Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart az altató hatása?

Meddig tart az altató hatása?

Figyelt kérdés

Kb egy órája hoztam haza a kutyámat a dokitól, tályog volt a fején, és kivágta neki.

Már néha megmozdul a kutya, de még fekszik. kb mikor lesz az, hogy fel tud állni?

illetve, most amíg ennyire kába addig ne nagyon hagyjam magára?

Illetve, holnap kb mikor kaphat vizet, meg mikor ehet?

Bocsi, a sok kérdésért, csak a dokitól elfelejtettem megkérdezni, mert másról beszéltünk.

Előre is köszi


2013. febr. 13. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ilyen műtéten nem estünk át a kedvenceimmel,de 3 cicámat már vittem ivartalanításra,nekik kb. műtét után fél óra telt el mire kezdtek magukhoz térni,akkor jött hányás,vizelés ,fogcsikorgatás ( kiszáradt a szája,ezért nedves ronggyal törölgettük) utána már próbálkoztak fel állni (ez mind 1-1,5 órán belül történt) teljesen magánál majd csak 2-3 óra múlva lesz,akkor adhatsz neki vizet és könynen megehető (pépes) ételt.De ne hagyd egyedül legalább holnap estig!És ki se vidd a házból még wc-re sem(egyszeri alkalmat szerintem kibírsz,hogy feltakarítod utána a piszkot).Javulást a kutyusnak!
2013. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló esetem, nálunk adott a doki valamilyen ébresztő injekciót amitől kb 10 perc után magához tért annyira a kutyám hogy kisétált az autóig. Infúziót is kapott mialatt kitisztították a tályogot, így okáig nem is volt szüksége vízre. Annyit mondott a doki, hogy pár órán keresztül ne adjak majd a kutyának enni mert kihányhatja.
2013. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
azt nem tudom meddig hat, de azt igen, hogy addig se enni, se inni ne kapjon, amíg stabilan magától nem tud járni. Ne dülöngéljen meg semmi, teljesen normálisan menjen, mert még félrenyelheti az inni/ennivalót.
2013. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy kis pépesített konzervet vagy vmit azért csak adhatsz neki pár óra múlva,mert gondolom műtét előtt nem ehetett..
2013. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ne adjon neki, ha nem akarja, hogy megfulladjon..nem véletlenül mondják az orvosok, hogy enni-inni CSAK akkor, amikor biztosan áll a lábán.

Bőven kibírja még azt a kis időt kaja nélkül, amíg teljesen felébred..

2013. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem azt írtam,hogy adjon neki amint megmozdul..
2013. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz ha a mai nap nem kap enni és inni. Ha biztosan áll a lábán és látszik rajta, hogy teljesen tiszta a tudata akkor adj neki vizet, de amíg ilyen kába ne legyen előtte ha egyedül van.


És ébredezés közben vigyázz hogy hova nyúlsz, vagy hogy nyúlsz hozzá mert előfordulhat, hogy reflexszerűen odakap, anélkül, hogy tudná, hogy az a szerető gazdi keze.

2013. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

a doki azt mondta, hogy ma már se enni, se inni, és ezt be is tartom. már ébren van,de még fekszik. amúgy, múlthéten nekem is csak bódította, kipucolta, de megint felgyűlt, ezért fel lett vágva(kb 10 centis) és altatva volt.

Ha hozzáérek hízeleg, meg örül, szóval nem is próbál kapdosni, ha meglátja, hogy megyek, azonnal csóvál.

próbálná kaparni, de a gallértól nem tudja. nagyon sajnálom, de most más nem tehetek érte.

Köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 13. 20:05
 9/13 A kérdező kommentje:

még annyi, hogy a doki azt mondta, hogy 10 nap múlva varratszedés.

ez azt jelenti, hogy elméletileg akkorra már teljesen be lesz neki gyógyulva? szerintetek mennyi az az idő, amikor már nem is próbálja majd kaparni?

Meg, amúgy, ez neki most nagyon fájhat? mert azt mondta valaki, hogy azért kaparná, mert viszket neki...nem tudom, hogy viszket-e neki, de ha engem vágnának így meg, az biztos, hogy fájna.

Ha esetleg láthatóan fáj neki, akkor az orvostól kérhetek fájdalomcsillapítót?

2013. febr. 13. 20:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Az altatónak általában kell 24 óra, mire teljesen kimegy, addig elég kábák szokták lenni. Enni, inni csak holnap kapjon, ilyenkor úgysem kívánja szerintem.

Ha benti kutya, akkor inkább legyél vele. A sebeket nem minden kutya piszkálja, majd kiderül...

Jobbulást neki, biztos gyorsa helyre jön:)

2013. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!