
2009. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha a pofonra reagált, akkor kell neki adni 1-2 sallert. A pofonban nem kell erőnek lennie, csak jelzés értékű meglegyintés. Minden kutya másmilyen.

Az enyém, ha már csak az ujjamat felemelem, laposkúszásban jön, pedig soha, de soha nem okoztam neki fájdalmat és soha nem ütöttem meg. Egyszer rettenetesen rossz volt, én ki voltam teljesen idegileg, ingerlékeny és hülye voltam. Mérgemben megfogtam a grabancát, jó nagy területen a szőrt (tehát nem megcsíptem/megrántottam neki meg nem mélyen markoltam bele), és úgy el kezdett nyüszíteni, hogy elbőgtem magamat.

Nálunk már a gazdi-csúnyán-néz is elég, de van olyan kutya, akinél nem elég a szép szó, meg ha rosszat csinál nem figyelünk rá. Az 1-2 atyai pofon egyenértékű a farkasfalkában kapott odamorgással, harapással. Ez messze nem verés, és egy egészséges, jó idegrendszerű kutyának a fájdalomküszöbe fényévekkel magasabban van, mint amit te egy legyintéssel vagy koppintással okozol neki.

Ezért ne szégyelld magad.

Mivel a kutyád erős, domináns hajlamú, ezért neked is sokkal dominánsabbnak kell viselkedni.

Azt próbáltad, hogy amikor rángatja a pórázt, elkéred tőle, vagy felajánlasz cserébe egy jutalomfalatot?

2009. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát jó,akkor marad a saller!:)

Csak ugye nem valami szívderítő látvány,ha az utcán csapdosnak egy kutyát...de sajnos ez van!

Egyébként 14 hónapos boxer kislány,aki nagyon kajla,játékos és MAKACS!(tipikus boxos)

Az állítólagos földre teperés sem megy,mert azt hiszi,hogy játszunk!Megadja magát,és ahogy elengedem ugrál,játszik velem...úgy fogja fel,hogy de jó kis bunyós játék ez!!Na mindegy...

Egyszerűen nem értem mit csinálok rosszul!?Nem győzöm hangsúlyozni,hogy Minden szabályt betartok!!És jól is reagál a dolgokra pl.: az ajtó elött megáll,mert tudja,hogy én megyek először,halál nyugodtan nézi,ahogy"eszem a kajáját" stb.

2009. szept. 6. 16:33
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne csapdosd!

Egyszer kétszer csapj oda, de olyankor/úgy, hogy vegye észre magát, jegyezze meg. Folyton apró kis csapkodások, nehogy most meg az legyen, hogy megszokja! Az a lényeg, ha egyszer megfenyíted, az soha ne legyen olyan, hogy csak "kiröhög" mert akkor visszafele sül el. Mindig olyan reakciót válassz, hogy elég erős/komoly legyen ahhoz, hogy úgy történjenek a dolgok, ahogy te akarod! Inkább gondold át egyszer előre, hogy milyen helyzetben mi lenne jó!

2009. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Persze,én is így gondoltam!

Csak arra próbáltam rámutatni,hogy más hogy látja majd a dolgokat az utcán.De nem az a fontos,hogy mit gondolnak mások...

2009. szept. 6. 17:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt csinálod rosszul, hogy csak játszol. Ne földre teperd, mert ezt olvastad, hanem teperd le, mert erősebb vagy, és az van amit te akarsz!

Ne engedd el rögtön, tartsd lenn, amikor már kényelmetlen neki! Nagyon finom vagy ! Erőszakosnak kell lenned, mert te vagy a gazda. Te olyan finom vagy, csak játék neki! Okozz fájdalmat, korlátozd a mozgásában, közösítd ki - ne csak játssz, valóban okozz kellemetlenséget! Másképp semmi értelme, azt hiszi, a testvére vagy! Ne félj az erőszaktól, nem lányzsúron vagy! Ez egy kutya!


És nem kislány! Egy fiatal boxer szuka! Ne ruházd fel emberi tulajdonságokkal, ne beszélj róla, és ne gondolj rá emberként!


Az utcán megcsapni egy kutyát egyáltalán nem kellemetlen, semmi rosszat nem gondolok ha ilyet látok! tudood mi nem szívderítő?

Ha olyat látok, hogy a kutya viszi a gazdit. Szinte én szégyellem magam. Ráadásul már látom lelki szemeim előtt, hogy ugrik rá egy kisdedre!Vagy egy kiskutyás öregasszonyra! Ha fegyelmezed, azt sose szégyelld! Más kutyás is tisztel érte! Azt szégyelld, ha elránt, ha ő vezet, ha nem fogad szót! Előfordul, de igyekezz a lehető legrövidebb időn belül, ott azonnal megszüntetni azt. Amit te már durvának érzel, az még éppen csak megfelelő! Nyugodtan lehetsz kétszer olyan durva, vagy erőszakos, másnál ott van még a legenyhébb fokozat. És a mi bevált, azt csináld! A KUTYÁD NEM OLVASTA A KÖNYVEKET!

Biztos nagyon fiatal vagy, de nem baj! Csak légy nagyon határozott, és vedd komolyan, hogy rajtad áll, mit csinál a kutyád! ha nagy a baj uram bocsá' még bele is rúghatsz, mindegy , a lényeg, hogy az legyen , amit te akarsz!

Gondolom, nem szeretnéd szegény Zeusz sorsára juttatni!

2009. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy látjuk, megértetted! N a, akkor most bátran gyakorold! Belőled még jó kutyás lesz! Csak semmi bizonytalankodás, mert a kis bestia megérzi!
2009. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!