Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy robot a kutya?

Miért jó, ha egy robot a kutya?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kutyájáról van szó. Úgy nevelte, hogyha pl eldobja neki a labdát, csak parancsszóra mehet érte, akkor ehet a kutya, amikor ő megparancsolja neki, ha sétáltatja, akkor úgy megy mellette, ahogy az be van neki tanítva. Gazdi mellett, nem nézeget semerre, nem áll meg szaglászni, stb.


Miért jó ez? A másik barátnőm kutyája sokkal szimpatikusabb, nem egy ilyen robot... Nem kell ráparancsolni, hogy ehet, mégis a barátnőm a falkavezér. Sokkal boldogabb kutya, mint a másik..

Azért tettem fel a kérdésem, mert múltkor elkísértem robot-kutyás barátnőmet a parkba, és több kutya is csak parancsszóra mehetett a játékért.. MIÉRT?!?! Miért nem játszhat önfeledten??


2013. febr. 12. 22:21
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Az emberek között is van sok, aki ilyen parancsolós, uralkodós típus. Ezt csinálja a családjával, a kollégáival, vagy épp ellenkezőleg, a munkahelyén neki parancsolgatnak és így otthon a kutyán éli ki a hatalomvágyát. Szerintem az a jól nevelt és boldog kutya, aki mondjuk séta közben önfeledten bóklászik, szaglászik, de ha a gazdi szól neki, akkor odamegy lábhoz. A kutyának szüksége van az energiáinak a kontroll nélküli levezetésére, csak utána jöhet a fegyelem.
2013. febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is nagyon személyiség, meg ösztönfűtottség kérdése. Az én kutyám iszonyatosan zsákmányos, amit muszáj kézben tartani, mert különben rámenne a parkban labdázó gyerekre is. Ennek a kontrollját leginkább ott tudom kezdeni, hogy az általam dobott labdáról tiltom le. Mert ha arról sem tudnám letiltani, hogy oldanék meg egy váratlan helyzetet? Vagy mit csinálnék, ha legurulna a labda az útra? Egy domináns kutyának is muszáj megnyirbálni a vadhajtásait. És igen, mikor szétzuhan a kapcsolat, mert nem vagyok annyira toppon, akkor nálam is az van, hogy pisilni is csak engedéllyel. Szükség van erre annak érdekében, hogy nyugodt lélekkel elvihessem 40-50 kutyával nandázni, ne legyen bunyó akkor se, ha 10-én rongyolnak rá egy labdára. De ideiglenesezem is, és nálam is volt már olyan kutya is, akit nem megnyirbálni, hanem kinyitni kellett, sőt olyan id, aki annyira bizonytalan volt, hogy minden domináns jelzésére ràdícsértem.

Érteni kell a jelzéseiket, ismerni a személyiségét, így tudod, hogy lehet kiegyensúlyozott az adott kutya. Én sem szeretem a túlszabályozást, de tény, hogy van olyan kutya, akinek az kell ahhoz, hogy aztán legyen miből engedni.

2013. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Viszont ez a gazdi személyiségének a kérdése is. Mindenkihez a megfelelő kutyát!
2013. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
51%
A kutya energia levezetésének helye nem az utca! Az utcán legyen pórázon és szaglászás, ráncigálás és játék nélkül menjen a gazdája mellett! Az utca közlekedésre való és nem játszótér. A szabad energia levezetésre más, alkalmasabb helyszínek is vannak. Kutyafuttató, erdő, mező, stb. Aki olyat játszik a kutyájával, hogy csak parancsra hozhat-vihet tárgyakat, annak valószínűleg célja van vele. Például energia levezetés. A gazdi által kontrollált játék sokkal inkább lefárasztja szellemileg a kutyát, mint a szabadon rohangálás és fejleszti a kutya-gazda kapcsolatot. Emellet az ilyen gazdi egészen biztosan lehetőséget ad a kutyájának a szabad játékra is. A kisarkított kérdésfeltevés szerint van robotkutya és van boldog kutya. Ez így nem igaz!
2013. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne neveletlen az a kutya aki szaglászik séta közben???

Az enyém, amikor leviszem sétálni, igenis szaglászik. És tegye csak, hiszen miatta megyünk le, nem miattam. Az más kérdés amikor sietünk valahova. Amikor pl reggel jön velem dolgozni, akkor az út elején úgy öt percig hagyom szaglászni meg jelölgetni, hogy kicsit kiélje magát, utána magamhoz hívom és jön mellettem mint a kisangyal. Én úgy gondolom ez egyáltalán nem egy neveletlen kutyára vall!


