Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy robot a kutya?

Miért jó, ha egy robot a kutya?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kutyájáról van szó. Úgy nevelte, hogyha pl eldobja neki a labdát, csak parancsszóra mehet érte, akkor ehet a kutya, amikor ő megparancsolja neki, ha sétáltatja, akkor úgy megy mellette, ahogy az be van neki tanítva. Gazdi mellett, nem nézeget semerre, nem áll meg szaglászni, stb.


Miért jó ez? A másik barátnőm kutyája sokkal szimpatikusabb, nem egy ilyen robot... Nem kell ráparancsolni, hogy ehet, mégis a barátnőm a falkavezér. Sokkal boldogabb kutya, mint a másik..

Azért tettem fel a kérdésem, mert múltkor elkísértem robot-kutyás barátnőmet a parkba, és több kutya is csak parancsszóra mehetett a játékért.. MIÉRT?!?! Miért nem játszhat önfeledten??


2013. febr. 12. 22:21
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Mi bajod van???

Az 5. valaszoloval egyetertek.

De most minden valasz utan le kell irnom, hogy melyikkel ertek egyet es melyikkel nem?

2013. febr. 12. 22:49
 12/49 A kérdező kommentje:

Egybol nem ertek a kutyakhoz, csak mert szerintem nem egy bologato robotnak kellene nevelni oket.:))


Vicces, de egyben szomoru is.

2013. febr. 12. 22:51
 13/49 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha nem munkakutyáról van szó, felesleges, sőt, káros az állandó fegyelem. Nagyon fontos, hogy a fenti dolgokat minden kutya tudja, ez az ő biztonságát is szolgálja, de néha igenis fel kell oldani, mert ha azt írod, hogy kullog, akkor lehet, hogy 100%-ig engedelmes, de hogy motiváció, munkakedv nincs benne, az is biztos.
2013. febr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Tobbszor voltam mar veluk setalni, tenyleg igy viselkedik. Ha mehet a labdaert, akkor nem is ugy fut, mint anno az en kutyam, hanem olyan... Nem is tudom hogy, de nem boldogan, jatekosan.

Otthon is ilyen fegyelem van, ha azt mondja neki, hogy pihenj, akkor a kitya befekszik a helyere es ott marad, amig mast nem mond neki... :(

2013. febr. 12. 22:59
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled Kérdező, szerintem se jó dolog ha egy gazdi annyira rákényszeríti az akaratát a kutyájára, hogy szegény már szimatolni se mer. Sajnos a két végletből van a legtöbb. Vagy túlságosan szigorúan keményen neveli valaki a kutyáját vagy egyáltalán nincs tanítva a kutyus...
2013. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
70%
Ezt most nem fogjuk tudni látatlanban eldönteni, hogy a két kutya közül melyik milyen és hogy mennyire helyes egyik vagy másik gazdi viselkedése vagy nevelési módszere. A kérdező is végletekben gondolkodik, a kérdésnek ebben a formában se füle se farka. Robotkutya...
2013. febr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
0%

kispalikee


velem volt az a bizonyos vitád, amit én a helyedben meg sem említettem volna mert ezek után hogy azt leírtad hogy te is engedélyre engeded a kutyát a lábdáért mert ilyen olyan ösztönei vannak csak mégjobban elástad magad. ugyanakkor nem én voltam aki téged megszólt hanem te engem, és azért ne haragud de azértt mert a fennálló veszélyek miatt a kutyámat nem minden esetben engedem messzire magamtól az még nem azt jelenti hogy nem szaglászhat vagy pl. teszem azt leszegett fejjel közlekedne mellettem mint egy robot. ugyanúgy élvezi 5-10 méteres körzetemben a sétát. amúgy meg ha már pontosan hogy te jöttél akkor azzal hogy legyen nevelt a kutya, a labda eldobása után én nem adok ki neki parancsszót mert tök mindegy hogy mit lát ő evidens a labdáért fog menni és nem másért. mert ilyenko mi ketten játszunk és az nem egy akármilyen feladat. de azért mint már írtam azt ne keverd már ide hogy egy bizonyos helyen ahol nem látható az egész környék és bármikor felbukkanhat egy kóbor kutya ami esetleg megtámadhatja nem engedem magamtól messzebb.

2013. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
26%
egyébiránt meg hogy a kérdésre is válaszolja, szerintem az aa gazdi túllépte a józan ész határát, az enyém is szépen megy mellettem pórázon tehát nem húz, lépést tart velem, de attól még ugyanúgy szaglálódik, nézelődik minden. az pedig már egyenesen gáz hogy parancsszóra aludjon meg ilyenek. a labdás játékról én csak a személyes véleményemet tudom írni. én nem adok arra külön parancsszót hogy hozza a labdát elhajítom és ő hozza és az így tök buli. ha már feladat jellegű az egész az tényleg nem lehet túl kellemes a kutyának. bár attól mert parancsra indul el még nem biztos hogy egy kutya nem élvezi ezt a játékot. ha nem boldogan rohan vissza hanem tényleg tudom is én egy bizonyos fegyelmezett tempóban az már tényleg annak a jele hogy a kutyán nagy a nyomás.
2013. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

Én sem pártolom ezt a robottá nevelést. Az én kutyám mindig az 5 méteres körzetemben sétál, szaglászik, ugrabugrál. De ha szólok neki hogy gyere, és nem tötymörgök, hanem határozottan haladok, akkor besorol mellém, és mellette, jön. Erre akkor van szükség amikor forgalmas helyen megyünk, vagy sietünk valahova. Úttestnél szépen megáll a legtöbbször, néha amikor nagyon pörög látom hogy már leszaladna, de szólok és megáll. Amikor látom hogy nagyon pörög, mindig fokozottabban figyelek rá. Időnként elszalad előre, de az sem baj, mert szólok és azonnal visszajön. Időnként oda megy más kutyákhoz játszani, de ez sem baj, had játsszon, ha szólok azonnal visszajön. A labdázásban meg pont az a lényeg hogy önfeledten szaladgál közben, és kapja a nagy dicsérteket amikor vissza hozza.

Szerintem ez pont elég egy kellemes együtt éléshez. A kutya is viszonylag szabadon mozoghat, és biztonságosan is lehet vele közlekedni. És iszonyatosa élvezi így a sétákat, nagyon nagyon boldog. :)

2013. febr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
53%

ez az egyik oldal . mekkorák ezek a kutyák?? milyen fajták??

egy boldog roti ?? és egy robot csivava ???? boldog kutya??? ki ,és hogyan dönti el ezt?? a külső ingerek alapján, melyik hogyan csóválja a farkát,hogyan megy,hogyan néz?? és te ,kérdező nem vagy velük egész nap, tehát ,csak a séták alatti élményeidből merítkezel:)

mindenkinek a saját kutyája! az ő döntése,és az ő nevelése:) sokkal nehezebb " robottá ˇnevelni egy kutyát ,mint boldoggá!! a ˇrobot ˇkutyát más néven : jól nevelt kutyának hívják :) a boldognak tűnőt pedig neveletlennek!! ( sétálj egy 40-50 kg-os kutyával, amikor az szaglászna!!) nézegetne, menne a saját feje után ,boldogan?? vagy le sem venné rólad a szemét ! figyelné minden mozdulatod, várná a parancsot !! ezt hívják nevelésnek ! a másik , a szerinted boldog szaglászó, pedig a neveletlen:) ( mivel szaglászik séta közben!!) 1-2-5 kg os kutyánál ez cuki, 30 kg felett pedig rémálom!

2013. febr. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!