Alapvetően az tény, hogy a kutyának kell tudni láb mellett sétálni, de sétáltatni nem így kell. Ha haladtok valahova, vagy forgalmas helyen mentek akkor igen. De amikor miatta lementek sétálni a parkba, akkor szerintem had szagoljon, had menjen.

2013. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy kényes kérdés. Mert meg kell találni az egyensúlyt.(hozzáteszem hogy ez az egyensúly teljesen más kutyánként) Miért kell robot kutya? Mert az enyém 42kiló és így is minden második ember retteg tőle? Azért mert ha van egy szertelen spániel aki oda oda rohan emberekhez engedély nélkül az cuki(bár ha sáros időben csinálja már nem annyira) Viszont ha az enyém menne oda bárhova engedély nélkül akkor lehet rámhívták volna már a rendőrt.. Azért kell "robot" kutya mert ha az üllői mellet sétálunk ne rohanjon át az út túloldalára ha ő úgy gondolja. Azért, hogy ha metrózunk akkor szépen engedelmesen jöjjön mellettem és mondjuk eszébe se jusson jelölni.


A labda eldobás teljesen más dolog. Én is parancsra engedem a labda után ha épp le akarom fárasztani. Csinálok mostanába olyat hogy 3labdát dobok el neki és mutatom hogy melyiket hozza vissza(jelenleg több kevesebb sikerrel :D ) bár mostmár olyan 90%osok vagyunk

Ha ezt a 3labdás megoldást csináljuk 15-20perc alatt úgy elfárad mint 2óra futástól, mert ez fárasztja őt nagyon agyilag is mivel egy magasabb ösztönszinten kell végrehajtani feladatot. Persze én miután befejeztük eldobom neki párszor úgy is hogy akkor megy amikor akar.

Ez a jutalom a munkáért.


Egyébként az általad robot kutyának nevezett kutya szinte biztos hogy boldogabb, mivel nincsen rajta felelősség.

2013. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
51%

20as! Nálad van a pont!


Azért neveletlen egy séta közben szimatoló kutya, mert ha mondjuk megnézel egy farkasfalkát, ott se az van, hogy elindul a vezér, a többi meg szimatol jobbra-balra, hanem a vezérrel egy tempóban megy utána! Jó, a kutyák nem farkason, nyilván, de tényleg igaza van a 20asnak. Sétálj már úgy egy 50 kg-s kutyával, hogy közben ő teljesen mást akar csinálni. A séta nem arról kell, hogy szóljon, hogy megyünk ide-oda, megállunk percenként szimatolni, stb., hanem a falkával való együttműködést, haladást jelenti! Az más dolog, hogy hagyni kell számára időt és teret, hogy szimatolhasson, futhasson, stb., de ne akkor, amikor ő akarja, hanem akkor, amikor te engedélyt adsz rá! És igen, egy szobakutyánál nincs ennek olyan nagy jelentősége, mert ha megunod, hogy mást akar csinálni, vagy éppen 5 perce ugyanott szimatol, akkor felkapod, vagy arrébbhúzod és kész... persze ez nem helyes, de ettől még sokan így csinálják. De egy nagytestű, domináns kutyával ezt nem tudod megtenni!


Az meg, hogy eldobja neki a labdát és parancsra mehet érte, egy dolog. Az apport nem annyiból áll, hogy eldobom a labdát, aztán a kutya meg vagy visszahozza, vagy nem... Hanem pontosan ebből! Hogy akkor hozza vissza, amikor én akarom! Az megint egy másik dolog, hogy nem lehet mindent parancsra végeztetni a kutyával, kell neki a felszabadult játék, stb.

2013. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:25

Csak 44 kilós a kutyám. Én meg 53. És a "séta" arról szól, hogy a "mehetsz" szóra kolbászol. Pont addig, ameddig a kiengedett póráz engedi. A kutya tökéletesen be tudja lőni a póráz hosszát. És, ha jól nevelt, esze ágában sincs annál messzebb menni.

A séta az egy kellemes valami. Embernek, kutyának. Amikor láb mellett kell mennie, akkor az haladásnak számít egy cél felé.

2013. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

28as!


És ezt most miért nekem mondod? Gyakorlatilag ugyanezt írtam le... nekem 50 kg felett lesz a kutyám.. ezért írtam annyit...

2013. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok.

27-es. Szerintem mi ugyan arról beszélünk, viszont egy szimatoló kutya nem feltétlenül rosszul nevelt. A kutyának tudnia kell láb mellett jönni, ha azt kéred, de alapvetően amikor csak lehet szerintem hagyni kell szimatolni.

Nekem szobakutyám van, és ha megunom hogy szimatol, akkor nem kell elrángatnom, hívom és jön mellettem.

2013. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!